10 خودروی الکتریکی کوچک و عجیب

سه‌شنبه 27 تیر 1402 فناوری
10 خودروی الکتریکی کوچک و عجیب

10 خودروی الکتریکی کوچک و عجیب

فناوری الکتریکی راه را برای طراحی وسایل نقلیه باز کرده است و امکان ایجاد ماشین‌های بسیار نوآورانه را فراهم کرده است.با موتورهای الکتریکی به مراتب کوچکتر و کارآیی بالاتر نسبت به نسخه‌های بنزینی، این امر همچنین امکان ایجاد موج جدیدی از ماشین‌های بسیار کوچک و فوق‌العاده زیبا را فراهم می‌کند.بیایید نگاهی به برخی از عجیب‌ترین وسایل نقلیه الکتریکی میکرو که صنعت خودرو را به لرزه درآورده‌اند بیندازیم.

Capture 492

سیتروئن آمی

با ظاهر جالب خود، سیتروئن آمی جذابیت یک خودروی الکتریکی کوچک و پرشور را دارد که از زمان ورودش به بازار سال گذشته، محبوبیت زیادی کسب کرده است. آمی تنها دو صندلی دارد، حداکثر سرعت آن 28 مایل در ساعت و محدوده‌ی کارکرد آن تنها 46 مایل است – بنابراین این خودرو با مقررات چهار چرخه سازگار است و در برخی کشورها می‌توان با سن 14 سالگی رانندگی آن را انجام داد.

سیتروئن آمی به عنوان جایگزینی برای اسکوترها و موتورسیکلت‌های کوچک معرفی می‌شود و با در نظر گرفتن قابلیت پرداخت بودجه توسعه یافته است – یکی از درها با پیوند عقب (مانند رولزرویس) طراحی شده است، تا پنل‌ها در هر دو طرف خودرو یکسان باشند. حتی بامپرها هم یکسان هستند تا هزینه‌ها صرفه‌جویی شود.

علاوه بر این، رانندگی با آمی لذت بخش است. موقعیت رانندگی خوب است و با تعداد زیادی پنجره دید بیرون عالی است. موتور الکتریکی آن، گشتاور فوری را فراهم می‌کند و فرمان آن سبک و واکنش‌پذیر است.

Capture 491

City Transformer

خودرویی که به واقعیت قابل تبدیل شدن است. البته، این خودرو به همان اندازه که اپتیموس پرایم و دوستانش تبدیل نمی‌شود، اما کوادریسایکل نوآورانه City Transformer CT-1 می‌تواند عرض خود را تنظیم کند تا در فضاهای بسیار تنگ قرار گیرد.

با تشکیلات مدولار اسکیت بورد خود، CT-1 می‌تواند عرض خود را در حین حرکت از ۱.۴ متر به یک متر کاهش دهد. این عرض اضافی به CT-1 در جاده‌های سریع، پایداری بیشتری می‌بخشد و سپس می‌توان آن را به عرض موتورسیکلت کوچک کرد تا با خیابان‌های شلوغ شهری و فضاهای پارکینگ تنگ مقابله کند.

CT-1 با وزن 590 کیلوگرم و توان دو موتور 7.5 کیلووات به سرعت بالایی 55 مایل در ساعت دست می‌یابد، اما در حالت شهری باریک‌تر، سرعت آن به 28 مایل در ساعت کاهش می‌یابد. محدوده‌ی کارکرد آن تا 111 مایل است.

در داخل خودرو جای دو نفر وجود دارد و مسافر دوم پشت راننده قرار دارد. در جلوی خودرو، یک صفحه نمایش دیجیتال شیک و یک نمایشگر سیستم سرگرمی لمسی وجود دارد.

Capture 490

Squad Solar City

با هدف روشن کردن دنیای خودروهای الکتریکی کوچک، خودروی شهری Squad Solar City – همانطور که از نامش پیداست – می‌تواند توسط خورشید شارژ شود.این رقیب سیتروئن آمی، توسعه داده شده توسط شرکت Squad Mobility هلندی، دارای سرعت بالایی 28 مایل در ساعت است و توسط چهار باتری 1.6 کیلووات‌ساعتی تامین انرژی می‌شود که باعث می‌شود محدوده‌ی آن به 62 مایل برسد.

پنل‌های خورشیدی روی سقف، در صورتی که آفتاب درخشان باشد، 12.5 مایل اضافه به محدوده‌ی کارکرد اضافه می‌کنند. ایده این است که پنل‌های خورشیدی بتوانند شارژ را در حالت کامل نگه دارند و شارژگر قابل پلاگین را تکمیل کنند.با وجود اندازه کوچک، این کوادریسایکل دو نفره نسبتاً فضای داخلی بزرگی دارد و 243 لیتر فضای ذخیره‌سازی در دسترس است.

Capture 489

Evetta

تحت تاثیر خودروی بادوام کلاسیک Isetta، Evetta با هدف به دست آوردن جوهر خودروی کوچک و اصلی که در دهه 1950 به بازار رسید – اما با پیکربندی الکتریکی – طراحی شده است.با طول 2500 میلی‌متر و عرض 1500 میلی‌متر، بازتولید Isetta تقریباً مشابه با مدل اصلی است و به دلیل ابعاد کوچک خود، می توان آن را به صورت افقی در فضای پارکینگ قرار داد. Evetta با توسعه دهنده شرکت آلمانی Electricbrands، دارای محدوده کارکرد تا 124 مایل و سرعت بالایی تا 56 مایل در ساعت است.

بهترین قسمت این است که این شرکت قصد دارد نسخه کابریولت این خودرو الکتریکی کوچک به نام Openair و نسخه باری از آن را برای تحویلات آخر مایل ارائه دهد.

Capture 488

Luvly 0

چه اتفاقی می‌افتد وقتی مبلمان فلت‌پک با یک خودروی الکتریکی ترکیب شود؟ پاسخش Luvly 0 است.

این خودرو کوادریسایکل فشرده‌ای است که توسط شرکت سوئدی Luvly – Light Urban Vehicles طراحی و ساخته شده است و از شاسی کامپوزیت ساندویچی استفاده می‌کند. این شاسی نه تنها ارزان تر در تولید است، بلکه به این ماشین‌آلات اجازه می‌دهد که به صورت فلت‌پک در قطعات جداگانه حمل شوند، سپس در نزدیکی مشتری به هم برای نصب و اجرا آماده شوند.

Capture 487

ElectraMeccanica Solo EV

اگر سه چرخ برای شما علاقه‌مندی بیشتری دارد، بهترین گزینه شما ElectraMeccanica Solo EV خواهد بود.این ماشین یک نفره برای رانندگی در شهر و شهرستان طراحی شده است و نسخه Solo EV Cargo به طور خاص برای تحویلات آخر مایل در شهرها طراحی شده است.این شرکت مستقر در کانادا، سه چرخ الکتریکی خود را با باتری 17.4 کیلووات ساعتی تجهیز کرده است که باعث می‌شود محدوده‌ی کارکرد آن تا 100 مایل برسد و سرعت آن تا 80 مایل در ساعت برسد.

 

Capture 486

Freze Froggy EV

Freze Froggy EV، یک خودروی دونفره با سقف نرمی است که توسط یک تخصصی ترین شرکت تولید خودروهای نظامی لتونی ساخته شده و بر اساس خودروی شهری چینی Wuling Hongguang Mini EV طراحی شده است.

Froggy قرار است از یک موتور الکتریکی 20 کیلووات استفاده کند که این امکان را به آن می‌دهد تا با سرعت بالایی تا 62 مایل در ساعت حرکت کند و محدوده‌ی رانندگی آن تا 105 مایل باشد. این خودرو به شدت خارج از عرف و رویاپردازانه است.

 

به جای ادامه دادن طرح چهار نفره خودروی استاندارد، Beachstar دارای دو نفره است. طراحان شرکت می‌گویند که چون “رودسترها اتوبوس مدرسه نیستند”، بنابراین این خودرو دارای دو صندلی است.طراحی شده تا رانندگی در شهر را به همان سادگی استفاده از اسکوتر یا موتور سیکلت برای شما بسیار آسان کند، Carver Electric یک خودروی سه چرخ دو نفره است که برای تمایل در هنگام گردش در پیچ و خم‌ها، طراحی شده است.

با عرض یک متر، Carver برای بازار حرکت شهری طراحی شده است و با این حال، چرخ عقب اضافی آن، در مقایسه با یک ماشین دو چرخه، پایداری و کنترل بیشتری را ارائه می‌دهد.

Capture 485

Carver EV

دو نسخه از Carver EV وجود دارد: مدل S+ که سرعت بالایی تا 50 مایل در ساعت دارد و Carver R+ که حداکثر سرعت آن 28 مایل در ساعت است. هر دو مدل دارای محدوده کارکردی 80 مایل هستند. با طراحی Carver Electric برای شهرها، این شرکت همچنین نسخه باری از آن را برای تحویلات آخر مایل ارائه می‌دهد که دارای 500 لیتر فضای ذخیره‌سازی است.

Capture 484

Microlino 2.0

درست است که این را قبلاً دیده‌ایم؛ اما نگران نباشید، خودروی الکتریکی Microlino 2.0، خودروی دیگری با الهام از Isetta است، اما توسط پیشروی نوآوری سوئیس، Micro ساخته شده است.Microlino برای مطابقت با مقررات خودروی L7e طراحی شده است و با استفاده از موتور 12.5 کیلووات، این خودرو الکتریکی طراحی شده است تا با زمان 5 ثانیه برای شتاب صفر تا 31 مایل در ساعت و سرعت بالایی تا 56 مایل در ساعت حرکت کند.

حتی حالت ورزشی هم دارد.مانند بسیاری از ماشین‌های موجود در اینجا، Microlino فقط یک سوم از فضای پارکینگ معمول را اشغال می‌کند و مانند خودروهای میکرو دهه 1950، دارای در جلویی باز شونده ناگهانی است.

Capture 483

Mullen I-Go

Mullen I-Go، یک ماشین بسیار جذاب و جذاب از Mullen Automotive مستقر در کالیفرنیا است که به طور خاص برای تحویلات آخر مایل در شهرهای اروپایی طراحی شده است. این خودروی تحویل دار با یک بدنه جعبه‌ای با یک محور گردش کوتاه به طول ۲۴۳۸ میلی‌متر و وزن کربن ۷۹۵ کیلوگرم است. با باتری ۱۶.۵ کیلووات ساعتی، محدوده کارکرد آن حدود ۱۲۴ مایل است و با موتور الکتریکی ۳۴ کیلووات I-Go به سرعت بالایی تا ۶۲ مایل در ساعت دست می‌یابد.شرکت Mullen می‌گوید که I-Go بر اساس استانداردهای اتحادیه اروپا تأیید و گواهی شده است و در کشورهای مختلف از جمله انگلستان به فروش می‌رسد.

منبع : MSN

غذاهای خیابانی معروف دنیا

غذاهای خیابانی معروف دنیا

آیا می‌روید به کاتماندو؟

آیا می‌روید به کاتماندو؟

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا