زنان تأثیرگذار تاریخ

دوشنبه 22 فروردین 1401 چهره ها
زنان تأثیرگذار

زنان ثاتیر گذار تاریخ

زنان تأثیرگذار زیادی در طول تاریخ وجود داشته اند. در حالی که تاریخ زنان اغلب در طول قرن ها نادیده گرفته شده یا حتی پاک شده است، بسیاری از زنان از طریق فعالیت، هنر، سیاست و رهبری تأثیرات عظیمی بر جامعه گذاشته اند.

زنان غالباً از تاریخ کنار گذاشته می شوند ، اما نقش های اساسی در آن بازی می کنند. ما اینجا هستیم تا داستان را برگردانیم و داستان او را همانطور که قرار بود بیان شود ، بیان کنیم.در هر دوره‌ای از تاریخ، زنانی قدرتمند، با استعداد و با نفودی بوده اند که با موفقیت شان بر جهان تاثیر گذاشتند.اما این بار میخواهیم به تعدادی از معروفترین زنان جهان اشاره کنیم

در طول سال‌ها، تاریخ شاهد زنان بسیار باهوش، قدرتمند و الهام‌بخشی بوده است که برای حقوق زنان و برابری نژادی پیشگام بوده‌اند و دنیای علم، ریاضیات، هوانوردی و ادبیات را تعریف کرده‌اند.

چه این زنان مشهور مخترع، دانشمندان، رهبران، سیاستمداران یا ملکه های واقعی باشند، این 12 زن قوی غیرقابل انکار جهان را به سمت بهتر شدن تغییر دادند.

1-پرنسس دایانا:

 

پرنسس دایانا

پرنسس دایانا

پرنسس دایانا که بیشتر به خاطر خیرخواهی و تمایل به بهبود دنیای اطراف شناخته می شود ، اولین همسر شاهزاده چارلز بود. اگرچه او به دلیل عروسی اش که بیش از 700 میلیون نفر تماشا می کردند به شهرت رسیده بود ، اما او به همان اندازه با موسسه خیریه خود برای کودکان بیمار و آگاهی در مورد ممنوعیت مین گذاری زمین ، اچ آی وی / ایدز و بیماری های روانی مترادف شد. مرگ دیانا یکی از خبرسازترین وقایع سال بود و تا مدتها فشار افکار عمومی بر روی خانواده سلطنتی پادشاهی متحده بویژه ملکه الیزابت و پرنس چارلز سایه افکنده بود.

 

2. کوکو شانل

کوکو شانل

کوکو شانل

کوکو شانل یک طراح مد پیشتاز فرانسوی بود که مواردی همچون توجه به رویکرد فلسفه مدرن، الهام گرفتن از مدل‌های لباس مردانه، و دنباله روی از طراحی‌هایی که در عین سادگی، لوکس و گرانقیمت بودند، از وی چهره‌ای مهم در عرصهٔ مد، در قرن بیستم پدید آورد. او مؤسس و بنیانگذاران شرکت معروفی به شمار می‌رود که با نام تجاری شانل شناخته می‌شود. نفوذ و تأثیر فوق العادهٔ او در عرصهٔ مد به حدی بود که نام وی، به عنوان تنها فرد فعال در زمینه خیاطی و دوزندگی، در فهرست یکصد نفر مهمترین افراد دنیا در قرن بیستم، ثبت گردد.

3. آن فرانک

آن فرانک

آن فرانک

خاطرات آن فرانک که از بازماندگان هولوکاست و نویسنده یهودی هلندی بود ، پس از انتشار در سراسر جهان مشهور شد و تجربیات خود را به عنوان دختری 13 ساله مجبور به مخفی کاری مخفی کرد که باید خیلی زودتر از آنچه تصور می شد بزرگ شود. صرف نظر از تمام رنجهایی که کشید ، او معتقد بود که مردم “واقعاً از نظر قلبی خوب هستند”.

سعيد حجاريان: من تئوريسين دوم خرداد نيستم

4. ماری کوری

 ماری کوری

ماری کوری

نام کامل وی ماری اسکلودوفسکا کوری بود و با اختراع رادیواکتیویته جهان را تغییر داد و سپس تحقیقاتی را برای درمان سرطان آغاز کرد. او همچنین اتفاقاً اولین زنی بود که برنده جایزه نوبل شد و اولین نفری بود که موفق به دریافت جایزه نوبل دوم شد!

 

5. هلن کلر

هلن کلر

هلن کلر

این فعال اجتماعی آمریکایی در سن حساس 19 ماهگی نابینا و مرد. با این حال ، این یک عقبگرد برای هلن نبود. در عوض ، وی به نمایندگی از افراد نابینا و ناشنوا در سراسر کشور به شدت مبارزات انتخاباتی را انجام داد و به کسانی که یک مبارزه را تجربه کردند کمک کرد و به یک الهام برای همه تبدیل شد.

 

6. روزا پارک

روزا پارک

روزا پارک

در سال 1955 ، خانم پار با قبول نکردن صندلی اتوبوس خود برای یک فرد سفیدپوست ، اولین زن آمریکایی آفریقایی تبار شد. این اعتراض مورد حمایت بسیاری قرار گرفت اما وی را به زندان انداخت. این برای پارکهایی که در نهایت لحظه حقوق شهروندی را راه اندازی کردند ، قیمت کمی بود.

 

7. فریدا کالو

فریدا کالو

فریدا کالو

شاید خیلی ها فریدا را به دلیل تک شاخ بودن او بشناسند ، اما کارهای خیره کننده و خیره کننده او طبقه ، هویت و جنسیت را در رابطه با تاریخ ملتش بررسی کرد ، مانند گذشته. او نه تنها در دنیای هنر بلکه در محافل LGBT و فمینیست نیز قهرمان است.

 

8. آملیا ارهارت

آملیا ارهارت

آملیا ارهارت

آملیا ارهارت علاقه خود را به هواپیمایی جوان یافت – او فقط 25 سال داشت و رکورد ارتفاع زنان را شکست و در 14000 پا بالا رفت. فقط 11 سال بعد ، او اولین زنی شد که به تنهایی از آن سوی اقیانوس اطلس پرواز کرد و از آنها شروع به شکستن رکوردهای پرواز در سراسر جهان کرد.

 

9. مرلین مونرو

مرلین مونرو

مرلین مونرو

برخی ممکن است فقط مریلین مونرو را یک دختر پر زرق و برق واو ووم بدانند ، اما او همچنین از طریق ظاهر فتوژنیک و هاله ای پیچیده از نظر قانونی یک فیلم قانونی است. بعلاوه ، او نام خوبی به دختران منحنی در سراسر شهر داد و به آنها یادآوری کرد که برای زیبا شدن نیازی نیست که مانند چوب به نظر برسید!

 

10-مادر ترزا (Mother Teresa)

مادر ترزا

مادر ترزا

مشخص است که او یکی از تاثیر گذار ترین زنان تاریخ است و شهرت و تاثیر او بعد از مرگش هم هنوز به جا مانده است .
راهبه کاتولیک آلبانیایی و تأسیس کننده ماموران امور خیریه در هند بود. وی در سال 1928 به هندوستان رفت و به گروه خواهران “لورتو” پیوست‌. به‌خاطر ارادتی که به “تِرِزا اهل آویلا”، راهبهٔ اسپانیایی و بنیانگزار یکی از جریانهای رهبانیت و خدمات خیرخواهانه داشت‌، نام ترزا را برای خود برگزید.

دانیل ردکلیف

دنیل ردکلیف | 48 حقایق جالب درباره هری پاتر

ولادیمیر پوتین

آشنایی با دختران ولادیمیر پوتین

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا