آمریکا/اولین قدم  برای بازگشت آمریکا به برجام را “ایران” باید بردارد!

جمعه 24 بهمن 1399 اخبار ، گوناگون
برجام

آمریکا: اول ایران به تعهدات عمل کند، بعد ما

 

سخنگوی کاخ سفید که کشورش در توافق هسته‌ای حضور ندارد،مدعی شد  اولین قدم  برای بازگشت آمریکا به برجام را “ایران” باید بردارد!

 

جن ساکی روز پنج‌شنبه در نشست خبری روزانه خود  در پاسخ به سوالی درباره بازگشت آمریکا به برجام چه گفت؟

وی افزود: اگر ایران به اجرای کامل تعهدات خود تحت برجام بازگردد، آمریکا هم کار مشابه انجام خواهد داد. یقینا این نخستین گامی است که باید برداشته شود.

سخنگوی کاخ سفید ادامه داد: گفت‌وگوهای ما با متحدان و شرکایمان در قالب گروه ۱+۵ می‌تواند انجام شود، برنامه برای انجام آن وجود دارد اما این قدم بعدی این فرایند است.

ساکی در شرایطی این ادعا را مطرح می‌کند که ایالات متحده از ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ تاکنون قطعنامه ۲۲۳۱ و توافق هسته‌ای را نقض کرده است و برخلاف مصوبات و تعهدات خود، همچنان تحریم‌های غیرقانونی و یکجانبه را علیه مردم ایران حفظ کرده است.

مقامات ایران بارها تاکید کرده‌اند هیچ گاه میز مذاکره را ترک نکرده‌اند و طرفی که از اتاق خارج شده، آمریکا است.

آنها همچنین خاطرنشان کرده‌اند تمام اقدامات مربوط به کاهش تعهدات ایران را بر اساس ماده ۳۶ برجام به دلیل بی عملی طرف اروپایی در جبران خسارات وارده ناشی از یکجانبه‌گرایی آمریکا انجام داده و برگشت‌پذیر است.

آمریکا: اول ایران به تعهدات عمل کند، بعد ما

 

رهبر معظم انقلاب اسلامی اگر می‌خواهند ایران به تعهدات برجامی برگردد، آمریکا باید تمام  تحریم را لغو کند

رهبر معظم انقلاب اسلامی هم تصریح کردند که «اگر می‌خواهند ایران به تعهدات برجامی برگردد، آمریکا بایستی تحریم‌ها را کلا در عمل لغو کند و ما بعد راستی‌آزمایی کنیم و ببینیم که درست تحریم‌ها لغو شده، آن‌وقت به تعهدات برجامی برمی‌گردیم. این سیاست قطعی جمهوری اسلامی است و مورد اتفاق مسئولان کشور هم هست».

واکنش کشورهای جهان به آغاز غنی سازی اورانیوم در ایران

 

وزیر خارجه کشورمان در توییتی از دولت جدید آمریکا خواست تا به جای حرافی به تعهدات هسته‌ای خود پایبند باشد.

 

محمدجواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان روز پنج‌شنبه در توییتی نوشت: مقامات دولت بایدن به صحبت کردن درخصوص پایبندی ایران به برجام ادامه می‌دهند. بر چه اساس؟ آمریکا در مه ۲۰۱۸ به مشارکتش پایان داد، برجام را نقض کرد و کسانی که به قطعنامه سازمان ملل پایبند بودند را تنبیه کرد. امروزه نیز آمریکا دقیقاً در همان موضع قرار دارد. قبل از حرافی به برجام پایبند شوید.

دونالد ترامپ

دونالد ترامپ تبرئه شد/واکنش بایدن به نتیجه استیضاح ترامپ

7 روش برای مثبت اندیشی

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا