همسر بیل گیتس بعد از جدایی از همسرش دومین زن ثروتمند جهان میشود

جمعه 17 اردیبهشت 1400 چهره ها
بیل گیتس

همسر بیل گیتس دومین زن ثروتمند جهان

همسر بیل گیتس،ملیندا گیتس بنیانگذار شرکت مایکروسافت پس از طلاق از همسرش بیل گیتس به دومین زن ثروتمند جهان تبدیل می‌شود.

خانم و آقای گیتس در سال ۱۹۹۴ میلادی ازدواج کردند و هیچ شروط ضمن عقدی برای ازدواج آنها به ثبت نرسیده است. بنابراین طبق قوانین ایالت واشنگتن، دارایی زن و مرد پس از طلاق نصف می‌شود و انتظار می‌رود خانم ملیندا گیتس ۷۳ میلیارد دلار دریافت کند.

او با دریافت این مبلغ به دومین زن ثروتمند دنیا تبدیل خواهد شد. در حال حاضر فرانسواز بتانکور مه‌یرز، وارث شرکت لورئال و مالک کنونی آن با ثروتی بالغ بر ۸۳ میلیارد دلار ثروتمندترین زن جهان است.

 

جدایی بیل گیتس و همسرش

جدایی بیل گیتس و همسرش

جدایی بیل گیتس و همسرش

بیل گیتس و همسرش ملیندا، دو نفر از قدرتمندترین نیکوکاران جهان، در حال پایان دادن به زندگی مشترک خود هستند. طی دو دهه گذشته، این زوج از طریق بنیاد خیریه‌ی «بیل و ملیندا گیتس» به‌دنبال اهداف مختلفی از بهداشت جهانی تا آموزش و پرورش رفته‌ و سعی در تبدیل کردن جهان به جایی بهتر داشته‌اند. این زوج به همراه وارن بافت، سرمایه‌گذار میلیاردر، The Giving Pledge را نیز بنیان نهادند؛ کمپینی که افراد ثروتمند را به بخشیدن قسمت عمده‌ای از سرمایه‌شان تشویق می‌کند.

بنیان‌گذار مایکروسافت و همسر او، در توییتر یک متن یکسان را به اشتراک گذاشت:

پس از تفکر و تلاش بسیار در مورد رابطه‌مان، تصمیم گرفته‌ایم به ازدواج خود پایان بدهیم. در طول ۲۷ سال گذشته، ما سه کودک باورنکردنی بزرگ کرده‌ایم و بنیادی ساخته‌ایم که به‌صورت جهانی تلاش می‌کند همه مردم بتوانند زندگی سالم و مثمر ثمر داشته باشند. ما همچنان به این رسالت اعتقاد داریم و در بنیاد کار خود را با هم ادامه خواهیم داد، اما دیگر اعتقاد نداریم که در مرحله بعدی از زندگی خود می‌توانیم به‌عنوان یک زوج در کنار یکدیگر رشد کنیم. با شروع حرکت در این زندگی جدید، برای خانواده خود فضا و حریم خصوصی می‌خواهیم.

 

جدایی بیل گیتس و همسرش

جدایی بیل گیتس و همسرش

ثروت آقا وخانوم  گیتس

خیریه خانم و آقای گیتس در سیاتل آمریکا واقع شده و بیش از هزار و ۶۰۰ کارمند دارد. از زمان تاسیس این مرکز در سال ۲۰۰۰ میلادی تا کنون بیش از ۵۰ میلیارد دلار در ۱۳۵ کشور جهان برای ایجاد و رشد پروژه‌های توسعه و سلامت و بهداشت، از سوی این مرکز هزینه شده است.

تخمین زده می‌شود در حال حاضر دارایی‌ این موسسه حدود ۴۳ میلیارد دلار باشد.

ثروت شخصی این زوج شامل ملک شخصی عظیم آنها مشرف به دریاچه واشنگتن است که ارزش آن ۱۳۰ میلیون دلار تخمین زده می‌شود. ضمن اینکه مجموعه‌ای مانند خانه ساحلی ۴۳ میلیون دلاری در سن‌دیگو و مزرعه ۵۹ میلیون دلاری در فلوریدا را نیز باید به جمع دارایی‌های این زوج افزود.

سبد دارایی این زوج شامل چندین جت شخصی و اتومبیل‌های گران قیمت کمیاب همچون پورشه ۹۵۹ که ۲ میلیون دلار قیمت دارد و البته پورشه تایکان برقی نیز می‌شود.

ایالت واشنگتن از معدود ایالت‌های آمریکا است که قوانین مربوط به نصف شدن اموال در آن اجرا می‌شود. این بدان معناست که فرض می‌شود که اموالی که در طول ازدواج به دست آمده مشترکا به هر دو نفر تعلق دارد و بعد از طلاق باید به طور مساوی بین زوجین تقسیم شود. قرار است خانم و آقای گیتس در آوریل ۲۰۲۲ میلادی در دادگاه حاضر شوند.

خانم ملیندا قرار است پس از طلاق با نام ملیندا فرنچ گیتس در رسانه‌های اجتماعی حضور داشته باشد. فرنچ نام خانوادگی ملیندا پیش از ازدواج با بیل گیتس بوده است.

کیانو ریوز

35 واقعیت جالب در مورد کیانو ریوز محبوب‌ترین انسان دنیا

نوید محمدزاده

علنی شدن رابطه نوید محمدزاده و فرشته حسینی

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi