آلوده‌ترین قسمت‌های بدن /6 منطقه آلوده در بدن انسان

چهارشنبه 13 مرداد 1400 سلامت
آلوده‌ترین قسمت‌های بدن

آلوده‌ترین قسمت‌های بدن

آلوده‌ترین قسمت‌های بدن امروز در مجله سلامت دایان به شما معرفی میکنیم.گرچه ممکن است بلافاصله به ما حمله کند ، بدن انسان همیشه میزبان میلیاردها و میلیارد باکتری است. حتی آنهایی که ادعا می کنند تمیزتر هستند ، اینها را دارند. در حالی که برخی فلور طبیعی محسوب می شوند ، اگر کنترل نشوند ، می توانند منجر به مشکلاتی مانند عفونت ، بو و غیره شوند.

آلوده ترین قسمت های بدن

آلوده ترین قسمت های بدن

آشنایی با 6 منطقه آلوده در بدن انسان

۱-دهان:

هیچ مسواک زدن یا شستشو به تمیز نگه داشتن دهان کمک نمی کند. دهان ما میزبان بیش از 600 نوع باکتری است و اینها برای حفظ PH دهان لازم هستند. فقط در صورت عدم تعادل است که عفونت همراه با بوی بد دهان ایجاد می شود. زبان قسمت دیگری است که می تواند به باکتریها اجازه دهد هم روی آن و هم زیر آن تولید مثل کنند. رنگ زبان به خوبی نشان دهنده رشد باکتری است. تمیز کردن یا مسواک زدن زبان قطعاً توصیه می شود.

۲-ناف:

باز هم ، هیچ زمانی که در دوش می گذرانید نمی تواند به شما کمک کند تا دکمه شکم را به طور کامل تمیز کنید. حدود 2000 نوع باکتری دارد و با توجه به طبیعت پنهان و گرم آن (در مقایسه با بقیه دمای بدن) ، برای رشد باکتری ایده آل هستند. افرادی که پیرسینگ و چاقی دارند قطعاً بیشتر از دیگران باکتری حمل می کنند.اگر می‌خواهید بدنی کاملا تمیز داشته باشید می‌توانید با استفاده از گوش‌پاک‌کن ناف خود را تمیز کنید.

 

طرز صحیح شست‌وشوی ناف قسمت داخلی ناف

۱- پیش از حمام کردن یک عدد گوش پاک‌کن را به الکل طبی آغشته کرده و با استفاده از آن ناف خود را به دقت تمیز کنید.

۲- در حین حمام کردن، با استفاده از یک گوش پاک‌کن دیگر که به شامپو بدن آغشته است ناف خود را بشویید.

۳- در آخر نافتان را با آب گرم شست‌وشو داده و سپس آن را با حوله خشک کنید

۳-زیر بغل:

کسانی که زیر بغل خود را می تراشند بهتر از کسانی هستند که اینجا موهای خود را به رخ می کشند. این بیش از 80،000 باکتری دارد و حتی تعداد زیادی از آنها شناسایی نمی شوند. قطعاً به تمیز کاری بیشتری نسبت به بقیه بدن نیاز دارد. تراشیدن مرتب زیر بغل ، بهداشت بغل را تا حدود زیادی بهبود می بخشد.

۴-حفره بینی:

هوا برای تنفس از طریق بینی وارد بدن می شود و این هوا باکتری های زیادی را حمل می کند. موهای ریز موجود در سوراخ های بینی که هوای تمام این باکتری ها را فیلتر می کند ، حفره بینی را به مکان کثیف دیگری تبدیل می کند. هنگام انگشت زدن روی بینی یا خارش بینی ، این انگشتان به انگشتان و سایر قسمت هایی که متعاقباً لمس می شوند ، منتقل می شوند!

۵-ناخن ها:

هر دو ناخن انگشت و انگشتان پا به گونه ای ساخته شده اند که خانه مناسبی برای باکتری ها ، به ویژه پوست زیر ناخن های انگشت هستند. کسانی که به طور منظم ناخن های خود را تمیز نمی کنند ، در معرض عفونت های ناخن و / یا پوستی هستند. به سلامت ناخن خود اهمیت دهید

۶-پشت گوش:

از آن‌جایی که پشت گوشتان از آن نقطه از بدن است که بدون ابزار دیده نمی‌شود، به همین خاطر در هنگام شستشو زیاد جدی گرفته نمی‌شود. پشت گوشتان با توجه به ساختاری که دارد، می‌تواند محل خوبی برای تجمع باکتری‌ها و انواع میکروب‌ها باشد. به خصوص با توجه به غددی که برای مرطوب نگه داشتن پوست شما در آن وجود دارد، این رطوبت مکان بسیار مناسبی را برای رشد انواع میکرواورگانیسم‌ها فراهم می‌کند. این ترشحات اگر به موقع و خوب تمیز نشود، بوی بدی همچون بوی بد دهان به خودش می‌گیرد.

lybrate.com

فواید روغن خردل

خواص روغن خردل /19خواص جادویی روغن خردل

مراقبه درمانی

مراقبه درمانی/دوازده مراقبه درمانی

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا