چند نکته به والدین تا فرزندان خود را از آسیب طلاق رهایی یابند؟

شنبه 2 مرداد 1400 روانشناسی
طلاق

چگونه می توان به فرزندان خود کمک کرد تا از آسیب طلاق رهایی یابند؟

جدایی والدین  یا طلاق هرگز برای کودکان تجربه ای خوب و دلپذیر نیست. در واقع ، این زمان به خصوص برای آنها غم انگیز و استرس زا است.

کودکان ، صرف نظر از چند سالگی ، از احتمال جدایی والدین خود تمایل دارند که گیج ، شوکه و آشفته شوند. اگرچه نگرانی و اضطراب در مورد طلاق والدین برای هر کودک امری طبیعی است ، اما این وظیفه والدین است که این مصیبت را برای آنها کمتر آسیب زا کند.

 

جدایی یا طلاق

جدایی یا طلاق

توصیه‌هایی به والدین برای تربیت فرزندان بعداز طلاق

۱-با کودکان خود صادق باش

کودکان حق دارند از دلایلی که والدین آنها تصمیم به جدایی گرفته اند آگاه شوند. همچنین باید به خاطر داشته باشید که آوردن دلایل طولانی می تواند آنها را گیج کند. والدین باید مکالمه را ساده و در عین حال صادقانه انجام دهند.

والدین همچنین باید به آنها بگویند گرچه ممکن است نتوانند با هم کنار بیایند ، اما به عنوان والدین هرگز دوست داشتن فرزندانشان را قطع نخواهند کرد و از آنها جدا نمی شوند. همچنین باید به فرزندان خود بگویید که هر چقدر کلیشه به نظر برسد آنها را دوست دارید.

 

۲-به حرف فرزندان خود گوش فرا دهید

ناگفته نماند که کودکان هنگام طلاق والدین خود احساس از دست دادن سنگین می کنند. بنابراین ، والدین باید فرزندان خود را تشویق کنند که به آنها نزدیک شوند و آزادانه با آنها صحبت کنند. هنگامی که آنها به عنوان پدر و مادر به شما نزدیک می شوند ، باید با پشتکار به آنها گوش دهید.

آنها ممکن است بخواهند درونی ترین احساسات خود را تخلیه کنند ، که این می تواند ناراحتی ، ناامیدی ، حتی تحریک و یا احساس دیگری باشد که ممکن است تجربه کنند. حتی برخی از کودکان ممکن است در بیان احساس خود مشکل داشته باشند. به عنوان والدین ، ​​ممکن است به آنها کمک کنید کلمات درست را پیدا کنند و به آنها انگیزه صحبت را بدهند.

 

طلاق

طلاق

 

۳-تصدیق کنید که آنها با مشکل روبرو هستند

در حالی که والدین نمی توانند درد و اضطراب خود را کاهش دهند ، اما هنوز هم می توانند مشکلات خود را بپذیرند تا اینکه آنها را پیش پا افتاده و بی اساس بدانند. والدین باید به فرزندان خود بفهمانند که می توانند با آنها همدلی کنند و این امر می تواند اعتماد و وابستگی متقابل با فرزندان را ایجاد کند.

اگر فرزندان شما کاملاً جوان نیستند ، ممکن است در مورد آنچه اتفاق افتاده است سو نگرانی داشته باشند و شما باید سعی کنید در هنگام پاسخ دادن به آنها تا حد ممکن سرراست و صادق باشید.

 

۴-در حالی که به آنها اطمینان می دهید صبور باشید

کودکان ممکن است رفتاری گیج کننده داشته باشند. آنها ممکن است نشان دهند که شما را در یک روز درک کرده اند و ممکن است روز بعد هزاران سوال داشته باشند. شما همیشه باید سعی کنید سو تفاهمات فرزندان خود را با نهایت صبر و حوصله درمان کنید. همیشه باید به آنها یادآوری کنید که آنها هیچ نقشی در طلاق والدین خود ندارند و به عنوان پدر و مادر ، شما همیشه آنها را دوست خواهید داشت.

کلام آخر

اطمینان حاصل کنید که گفتار و کردار شما در کل ثابت است. همچنین اطمینان حاصل کنید که وقت کافی برای کنار آمدن با واقعیت را می گذارید والدین آنها دیگر به عنوان یک خانواده در کنار یکدیگر نخواهند بود. این به بهبود آنها کمک می کند. شما باید حمایت ، مراقبت و عشق مورد نیاز آنها را ارائه دهید.

مراقبه درمانی

مراقبه درمانی/دوازده مراقبه درمانی

افسردگی

افسردگی/ 10 علائم و درمان افسردگی

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا