قد بلندترین و کوتاه ترین بازیگران هالیوود

سه‌شنبه 9 آبان 1402 چهره ها
قد بلندترین و کوتاه ترین بازیگران هالیوود

در دنیای هالیوود، قد کوتاهی یک امتیاز محسوب نمی شود. بسیاری از بازیگران موفق هالیوود قدی بلند دارند که به جذابیت و اعتماد به نفس آنها می افزاید. بن افلک با 1.93 متر (6.3 فوت) در میان “دست نیافتنی ترین” بازیگران هالیوود قرار می گیرد.در ادامه به بررسی قد ستارگان هالیوودی میپردازیم.

پیتر میهو

قد بلندترین و کوتاه ترین بازیگران هالیوود

پیتر میهو

پیتر میهو، بازیگر نقش Chewbacca در فیلم‌های جنگ ستارگان، با قد 2.18 متر (7.15 فوت) یکی از بلندترین بازیگران تاریخ سینما بود. میهو در سال 1944 در لهستان متولد شد و از کودکی به بازیگری علاقه داشت. او در سال 1977 برای بازی در نقش Chewbacca در فیلم جنگ ستارگان انتخاب شد و این نقش را در هفت فیلم دیگر از این مجموعه بازی کرد.

میهو در سال 2019 درگذشت، اما نقش او در فیلم‌های جنگ ستارگان همچنان زنده است. او یکی از نمادین‌ترین شخصیت‌های این مجموعه است و قد بلندش به او کمک کرد تا این نقش را به شکلی باورپذیر بازی کند.

دنی دویتو

دنی دویتو

دنی دویتو، بازیگر، کارگردان و تهیه‌کننده آمریکایی، با قد 1.47 متر (4.8 فوت) یکی از کوتاه‌ترین بازیگران هالیوود است. با این حال، او یکی از موفق‌ترین و محبوب‌ترین بازیگران نیز هست.دوییتو در سال 1944 در فیلادلفیا، پنسیلوانیا به دنیا آمد. او از کودکی به بازیگری علاقه داشت و در دبیرستان در نمایش‌های مدرسه بازی می‌کرد. پس از فارغ‌التحصیلی از دبیرستان، دویتو به نیویورک رفت تا حرفه بازیگری خود را دنبال کند.

دوییتو در ابتدا در صحنه تئاتر موفق بود و در چندین نمایش برادوی بازی کرد. او در سال 1975 برای بازی در نقش یک دیوانه در نمایشنامه «دیوانه از قفس پرید» جایزه تونی را دریافت کرد.

مایکل جی فاکس

مایکل جی فاکس

مایکل جی فاکس، بازیگر آمریکایی، با قد 1.64 متر (5.3 فوت) یکی از کوتاه‌ترین بازیگران هالیوود است. با این حال، او یکی از موفق‌ترین و محبوب‌ترین بازیگران نیز هست.فاکس در سال 1961 در رینتون، واشینگتن به دنیا آمد. او از کودکی به بازیگری علاقه داشت و در دبیرستان در نمایش‌های مدرسه بازی می‌کرد. پس از فارغ‌التحصیلی از دبیرستان، فاکس به نیویورک رفت تا حرفه بازیگری خود را دنبال کند.

فاکس در ابتدا در صحنه تئاتر موفق بود و در چندین نمایش برادوی بازی کرد. او در سال 1983 برای بازی در نقش یک جوان مبتلا به سرطان در نمایشنامه «شب‌های وحشی» جایزه تونی را دریافت کرد.

برونو مریخ

برونو مریخ

برونو مریخ، خواننده، ترانه‌سرا، تهیه‌کننده موسیقی و بازیگر آمریکایی، با قد 1.65 متر (5.4 فوت) یکی از کوتاه‌ترین موسیقیدانان جهان است. با این حال، او یکی از موفق‌ترین و محبوب‌ترین موسیقیدانان نیز هست.

مریخ در سال 1985 در هاوانا، کوبا به دنیا آمد. او در سن 15 سالگی به ایالات متحده مهاجرت کرد و در لس آنجلس ساکن شد. او از کودکی به موسیقی علاقه داشت و در نوجوانی شروع به نوشتن ترانه و ساخت موسیقی کرد.مریخ در سال 2010 با انتشار اولین آلبوم خود به نام «Doo-Wops & Hooligans» به شهرت رسید. این آلبوم شامل آهنگ‌های موفقی مانند «Just the Way You Are» و «Grenade» بود.

Capture 350

هری پاتر

دنیل رادکلیف، بازیگر انگلیسی، با قد 1.65 متر (5.4 فوت) یکی از کوتاه‌ترین بازیگران هالیوود است. با این حال، او یکی از موفق‌ترین و محبوب‌ترین بازیگران نیز هست.رادکلیف در سال 1989 در لندن، انگلستان به دنیا آمد. او از کودکی به بازیگری علاقه داشت و در مدرسه در نمایش‌های مدرسه بازی می‌کرد. در سال 2000، او برای بازی در نقش هری پاتر در مجموعه فیلم‌های هری پاتر انتخاب شد.

رادکلیف در طول هشت فیلم هری پاتر، نقش این شخصیت محبوب را بازی کرد. این فیلم‌ها به موفقیت‌های بزرگی دست یافتند و رادکلیف را به یک ستاره جهانی تبدیل کردند.رادکلیف پس از پایان مجموعه فیلم‌های هری پاتر، در فیلم‌های دیگری نیز بازی کرده است. او در فیلم‌های موفقی مانند «زنان کوچک»، «زن شگفت‌انگیز»، «بازیکن شماره یک» و «آدام جانسون» بازی کرده است.

وینس وان

وینس وان

وینس وان یکی از بلندترین بازیگران هالیوود است. او 1.96 متر (6.4 فوت) قد دارد. او با بازی در نقش میک در فیلم «عروسی تصادفی» به شهرت رسید. او در طول دوران حرفه‌ای خود در بیش از 50 فیلم و سریال تلویزیونی بازی کرده است. او در فیلم‌های موفقی مانند «عروسی تصادفی»، «بچه‌ها در ماشین»، «دو نفر از یک نوع» و «دختر جدید» بازی کرده است.

رابرت مایکل اشنایدر

رابرت مایکل اشنایدر

رابرت مایکل اشنایدر، معروف به راب اشنایدر، با قد 1.65 متر (5.4 فوت) یکی از کوتاه‌ترین مردان هالیوود است. او یک بازیگر، کمدین و فیلم‌نامه‌نویس آمریکایی است. او بیشتر به خاطر بازی در فیلم‌های کمدی مانند «زنبورک»، «آمریکایی‌ها»، «پلیس بورلی هیلز 4» و «اسکوبی دو: کارآگاهان روح» شناخته می‌شود.

Capture 347

آرمی همر

آرمی همر با قد 1.96 متر (6.4 فوت) یکی از بلندترین بازیگران هالیوود است. او با بازی در نقش الیو در فیلم «مرا با نامت صدا کن» به شهرت رسید. این فیلم در سال 2017 اکران شد و همر برای بازی در این فیلم نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد شد.

همر در سال 1986 در کالیفرنیا، ایالات متحده به دنیا آمد. او از کودکی به بازیگری علاقه داشت و در دبیرستان در نمایش‌های مدرسه بازی می‌کرد. پس از فارغ‌التحصیلی از دبیرستان، همر به نیویورک رفت تا حرفه بازیگری خود را دنبال کند.

فرانکی مونیز

فرانکی مونیز

فرانکی مونیز، بازیگر و شراب‌ساز آمریکایی، با قد 1.65 متر (5.4 فوت) یکی از کوتاه‌ترین بازیگران هالیوود است. او بیشتر به خاطر بازی در نقش مالکوم در سریال «مالکوم در میانه» شناخته می‌شود.

مونیز در سال 1979 در نیویورک، ایالات متحده به دنیا آمد. او از کودکی به بازیگری علاقه داشت و در دبیرستان در نمایش‌های مدرسه بازی می‌کرد. پس از فارغ‌التحصیلی از دبیرستان، مونیز به لس آنجلس رفت تا حرفه بازیگری خود را دنبال کند.

تیم رابینز

تیم رابینز

تیم رابینز، بازیگر برنده جایزه اسکار برای فیلم «رودخانه عرفانی» محصول سال 2004 کلینت ایستوود، با قد 1.96 متر (6.4 فوت) یکی از بلندترین بازیگران هالیوود است.

رابینز در سال 1958 در کالیفرنیا، ایالات متحده به دنیا آمد. او از کودکی به بازیگری علاقه داشت و در دبیرستان در نمایش‌های مدرسه بازی می‌کرد. پس از فارغ‌التحصیلی از دبیرستان، رابینز به نیویورک رفت تا حرفه بازیگری خود را دنبال کند.

وودی آلن

وودی آلن

وودی آلن، کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس آمریکایی، با قد 1.67 متر (5.47 فوت) یکی از کوتاه‌ترین کارگردانان هالیوود است. او بیشتر به خاطر فیلم‌های کمدی و عاشقانه‌اش شناخته می‌شود.

آلن در سال 1935 در نیویورک، ایالات متحده به دنیا آمد. او از کودکی به بازیگری و فیلم‌سازی علاقه داشت و در دبیرستان در نمایش‌های مدرسه بازی می‌کرد. پس از فارغ‌التحصیلی از دبیرستان، آلن به نیویورک رفت تا حرفه بازیگری خود را دنبال کند.

 جو مانگانیلو

جو مانگانیلو

جو مانگانیلو، بازیگر، مدل و تهیه‌کننده آمریکایی، با قد 1.96 متر (6.4 فوت) یکی از بلندترین بازیگران هالیوود است. او بیشتر به خاطر بازی در نقش وینسنت کورلئونه در سریال تلویزیونی «گانگستر آمریکایی» شناخته می‌شود.

گائل گارسیا برنال

گائل گارسیا برنال

گائل گارسیا برنال، بازیگر مکزیکی، با قد 1.68 متر (5.5 فوت) یکی از کوتاه‌ترین بازیگران هالیوود است. او بیشتر به خاطر بازی در فیلم‌های «مولن روژ!»، «21 گرم» و «عشق» شناخته می‌شود.برنال در سال 1978 در مکزیکوسیتی، مکزیک به دنیا آمد. او از کودکی به بازیگری علاقه داشت و در دبیرستان در نمایش‌های مدرسه بازی می‌کرد. پس از فارغ‌التحصیلی از دبیرستان، برنال به مکزیکوسیتی رفت تا حرفه بازیگری خود را دنبال کند.

برنال در ابتدا به عنوان یک بازیگر تلویزیونی موفق بود و در چندین سریال تلویزیونی مکزیکی بازی کرد. او در سال 2000 با بازی در فیلم «مولن روژ!» به شهرت رسید.

برنال در طول دوران حرفه‌ای خود در بیش از 30 فیلم و سریال تلویزیونی بازی کرده است. او در فیلم‌های موفقی مانند «مولن روژ!»، «21 گرم»، «عشق»، «مکبث» و «ترینیتی آلبا» بازی کرده است.

منبع : MSN

ثروتمندترین خوانندگان مرد کره ای

ثروتمندترین خوانندگان مرد کره ای 2023

بلندترین زنان هالیوود

بلندترین زنان هالیوود/10 زن بلند قامت هالیوود

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا