آیت‌الله محمد تقی مصباح یزدی دار فانی را وداع گفت

شنبه 13 دی 1399 چهره ها

محمد تقی مصباح یزدی یک الگو ارزنده برای طلاب

بعد از شهادت شهید مطهری حقیقتاً چشم همه به شخصیت آیت الله مصباح یزدی به خاطر ویژگی‌های خاصی که در ایشان وجود داشت بود، ایشان در ارائه خدمات علمی و تاسیس مراکز علمی، مبارزاتی و اخلاقی و تأثیرگذار بودند.

آیت الله مصباح یزدی انسانی پرکار و فقیه بودند و کارهایی ارزشمند از جمله طراحی مدرسه حقانی، موسسه در راه حق و سپس بنیاد برکت که کاری تکمیلی برای بنیاد فرهنگی باقرالعلوم (ع) بود را پایه گذاری کردند. ایشان اقدام به تاسیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) کردند.

آیت الله مصباح یزدی قبل از پیروزی انقلاب از چهره‌های مبارز بودند و امضای ایشان پای تمامی اسناد جامعه مدرسین از جمله اطلاعیه درباره خلع شاه و مرجعیت امام و بعضی اوقات هم ایشان اقدام‌های مخفیانه علیه دستگاه طاغوت انجام می‌دادند.

 ایشان پس از پیروزی انقلاب هم در برابر تمام جریان‌های انحرافی موضع گرفتندُحقیقتاً شخصیت‌هایی مانند آیت الله مصباح یزدی، شهید مطهری و آیت الله یزدی از ذخایر ما بودند که دست ما از بهره‌گیری از آنها کوتاه شد.

 آیت الله مصباح از بعد اخلاقی دارای شخصیتی منظم، منطقی و استوار بود و دقیقاً انحرافات را می‌شناخت،آیت الله مصباح انحرافات را واکاوی و با آنها برخورد می‌کرد.

 رفتار، گفتار، زندگی و سادگی ایشان الگو و سرمشق برای حوزویان و جامعه اسلامی و انقلابی است. رهبر انقلاب به ایشان بسیار علاقه‌مند بودند و این علاقه نیز متقابل بود و ایشان دفاع از ولایت و رهبری را یکی از آرمان‌های اصلی خودش می‌دانست و اگر لازم بود در همه صحنه‌ها حضور پیدا می‌کرد و در روزهایی که توان داشت برای خدمت به ایشان دریغ نمی‌کرد.

به گزارش مجله دایان: آیت الله محمدتقی مصباح یزدی به علت وخامت بیشتر بیماری گوارشی در بیمارستانی در تهران بستری  بود که عصر روز جمعه ۱۲ دی ماه در سن ۸۵ سالگی جان به جان آفرین تسلیم کرد.

او متولد ۱۳۱۳ در یزد بود.

از جمله فعالیت های سیاسی آیت الله می توان به نمایندگی در مجلس خبرگان رهبری، عضویت در شورای عالی انقلاب فرهنگی، عضویت در جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اشاره کرد. او همچنین به عنوان رهبر فکری جبهه پایداری نیز شناخته می شود.

بیماری اخیر او از روز ۱۱ آذرماه سال جاری با بستری شدنش در منزل آغاز شد و به دنبال پیشرفت علائم بالینی و با تشخیص پزشکان برای ادامه مداوا به تهران منتقل شد که پس از شش روز بستری شدن در بیمارستان درگذشت.

مرحوم آیت الله مصباح سراسر عمر با ارزش خود را در راه ترویج مکتب اهل بیت علیهم السلام سپری کرد و از هیچ کوششی دریغ نکرد و می‌تواند به عنوان یک الگو ارزنده برای طلاب محترم باشد.

کیم کارداشیان

طلاق کیم کارداشیان از کانیه وست

رونمایی از وب سایت سردار سلیمانی

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi