روز ولنتاین/10 حقیقت زیبادر مورد روز ولنتاین

پنج‌شنبه 6 بهمن 1401 دسته‌بندی نشده
روز ولنتاین

روز ولنتاین

14 فوریه در راه است، بنابراین امروز ما عشق را با این ده حقیقت دیوانه کننده در مورد رمانتیک ترین روز سال، روز ولنتاین به اشتراک می گذاریم.

به غیر از عشق و عاشقی که هر سال در این روز اتفاق می افتد، 14 فوریه نیز یک روز خاص در تاریخ با تحولات عمده است.

اگر در ماه فوریه متولد شده اید، سنگ تولد شما سنگ آمیتیست و گل شما پامچال است.

روز ولنتاین

روز ولنتاین

سنت ولنتاین کیست؟

سنت ولنتاین کشیشی بود که مراسم ازدواج (و سایر خدمات) را در قرن سوم رم انجام می داد.

امپراتور در آن زمان کلودیوس دوم بود که این ایده روشن را داشت که مردان اگر مجرد باشند سربازان بهتری خواهند بود.

در نتیجه تئوری جدید خود، او ازدواج برای مردان جوان را ممنوع کرد و باعث شد ولنتاین به شدت با او مخالفت کند.

این کشیش خوش اخلاق به جای پیروی از قانون جدید، مراسم ازدواج را ادامه داد، به این معنی که بسیاری از جوانان در سراسر کشور هنوز هم می توانند ازدواج کنند.

البته، کلودیوس دوم وقتی متوجه شد که چه اتفاقی در حال رخ دادن است، از این موضوع وحشت زده شد و ولنتاین بیچاره را کشت.

 

روز ولنتاین

روز ولنتاین

10 حقیقت جالب در مورد روز ولنتاین

1-ایکیا استرالیا برای نوزادانی که در 14 نوامبر متولد شده اند، یعنی دقیقا 9 ماه پس از روز ولنتاین، یک کوپن برای تخت رایگان اهدا کرد. کوپن و مدرک تولد باید نشان داده می شد.

 

 

2-با توجه به اینکه سه نفر به نام سنت ولنتاین با 14 فوریه مرتبط هستند، مشخص نیست که این روز واقعاً کدام یک را گرامی می دارد. ولنتاین قدیس رم به دلیل برگزاری مخفیانه عروسی سر بریده شد.

 

3-الکساندر گراهام بل این تلفن را در روز ولنتاین، 1876 ثبت کرد. در سال 2012، 230 میلیون پیامک ارسال شد – 11 میلیون بیشتر از هر روز دیگر در فوریه.

چهره زنی زیبا بر روی این خانه ویران شده (عکس) - جامعه

 

4-روز ولنتاین در عربستان سعودی ممنوع است. کمیسیون ترویج فضیلت و جلوگیری از منکر فروش گل رز و هر چیز قرمز را محدود می کند.

 

5- دوازه ونیم میلیارد دلار در سال برای روز ولنتاین هزینه می شود. 200 میلیون گل رز به طور اختصاصی برای روز تولید می شود که 73 درصد آن توسط مردان خریداری می شود.

 

6-دفتر خاطرات تدی روزولت برای 14 فوریه 1884 چنین است: “نور از زندگی من خارج شد”. مادر و همسرش هر دو در چند ساعت در آن روز از دنیا رفتند.

 

7-رابرت ایندیانا تصویر نمادین LOVE را ایجاد کرد. در سال 1973 بر روی تمبر روز ولنتاین قرار گرفت و 25 میلیون دلار برای اداره پست ایالات متحده درآمد. ایندیانا هرگز حق چاپ این طرح را نداشت.

 

8-در ژاپن، رسم شکلات دادن زنان به مردان توسط Mary’s Chocolates در سال 1958 آغاز شد. در 14 مارس یا “روز سفید”، مردان به زنان کوکی، جواهرات و کیف دستی می دهند.

 

9-در روز ولنتاین سال 2013، یک زوج تایلندی رکورد جهانی طولانی ترین بوسه مداوم را به نام خود ثبت کردند که به مدت 58 ساعت و 35 دقیقه و 58 ثانیه به طول انجامید، این زوج همچنین رکورد قبلی را در سال 2011 به ثبت رساندند.

 

10-یک وکیل مستقر در میشیگان تبلیغاتی برای روز ولنتاین انجام می دهد و طلاق رایگان می دهد. در سال 2013، 600 نفر درخواست دادند که دو برنده انتخاب شدند.

 

روز ولنتاین

روز ولنتاین

چیستان

چیستان/63معما باحال و خنده دار مخصوص کودکان با جواب

روز مادر

عکس نوشته روز مادر/متن کوتاه زیبا برای روز مادر و زن

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا