خواص لیمو ترش

شنبه 11 دی 1400 سلامت
خواص لیمو ترش

لیمو ترش یا به اختصار لیمو، میوه درخت لیمو و از مرکبات است. اگرچه بخصوص در آشپزی از پوست و گوشت لیمو استفاده می‌شود، اما لیموها را بیشتر به علت آب آن‌ها پرورش می‌دهند. لیموها حاوی مقدار زیادی اسید سیتریک هستند که موجب طعم ترش آن‌ها می‌گردد.در واقع لیموترش درختچه‌ای است که بلندی آن به چهارمتر می‌رسد و کشت آن فقط در مناطق گرمسیر امکان دارد

شاخه‌هایش بلند و برگهایش پهن و سبز مات و بیضوی است. دمبرگها واضح و اندکی بالدارند. گلهایش از درون سفید و از بیرون ارغوانی است. به‌غایت معطرند. گل آوری آن عملاً مداوم است. میوه اش بیضوی شکل است که در اواخر پاییز و اوایل زمستان آبدارتر می‌باشد

خواص لیمو ترش

خواص لیمو ترش

کمتر عطری پیدا می شود که به اندازه لیمو خوش رایحه و طراوت بخش باشد.البته با این تفاوت که لیمو نه تنها خوش عطر است بلکه برای سلامتی شما نیز بسیار مفید است.برخلاف عطر ها و ادکلن ها و خوشبو کننده های شیمیایی!حتما می پرسید چگونه؟ کافی است یک لیمو ترش را برش بزنید و کمی نمک روی آن بپاشید….به همین راحتی!

خواص لیمو ترش

 

  • رفع استرس

خیلی از افراد به علت استرس و اضطراب به راحتی و با کیفیت نمی خوابند.قطعه های لیمو کنار محل خواب تان به شما کمک می کند تا امواج مغزی و احساسات شما به حالت استراحت در بیایند و در نتیجه یک خواب عالی را تجربه کنید.با فشار این دو نقطه شگفت انگیز در بدن تان اضطراب و بی خوابی را درمان کنید….این مطلب را در نت نوشت مطالعه کنید.

  • افزایش تمرکز

حتما می پرسید که در موقع خواب تمرکز به چه کاری می آید؟باید به شما بگویم تمرکز در هنگام خواب بسیار مفید است مخصوصا اگر گرفتار بی خوابی باشید.

بسیاری از روانپزشکان به افراد مبتلا به بی خوابی توصیه می کنند که در هنگام خوب بر روی افکار مثبت تمرکز کنند و یا تمرینات ریلکس کردن را برای درمان انجام دهند.هر دوی این کارها نیاز به تمرکز دارد تا اجازه ندهد مغز دچار پراکندگی شود.رایحه ی لیمو تقویت کننده تمرکز و در نتیجه بهبود کیفیت خواب خواهد بود.

خواص لیمو ترش

خواص لیمو ترش

  • تنفس راحت
آب لیمو و کاهش وزن

اگر دچار گرفتگی بینی در هنگام خواب شده باشید مسلما قدر لحظاتی که به راحتی تنفس می کرده اید را خواهید دانست. اگر بینی تان گرفته است و نمی توانید به راحتی تنفس کنید لیمو مشکل شما را حتما رفع خواهد کرد.فقط کافی است که اجازه دهید تا رایحه ملایم و آنتی باکتریال لیمو ترش وارد بینی تان شود و سپس مانند یک کودک به خواب آرام فرو بروید.

  • دفع حشرات

اگر مثل من از این که هر شب یک وعده غذایی برای پشه ها و انواع حشرات هستید خسته شده اید و یا از صدای وز وز مگس و پشه ها به ستوه آمده اید، کافی است یک لیمو راا به چند قسمت تقسیم کنید و کنار رختخواب تان بگذارید! هیچ حشره ای جرات نخواهد کرد که به سمت شما بیاید!می توانید از میخک صد پر هم برای اینکار در کنار لیمو استفاده کنید.

  • افزایش انرژی صبحگاهی

اکثر افراد از بیدار شدن در صبح و دل کندن از رختخواب شان دل خوشی ندارند. اگر شما هم جزو این عده کثیر هستید رایحه لیمو این کار را برایتان دلپذیرتر خواهد کرد.تحقیقات نشان می دهد که رایحه ی لیمو که در تمام شب آن را استشمام کرده اید باعث افزایش سطح سروتونین مغز و افزایش شادی و مثبت اندیشی در انسان می شود.

خواص لیمو ترش

خواص لیمو ترش

  • تصفیه هوای خانه

آخرین باری که به کیفیت هوای خانه تان توجه کرده اید چه زمانی بوده؟ لیمو ترش آنقدر در تصفیه ی هوای خانه تان موثر است که می توانید از آن حتی برای از بین بردن بو و بخارات رنگ نیز از آن استفاده کنید!

  • کاهش فشار خون

رایحه ی لیمو ترش باعث کاهش فشار خون می شود. حتما در مورد مضرات فشار خون زیاد شنیده اید؟پس خودتان را از این رایحه ی بی نظیر محروم نکنید!

واقعیتی که موی شما درباره سلامتی تان می گوید

واقعیتی که موی شما درباره سلامتی تان می گوید

درمان خشکی پوست

درمان خشکی پوست

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا