بیوگرافی آگوستوس اولین امپراتور روم

جمعه 25 آذر 1401 تاریخی
بیوگرافی آگوستوس

بیوگرافی آگوستوس

نام:گایوس اکتاویوس تورینوس 

شغل: امپراتور روم

متولد: 23 سپتامبر 63 قبل از میلاد در رم، ایتالیا

درگذشت: 19 اوت، 14 پس از میلاد در نولا، ایتالیا

معروف ترین برای: اولین امپراتور روم و تأسیس امپراتوری روم

سلطنت: 27 قبل از میلاد تا 14 بعد از میلاد

آرامگاه آرامگاه آگوستوس، رم

نام سلطنت:امپراتور سزار دیوی فیلیوس آگوستوس

خاندان دودمان ژولیو کلودین

پدر:گایوس اکتاویوس/ژولیوس سزار (پدرخوانده)

مادر: آتیا آلبا سزونیا

 

آگوستوس کیست

گایوس اکتاویوس تورینوس بنیان‌گذار پرینکیپاته و نخستین امپراتور روم بود.

 

بیوگرافی آگوستوس

بیوگرافی آگوستوس

آگوستوس در کجا به دنیا آمد

آگوستوس در 23 سپتامبر سال 63 قبل از میلاد در شهر رم به دنیا آمد. در آن زمان، رم هنوز یک جمهوری بود که توسط مقامات منتخب اداره می شد. نام تولد او گایوس اکتاویوس تورینوس بود، اما معمولاً تا اواخر عمر او را اکتاویان می نامیدند.

 

خانواده آگوستوس

پدرش که گایوس اکتاویوس نیز نامیده می شد، فرماندار مقدونیه بود. مادرش از خانواده ای مشهور و خواهرزاده ژولیوس سزار بود.

اکتاویان در روستای Velletri، نه چندان دور از رم، بزرگ شد. پدرش زمانی که او فقط چهار سال داشت فوت کرد. مادرش دوباره ازدواج کرد، اما اکتاویان توسط مادربزرگش جولیا سزاریس، خواهر جولیوس سزار فرستاده شد تا او را بزرگ کند.

 

در آغاز کار

هنگامی که اکتاویان مرد شروع به درگیر شدن در سیاست رم شد.

جمهوری روم و در زمان نوجوانی گایوس اکتاویوس، درگیر جنگ داخلی خونینی بود که با پیروزی ژولیوس سزار در سال ۴۴ (پیش از میلاد) پایان یافت.

رابطه ژولیوس سزار با نوه خواهرش نزدیک نبود. اما تصمیم گرفت گایوس اکتاویوس را وارث خود کند و این را در وصیت‌نامه‌اش قید کرد. با قتل ژولیوس سزار، گایوس اکتاویوس در ۱۸ سالگی پول و عنوان ژولیوس سزار را به ارث برد. او نام تازه «گایوس ژولیوس سزار» را برگزید.

اکتاویان در زمان کشته شدن سزار از رم دور بود، اما با شنیدن این خبر بلافاصله بازگشت. او متوجه شد که سزار او را به عنوان وارث خود پذیرفته است. اکتاویان شروع به جمع آوری حمایت سیاسی در سنای روم و همچنین حمایت نظامی در قالب لژیون های سزار کرد. او به زودی قدرت مهیبی در شهر شد و به سمت کنسول انتخاب شد.

 

4Yemen www.thedailybeast.com 26

 

سه گانه دوم(حکومت سه نفره)

در همان زمان، دیگران در تلاش بودند تا خلاء قدرت را که پس از مرگ سزار برجای مانده بود پر کنند. مارک آنتونی، ژنرال معروف و خویشاوند سزار، فکر می کرد که باید دیکتاتور باشد. او با اکتاویان درگیر شد تا اینکه آنها با آتش بس موافقت کردند. اکتاویان و مارک آنتونی همراه با سومین رومی قدرتمند به نام لپیدوس، تریومویرات دوم را تشکیل دادند. این اتحادی بود که در آن سه مرد قدرت عالی را در رم به اشتراک گذاشتند.

 

نبردهای سزار آگوستوس

در نهایت، Triumvirate شروع به نبرد با یکدیگر برای قدرت کردند. در بسیاری از این نبردها، دوست و ژنرال اکتاویان، مارکوس آگریپا، نیروهای خود را به نبرد هدایت کرد. ابتدا لپیدوس شکست خورد و نیروهایش به طرف اکتاویان آمدند. مارک آنتونی با ملکه کلئوپاترا مصر متحد شد. در نبرد آکتیوم، نیروهای اکتاویان ارتش آنتونی و کلئوپاترا را شکست دادند. پس از شکست، آنتونی و کلئوپاترا خودکشی کردند.

 

سزار آگوستوس حاکم روم

با مرگ مارک آنتونی، اکتاویان قدرتمندترین مرد رم بود. در سال 27 قبل از میلاد، مجلس سنا به او لقب آگوستوس داد و تا آخر عمر با این نام شناخته می‌شد. او فرمانروا و امپراتور روم شد. دولت اصلی جمهوری، مانند مجلس سنا و سایر مقامات، هنوز پابرجا بود، اما امپراتور قدرت نهایی را داشت.

اکتاویوس مایل نبود با عنوان پادشاهی حکومت کند و با پیشنهاد سنا لقب آگوستوس (به لاتین: Augustus) را که ویژه خدایان بود، پذیرفت او عنوان امپراتور را به عنوان خود افزود.

گایوس اکتاویوس یکی از مهم‌ترین گسترانندگان امپراتوری روم بود. او از هنگام مرگ ژولیوس سزار تا شکست مارک آنتونی، برای ۱۳ سال تقریباً بی‌وقفه در جنگ بود. آگوستوس برای توسعه و حفظ قلمروی روم لژیون‌های ثابتی را به استخدام روم درآورد و تعدادی زیادی لژیون جدید را تأسیس کرد. وی الگوی نظامی مهمی را بر مبنای تقسیم ارتش روم در بریتانیا، حوزه راین، حوزه دانوب، ارتش فرآت، ارتش مصر و ارتش آفریقا پدیدآورد.

 

سزار آگوستوس یک رهبر خوب

زمانی که آگوستوس امپراتور شد، رم سال ها جنگ داخلی را تجربه کرده بود. او صلح را به سرزمین آورد و شروع به بازسازی بیشتر شهر و امپراتوری کرد. او راه ها، ساختمان ها، پل ها و ساختمان های دولتی بسیاری ساخت. او همچنین ارتش را تقویت کرد و بسیاری از سرزمین های اطراف دریای مدیترانه را فتح کرد. تحت حکومت آگوستوس، رم بار دیگر صلح و رفاه را تجربه کرد.

200 سال بعد برای امپراتوری روم سال صلح بود. این دوره را اغلب Pax Romana می نامند که به معنای “صلح رم” است. آگوستوس اغلب به دلیل ایجاد زیرساخت هایی که منجر به چنین دوره طولانی صلح شده است، اعتبار داده می شود.

 

مرگ سزار آگوستوس

او در سال ۱۴ میلادی و در سن ۷۵ سالگی درگذشت و با جلال و شکوه در مقبره خود در شان دومارس مدفون شد. مجلس سنا برای او لقب آپوتئوز (Apotheose) را تصویب کرد و در ردیف خدایان قرار گرفت.

. پسر ناتنی او، تیبریوس، دومین امپراتور روم شد.

 

 بیوگرافی آگوستوس


بیوگرافی آگوستوس

حقایق جالب در مورد سزار آگوستوس

آگوستوس خود را پادشاه نمی نامید، بلکه از عنوان پرنسپس سیویتاتیس به معنای «اولین شهروند» استفاده می کرد.

او ارتش دائمی را برای رم تأسیس کرد که در آن سربازان داوطلبانی بودند که به مدت 20 سال خدمت کردند. این با ارتش های موقت اولیه متشکل از شهروندان رومی متفاوت بود.

ماه آگوست به نام آگوستوس نامگذاری شده است. قبل از این ماه Sextilis نامیده می شد.

آگوستوس بیشتر شهر رم را بازسازی کرد. او در بستر مرگ گفت: “من رومی از آجر پیدا کردم، یکی از سنگ مرمر را به شما می سپارم”.
او یک نیروی آتش نشانی و پلیس دائمی برای شهر رم ایجاد کرد.

هرودوت

زندگینامه هرودوت نخستین تاریخ‌نگار یونانی

زندگی نامه کنستانتین کبیر

زندگی نامه کنستانتین کبیر امپراطور رم

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا