معرفی 12تا از بانفوذترین زنان جهان در سیاست

جمعه 22 بهمن 1400 موفقیت ، چهره ها
قدرتمندترین زنان جهان

بانفوذترین زنان جهان در سیاست

در این مقاله ، کمی در مورد برخی از بانفوذترین زنان جهان در سیاست صحبت می کنیم که دارای موقعیت های قدرتمندی هستند و بر چندین زن دیگر نیز تأثیر می گذارند. اگر به دنبال انگیزه هستید ، این مقاله باید بخواند. آن وقت منتظر چه هستیم؟ بیایید نگاهی به برخی از قدرتمندترین زنان در زمینه های مربوطه خود بیندازیم.

ماری ولستون کرافت ، فیلسوف ، نویسنده و مدافع حقوق زنان می گوید:

“من آرزو نمی کنم زنان بر مردان قدرت داشته باشند ، بلکه بر خودشان نیز قدرت داشته باشند. زنانی که در این مقاله درباره آنها صحبت خواهیم کرد کسانی هستند که موفق شده اند با ابرقدرت های خود هر سقف شیشه ای ممکن را خرد کنند.

بانفوذترین زنان جهان در سیاست

1. آنگلا مرکل:

 

آنگلا مرکل به عنوان صدراعظم آلمان فعالیت می کند.زادهٔ ۱۷ ژوئیهٔ ۱۹۵۴) یک سیاستمدار آلمانی است که از سال ۲۰۰۵ تا دسامبر ۲۰۲۱ به مدت ۱۶ سال صدراعظم آلمان بود

او همچنین به عنوان رهبر واقعی اتحادیه اروپا توصیف می شود و معروف است به عنوان “رهبر جهان آزاد”. از مرکل در طول مدت زمامداری‌اش بر آلمان، بارها با نام رهبر دفاکتوی اتحادیه اروپا و قدرتمندترین زن جهان یاد شد.

 

آنگلا مرکل

آنگلا مرکل

2. نانسی پلوسی:

نانسی پلوسی  زن قدرتمند به عنوان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا خدمت می کند.

او(متولد ۲۶ مارس ۱۹۴۰ در بالتیمور یکی از شهرهای مریلند، آمریکا) رئیس مجلس نمایندگان آمریکا است. او نخستین زنی است که به عنوان رئیس مجلس نمايندگان آمریکا انتخاب شده است.

وی بالاترین مقام زن انتخاب شده در ایالات متحده و همچنین اولین زن آمریکایی است که سمت رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده را بر عهده دارد

 

نانسی پلوسی

نانسی پلوسی

 

3. تسای اینگ ون:

تسای اینگ ون اولین رهبر زن تایوان است. به عنوان رئیس جمهور تایوان خدمت می کند. وی هفتمین رئیس جمهور و اولین زنی است که به این دفتر انتخاب شده است

تسای سیاست‌مدار، وکیل، و استاد دانشگاه اهل تایوان است

تسای اینگ ون

تسای اینگ ون

4. نیرماالا سیتارامان:

نیرماالا(متولد 18 اوت 1959) یک اقتصاددان و سیاستمدار هندی است که به عنوان وزیر فعلی دارایی و امور شرکتی هند خدمت می کند. او از سال 2014 عضو راجیا سبها، مجلس علیای پارلمان هند است.

نیرماالا Sitharaman وزیر دارایی و امور شرکت های کنونی در هند است. وی پیش از این به عنوان وزیر دفاع هند فعالیت می کرد. نیرمالا سایتارامان دومین زنی است که به عنوان وزیر دفاع و اولین وزیر دارایی تمام وقت در آمده است.

 

نیرماالا سیتارامان

نیرماالا سیتارامان

5. اورسولا فون در لاین:

اورسولا فون در لاین متولد 8اکتبر 1985 رئیس کمیسیون اروپا و سیاست‌مدار آلمانی از حزب محافظه‌کار اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان و نخستین زنی است که در تاریخ آلمان این سمت را بر عهده داشته‌است.

اورسولا فون در لاین به عنوان رئیس جمهور یا کمیسیون اروپا فعالیت می کند. او اولین زنی است که این مقام قدرتمند را داشته است. پیش از این ، وی یکی از اعضای کابینه آنگلا مرکل بود و شناخته شده است که وی با طولانی ترین عضو کابینه بوده است.

اورسولا فون در لاین

اورسولا فون در لاین

6. ملیندا گیتس

ملیندا گیتس بنیانگذار بنیاد بیل و ملیندا گیتس است که هدف آن کاهش فقر شدید و افزایش مراقبت های بهداشتی در سطح جهان است.

روش‌های حرفه ای برای «بازاریابی تلفنی» - موفقیت

ملیندا فرنچ گیتس (متواد ۱۵ اوت ۱۹۶۴ در دالاس) همسر قبلی بیل گیتس و مدیر پیشین برخی از محصولات شرکت مایکروسافت است. وی در سال ۲۰۱۳ از سوی مجلهٔ فوربز پس از آنگلا مرکل و دیلما روسف به عنوان سومین زن قدرتمند جهان شناخته شد.

ملیندا گیتس و بیل گیتس همچنین توسط باراک اوباما برای کارشان توسط مدال آزادی ریاست جمهوری مورد تقدیر قرار گرفتند.

 

ملیندا گیتس

ملیندا گیتس

7. ریحانا

ریانا ۲۰ فوریهٔ ۱۹۸۸خواننده، بازیگر و بازرگان باربادوسی است

او ثروتمندترین موسیقی‌دان زن است . تایم او را به عنوان یکی از ۱۰۰ فرد با نفوذ جهان در سال ۲۰۱۲ و ۲۰۱۸ معرفی کرد.

ریحانا همچنین یکی از قدرتمندترین زنان در جهان است که به عنوان خواننده ، ترانه سرا ، بازیگر و زن بازرگان مشهور است. او صاحب یک مارک لوازم آرایشی به نام Fenty Beauty و لیبلی به نام “Westbury Road Entertainment” است که موسیقی را از طریق گروه موسیقی جهانی منتشر می کند.

 

ریحانا

ریحانا

8-اما والمسلی

اما والمسلی متولد ژوئن 1969  او52 سال دارد مدیر اجرایی اهل بریتانیا است، که هم‌اکنون به‌عنوان مدیرعامل شرکت گلاکسواسمیت‌کلاین فعالیت می‌کند.

که به عنوان یک رهبر قدرتمند توصیف می شود ، همچنین اولین زنی است که یک شرکت دارویی بزرگ را اداره می کند. وی قبل از اینکه مدیرعامل شود ، به عنوان رئیس Consumer Healthcare Europe و Consumer Healthcare Worldwide خدمت می کرد ، جایی که وی ریاست بخش بهداشت جهانی بهداشت مصرف کننده این شرکت را بر عهده داشت.

اما والمسلی

اما والمسلی

9. مریلین هیوزون:

مریلین هیوسن (زاده ۱۹۵۴) مدیر ارشد اجرایی آمریکایی است، که اکنون به‌عنوان مدیر عامل اجرایی شرکت لاکهید مارتین فعالیت می‌نماید. وی از اعضای هیئت مدیره شرکت‌های دوپونت و سندیا کورپوریشن نیز به‌شمار می‌آید.

Marillyn Hewson رئیس ، رئیس جمهور و مدیر عامل شرکت Lockheed Martin ، یک شرکت تولید هوافضا و دفاع است. وی به دلیل ایده ها و مشارکت های نوآورانه خود در این زمینه بسیار شناخته شده است.

 

مریلین هیوزون

مریلین هیوزون

 

10. ملکه الیزابت دوم

ملکه الیزابت دوم طولانی ترین سلطنت و رئیس دولت فعلی پادشاهی متحده و قلمروهای مشترک المنافع است.

الیزابت دوم متولد ۲۱ آوریل ۱۹۲۶ ملکه سلطنتی بریتانیا و دیگر قلمروهای مشترک‌المنافع است.

اگرچه محدود ، وی چندین وظیفه مهم و قدرتمند مانند تعیین نخست وزیر را دارد. از دولت مرکزی ، دولت ایالات متحده نیز به عنوان دولت اعلیحضرت یاد می شود.

 

ملکه الیزابت دوم

ملکه الیزابت دوم

11. بیانسه نولز کارتر:

 

بیانسه نولز کارتر  متولد۴ سپتامبر ۱۹۸۱ است او در بین طرفدارانش معروف به ‘Queen Bee’ است ،

بیانسه یخواننده / ترانه سرا ، تهیه کننده ، بازیگر و رقصنده مشهور است. او به عنوان جذاب ترین موسیقی دان قرن توصیف شده است.

او همچنین یک انسان دوست است و به عنوان یکی از قدرتمندترین و تأثیرگذارترین موسیقی دانان در جهان شناخته می شود.

بیانسه

بیانسه

12.اپرا وینفری :

اپرا گِیل وینفری  (زادهٔ ۲۹ ژانویه ۱۹۵۴ در می‌سی‌سی‌پی) تهیه‌کننده، هنرپیشه، مجری، خیرخواه، برندهٔ جایزه اسکار و کاندیدای جایزه گلدن گلوب و بفتا و از مشهورترین و مطرح‌ترین مجریهای تلویزیونی آمریکا و جهان است.

اپرا مجری برنامه گفتگوی مشهور ، بازیگر ، مجری رسانه ، تهیه کننده تلویزیون و خیر است. او همچنین صاحب کانال “OWN” است و اغلب به عنوان ملکه همه رسانه ها توصیف می شود. در قرن بیستم ، اپرا وینفری همچنین یکی از ثروتمندترین زنان آفریقایی آمریکایی جهان محسوب می شد.

 

 اپرا وینفری

اپرا وینفری

منبع:

parenting.firstcry.com

نشانه های اختلال هورمونی

  کنترل خشم و عصبانیت/15نکته برای کنترل خشم

خوشبختی

خوشبختی/10خصوصیات افراد خوشبخت

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا