بیوگرافی آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان

سه شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ بیوگرافی
آنگلا مرکل

Angela Dorothea Merkel

 آنگلا مرکل ( متولد ۱۷ ژوئیه ۱۹۵۴) در شهر هامبورگ  او یک سیاستمدار آلمانی است که از سال ۲۰۰۵ به عنوان صدر اعظم آلمان خدمت می کند.  و در این مدت، قدرتمندترین زن جهان نیز خوانده‌شده است

او همچنین از سال از ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۸٫ به عنوان رهبر دلفریب اتحادیه اروپا ،رهبر حزب راست میانه‌گرای اتحادیه دموکراتیک مسیحی (CDU) بوده‌است. مرکل، رهبر واقعی اتحادیه اروپا، و قدرتمندترین زن جهان خوانده شده، و بسیاری از مفسران، او را رهبر جهان آزاد توصیف کرده‌اند

Besuch Bundeskanzlerin Angela Merkel im Rathaus Köln-09916.jpg

خانواده

آنگلا مرکل که اولین فرزند خانواده بوده است،در سال ۱۹۵۴ در هامبورگ، از پدری کشیش و مادری معلم، زاده شد خانواده او اندکی پس از تولد وی، به شهر کوچک تمپلین در نزدیکی برلین در جمهوری دمکراتیک آلمان (آلمان شرقی) مهاجرت کردند. خانواده وی مسیحی و مخالف دولت کومونیستی آلمان شرقی بودند. او ساخت دیوار برلین را یکی از نخستین خاطرات کودکی خود می‌داند

 

همسران

او در دانشگاه با اولریش مرکل، دانشجوی فیزیک آشنا شد و در ۱۹۷۷پس از ازدواج با او، نام خانوادگی خود را از «کاسنِر» به «مِرکِل» تغییر داد

گفته می شود آنگلا مرکل زمان زندگی در آلمان شرقی برای تأمین مخارج تحصیل خود در یک رستوران به عنوان کارگر مشغول به کار بوده و پس از جدایی از همسر اولش به آپارتمان کوچک خود در برلین باز می گردد. آنگلا مرکل، همه ی مراحل تحصیلی خود را در شرایط نظام سوسیالیستی به پایان رساند و دارای دکترا در رشته های فیزیک و شیمی است.

آنگلا مرکل طی دوران تحصیل فیزیک و تبادلات دانشگاهی دانشگاه لایپزیک در مسکو و لنینگراد، با مردی به نام اولریش مرکل آشنا شد و این دو ۱۹۷۷ در کلیسا به عقد رسمی یکدیگر درآمدند. آنگلا مرکل با مهاجرت به برلین شرقی در سال ۱۹۷۸ به همراه همسرش، فعالیت علمی خود در آکادمی علوم شهر برلین را آغاز کرد. در سال ۱۹۸۲ ازدواج بدون فرزند وی، به طلاق انجامید.

 وی در سال ۱۹۸۸ در مرکز آکادمی علوم با همسر دوم خود، یواخیم زاور (Joachim Sauer) آشنا شد. آن‌ها پس از مدتی با هم ازدواج کردند. آنگلا مرکل که از دو ازدواج خود فرزندی نداشته‌ است،با فرزندان همسر دوم خود که حاصل ازدواج قبلی او هستند، زندگی می‌کند.

 

آنگلا مرکل,بیوگرافی آنگلا مرکل,زندگی نامه آنگلا مرکل

 

تحصیلات

آنگلا در سال ۱۹۷۳ در دانشگاه لایپزیگ به تحصیل فیزیک پرداخت و در سال ۱۹۷۸ به پایان رساند.

 وی در سال ۱۹۸۶ دکترای شیمی کوانتومی را بدست آورد و تا سال ۱۹۸۹ به عنوان دانشمند علوم تحقیقات مشغول به کار شد. مرکل پس از انقلابهای ۱۹۸۹ وارد سیاست شد و مدت کوتاهی به عنوان معاون سخنگوی نخستین دولت منتخب دموکراتیک آلمان شرقی به سرپرستی لوتار د مایزیر خدمت کرد در سال ۱۹۹۰٫ پس از اتحاد مجدد آلمان در ۱۹۹۰ ، مرکل برای ایالت مکلنبورگ-وورپومرن به بوندستاگ انتخاب شد و از آن زمان دوباره انتخاب شد. مرکل به عنوان مدافع صدراعظم هلموت کوهل ، در سال ۱۹۹۱ به عنوان وزیر فدرال زنان و جوانان در دولت کوهل منصوب شد و در سال ۱۹۹۴ وزیر فدرال حفاظت از محیط زیست ، حفاظت از طبیعت و امنیت هسته ای شد. پس از حزب وی انتخابات فدرال را از دست داد. در سال ۱۹۹۸ ، مرکل به عنوان دبیرکل CDU انتخاب شد و دو سال بعد به عنوان اولین رهبر زن حزب در پی رسوایی کمک های مالی که سرنگون ولفگانگ شوبل شد.

نگاهی به زندگی شخصی آنگلا مرکل

مرکل  از سال ۲۰۰۵ ردای صدراعظمی را به تن کرده است و به‌عنوان رئیساتحادیه دموکرات مسیحی ها(CDU) و اولین زن صدراعظم در تاریخ آلمان ، دولت ائتلافی با حزب همپیمانش اتحادیه سوسیال مسیحی بایرن (CSU) و حزب سوسیال دموکرات آلمان(SPD) را تا سال ۲۰۰۹ رهبری کرد. این ائتلاف پس از دو ماه مذاکره در پی انتخابات فدرال آلمان در سال ۲۰۰۵ تشکیل شد. پس از انتخابات فدرال در سال ۲۰۰۹ و خروج سوسیال دموکرات‌ها از دولت، مرکل دولت ائتلافی جدید را با مشارکت حزب لیبرال دموکرات تشکیل داد.

به عنوان یک سیاست‌مدار پرمشغله زمان وی بسیار محدود است. او شخصا در روزهای شنبه و یکشنبه نشست‌های مهم و مطبوعاتی برگزار می‌کند، تصمیم‌های مهم می‌گیرد و جلسه‌ها را برنامه ریزی می‌کند. اما شب‌های یکشنبه تلاش می‌کند وقت آزاد برای خود و خانواده‌اش داشته باشد. آنگلا مرکل بدون اینکه از دو ازدواج خود فرزندی داشته باشد، با فرزندان همسر دوم خود که از ازدواج قبلی خود دارد، ‌زندگی می‌کند. او اعتقاد دارد غذا باید طعم غذاهای روستایی بدهد. سوپ سیب زمینی، شینسل یا ماهی قزل آلا را می‌پسندد.. گاه به گاه او با همسر و دوستانش به کنسرت‌های موسیقی می‌رود. وی معتقد است که زندگی کردن فقط در شهر غیر ممکن است؛ به محض اینکه جلسات کاری وی تمام شوند،‌ او به دامان سبز طبیعت می‌رود!

حالا آلمان در آستانه شروع چهارمین دور صدر اعظمی مرکل قرار دارد و وی با این موفقیت علاوه بر رکورد اولین زن صدر اعظم آلمان رکورد طولانی ترین دوران صدر اعظمی همراه با هلموت کهل را هم به دست خواهد آورد.

 

طلاق آنجلینا جولی از برد پیت

جزئیات طلاق آنجلینا جولی از برد پیت چه بود

دونالد ترامپ

بیوگرافی دونالد ترامپ

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا