تاریخ ولنتاین 1402 /اس ام اس‌های روز ولنتاین ۱۴۰۲

چهارشنبه 4 بهمن 1402 گوناگون
روز ولنتاین

تاریخ ولنتاین ۱۴۰۲

روز ولنتاین ۱۴۰۲ (۲۰۲۴) مصادف با  ۱۴ فوریه ۲۰۲۴ است که در روز چهارشنبه، ۲۵ بهمن ماه ۱۴۰۲ برگزار می‌شود.

روز ولنتاین

14 فوریه در راه است، بنابراین امروز ما عشق را با این ده حقیقت دیوانه کننده در مورد رمانتیک ترین روز سال، روز ولنتاین به اشتراک می گذاریم.

به غیر از عشق و عاشقی که هر سال در این روز اتفاق می افتد، 14 فوریه نیز یک روز خاص در تاریخ با تحولات عمده است.

اگر در ماه فوریه متولد شده اید، سنگ تولد شما سنگ آمیتیست و گل شما پامچال است.

روز ولنتاین

روز ولنتاین

سنت ولنتاین کیست؟

سنت ولنتاین کشیشی بود که مراسم ازدواج (و سایر خدمات) را در قرن سوم رم انجام می داد.

امپراتور در آن زمان کلودیوس دوم بود که این ایده روشن را داشت که مردان اگر مجرد باشند سربازان بهتری خواهند بود.

در نتیجه تئوری جدید خود، او ازدواج برای مردان جوان را ممنوع کرد و باعث شد ولنتاین به شدت با او مخالفت کند.

این کشیش خوش اخلاق به جای پیروی از قانون جدید، مراسم ازدواج را ادامه داد، به این معنی که بسیاری از جوانان در سراسر کشور هنوز هم می توانند ازدواج کنند.. کشیش والنتین (valentine) به‌صورت مخفیانه عشاق را به عقد هم درمی‌آورد و گل سرخ به آن‌ها هدیه می‌داد.

امپراتور روم متوجه این موضوع شده و والنتین را در زندان حبس کرد. در زندان والنتین عاشق دختر نابینای زندانبان شد و با عشق والنتین و دختر نابینا، بینایی دختر برگشت.

البته، کلودیوس دوم وقتی متوجه شد که چه اتفاقی در حال رخ دادن است، از این موضوع وحشت زده شد و ولنتاین بیچاره را کشت.

در تاریخ ۱۴ فوریه والنتین را اعدام کردند. والنتین، نامه‌ای که برای دختر نوشته بود با امضای “والنتین تو” و این نامه همیشه به یادگار از آن در ذهن‌ها و قلب‌ها ماند

 

روز ولنتاین

10 حقیقت جالب در مورد روز ولنتاین

1-ایکیا استرالیا برای نوزادانی که در 14 نوامبر متولد شده اند، یعنی دقیقا 9 ماه پس از روز ولنتاین، یک کوپن برای تخت رایگان اهدا کرد. کوپن و مدرک تولد باید نشان داده می شد.

 

 

2-با توجه به اینکه سه نفر به نام سنت ولنتاین با 14 فوریه مرتبط هستند، مشخص نیست که این روز واقعاً کدام یک را گرامی می دارد. ولنتاین قدیس رم به دلیل برگزاری مخفیانه عروسی سر بریده شد.

 

3-الکساندر گراهام بل این تلفن را در روز ولنتاین، 1876 ثبت کرد. در سال 2012، 230 میلیون پیامک ارسال شد – 11 میلیون بیشتر از هر روز دیگر در فوریه.

 

4-روز ولنتاین در عربستان سعودی ممنوع است. کمیسیون ترویج فضیلت و جلوگیری از منکر فروش گل رز و هر چیز قرمز را محدود می کند.

 

5- دوازه ونیم میلیارد دلار در سال برای روز ولنتاین هزینه می شود. 200 میلیون گل رز به طور اختصاصی برای روز تولید می شود که 73 درصد آن توسط مردان خریداری می شود.

 

6-دفتر خاطرات تدی روزولت برای 14 فوریه 1884 چنین است: “نور از زندگی من خارج شد”. مادر و همسرش هر دو در چند ساعت در آن روز از دنیا رفتند.

 

7-رابرت ایندیانا تصویر نمادین LOVE را ایجاد کرد. در سال 1973 بر روی تمبر روز ولنتاین قرار گرفت و 25 میلیون دلار برای اداره پست ایالات متحده درآمد. ایندیانا هرگز حق چاپ این طرح را نداشت.

 

8-در ژاپن، رسم شکلات دادن زنان به مردان توسط Mary’s Chocolates در سال 1958 آغاز شد. در 14 مارس یا “روز سفید”، مردان به زنان کوکی، جواهرات و کیف دستی می دهند.

 

9-در روز ولنتاین سال 2013، یک زوج تایلندی رکورد جهانی طولانی ترین بوسه مداوم را به نام خود ثبت کردند که به مدت 58 ساعت و 35 دقیقه و 58 ثانیه به طول انجامید، این زوج همچنین رکورد قبلی را در سال 2011 به ثبت رساندند.

 

10-یک وکیل مستقر در میشیگان تبلیغاتی برای روز ولنتاین انجام می دهد و طلاق رایگان می دهد. در سال 2013، 600 نفر درخواست دادند که دو برنده انتخاب شدند.

 

روز ولنتاین

روز ولنتاین

اس ام اس‌های روز ولنتاین ۱۴۰۲ (۲۰۲۴)

ﻭﻟﻨﺘﺎﯾﻦ ﻓﻘﻂ ﺭﻭﺯ ﻋﺎﺷﻘﺎ ﻧﯿﺴﺖ ﺭﻭﺯ ﻫﻤﻪ ﮐﺴﺎﻧﯽ ﻫﺴﺖ ﮐﻪ ﺗﻮ ﺯﻧﺪﮔﯿﻤﻮﻥ ﻫﺴﺘﻦ ﻭ ﻣﺎ ﺩﻭﺳﺸﻮﻥ ﺩﺍﺭﯾﻢ… روز عشق ﻣﺒﺎﺭﮎ

 

ولنتاین یعنی  جانم و جسم مال تو ولنتاین یعنی پرسش از احوال تو ولنتاین یعنی از خودم من خسته ام عشق من در ولنتاین به تو دل بسته ام

 

از این فاصله حتی بوی دوست داشتنت عشق را به تماشا کشید آنقدر بی‌ حساب و کتاب دوست دارمت ترسم از این است که عشق قدغن شود مگر می‌‌شود دوست داشتنت را پنهان کرد ..؟! ولنتاین مبارک

 

“قلب من به من می‌گوید من بدون تو می‌میرم. قبل از اثبات درست بودن، موافقت کنید که مال من باشید.روز ولنتاین مبارک”

 

“عشق یک کلمه خیلی ضعیف است برای آنچه احساس می‌کنم برای تو. زندگی زمان بسیار کمی دارد، برای بیان اینکه چقدر دیوانه وار عاشق تو هستم.روز ولنتاین مبارک”

 

روز ولنتاین

روز ولنتاین

“هر روز ما یک صفحه به داستان خود اضافه می‌کنیم. این روز ولنتاین بگذارید یک فصل کامل با هم بنویسیم. من شما را دوست دارم… روز ولنتاین مبارک!”

 

“بدون عشق تو احساس ناقصی دارم، زیرا این تو هستی که من را به عنوان فردی که امروز هستم انتخاب کردی! بنابراین بدون تو، من نمی‌توانم عملکردی داشته باشم. روز ولنتاین مبارک!”

 

“ولنتاین بهترین فرصت برای ما است که از یکدیگر لذت ببریم و همدیگر را دوست داشته باشیم. من هر روز شما را دوست دارم، اما امروز شما ولنتاین ویژه من هستید. روز ولنتاین مبارک!”

 

“عشق واقعی هرگز نمی‌میرد. اگر بمیرد، پوسیده نمی‌شود. اگر برافروخته شود! هرگز بویی نمی‌دهد. و اگر بو بدهد ، بوی گل رز می‌بخشد. دوستت دارم همانطور که هستی. روز ولنتاین مبارک!”

 

“عشق مثل نواختن ساز است. ابتدا باید طبق قوانین عمل کنید. سپس ، باید قوانین را رها کنید و از قلب یاری بگیرید. خیلی دوستت دارم. روز ولنتاین مبارک!”

آموزش بافت شنل و کلاه

آموزش بافت شنل و کلاه بسیار زیبا دخترانه

تبریک روز پدر

متن و جملات تبریک روز پدر

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا