مکان های توریستی کشور قزاقستان

جمعه 10 دی 1400 جاذبه های گردشگری
کشور قزاقستان

کشور قزاقستان

کشور قزاقستان از کوه های آلتای در شرق تا دریای خزر در غرب و کشور روسیه در شمال تا کشور چین در جنوب، قزاقستان در آسیای مرکزی نیز به عنوان بزرگترین کشور محصور در خشکی جهان شناخته می شود. مجموعه‌ای از دره‌های با شکوه، بیابان‌های بدون درز، دشت‌های خشک، یخچال‌های طبیعی عظیم، و سازه‌های باستانی مکان‌های گردشگری محبوب قزاقستان را تشکیل می‌دهند که آن را به مقصدی در تمام طول سال تبدیل کرده است.

مجموعه ای از دره های با شکوه ، صحراهای بدون درز ، دشت های خشک ، یخچال های عظیم الجثه و ساختارهای باستانی مکان های توریستی محبوب قزاقستان را به خود اختصاص داده و آن را به مقصدی در طول سال تبدیل کرده اند.

 

بهترین مکان های توریستی قزاقستان

بهترین مکان های توریستی قزاقستان

قزاقستان نهمین کشور بزرگ جهان است ، تا آنجا که 5 منطقه آب و هوایی را شامل می شود و دارای 2 منطقه زمانی است. با بیان این ، این تنوع جغرافیایی کشور است که تجربیات نهایی سفر را به خود اختصاص می دهد.

قزاقستان با وجود وسعت ، بسیار کم جمعیت است و شهرهای اصلی آلماتی و آستانه (پایتخت آن) اکثریت جمعیت آن را در خود جای داده اند – که به لطف ذخایر بزرگ نفت و گاز ، ثروتمندترین منطقه در این منطقه است. این کشور که اغلب توسط گردشگران نادیده گرفته می شود ، دارای مناظر باورنکردنی زیادی است که می توانید از آن دیدن کنید.

در اینجا لیستی از برترین مکان های گردشگری قزاقستان وجود دارد که شاید نخواهید از دست بدهید

 

آستانه پایتخت قزاقستان

آستانه پایتخت شگفت انگیز و زیبا قزاقستان است که به عنوان نمونه ای از مدرنیزاسیون در کشور بلند ایستاده است. جدا از ساختمانهای معمول چند طبقه و بخشهای تجاری شرکتی ، این شهر مطمئناً شما را با معماری بی نقص خود مات و مبهوت خواهد کرد. می توانید از برج بایترک نمای پانوراما این شهر را بگیرید.

آستانا دومین شهر بزرگ در قزاقستان است که در حال حاضر رشد اقتصادی بالایی دارد و ساختمان های مختلفی در آن ساخته می شود. آستانا در قدیم یک شهر کوچک و مخصوص معدن‌کاری بو

 

موزه مینیاتور و آکواریوم مکانی ایده‌آل برای جذب همه علاقه‌مندان به طبیعت است که در آن می‌توان بیش از 2000 گونه از حیوانات دریایی از نقاط مختلف جهان را مشاهده کرد.

.جاذبه های گردشگری محبوب در آستانه: برج بایترک، خان شاتیر، کاخ صلح و آشتی، موزه ملی قزاقستان، مسجد نور آستانه، پارک شهر، میدان استقلال و بنای یادبود کازک الی، کلیسای جامع ارتدکس روسیه، مسجد حضرت سلطان.

 

آستانا دومین شهر بزرگ در قزاقستان

آستانا دومین شهر بزرگ در قزاقستان

 

آلماتی در شمال شرقی قزاقستان

آلماتی که در دامنه‌های کوه‌های ترانس ایلی آلاتائو قرار دارد، به‌خاطر محیط زیبا و کارت پستال‌های تصویری در فضای باز شهرت دارد. یکی از بهترین مکان‌ها برای بازدید در قزاقستان است

آلماتی بزرگترین قطب فرهنگی قزاقستان است. این کوه در دامنه زیبای کوههای Trans-Ili Alatau واقع شده است که در نهایت مناظر زیبایی را به گردشگران ارائه می دهد. این شهر تا سال 1997 پایتخت قزاقستان بود اما هنوز هم به دلیل وجود کوه های پوشیده از برف و زیبایی جذابیت خود را از دست نداده است. این بازار که از بازار Zelyony گرفته تا بازار سبز است ، رویایی است که به هر عجیب خرید تبدیل می شود. به غیر از آن ، گالری های هنری بسیاری نیز برای علاقه مندان به هنر و تاریخ وجود دارد

کشور سوئد/همه چیز درباره کشور سوئد

 

جاذبه های گردشگری محبوب آلماتی: مجسمه بیتلز آلماتی، چارین کانیون، آخرین جنگل های سیب وحشی، دریاچه بزرگ آلماتی، تپه کوک توبه، دریاچه های کولسای، پارک مرکزی آلماتی، دریاچه ایسیک، موزه دولتی مرکزی قزاقستان، پارک پانفیلوف و حمام آراسان

 

آلماتی بزرگترین قطب فرهنگی قزاقستان

آلماتی بزرگترین قطب فرهنگی قزاقستان

 

آکتاو شهری در ساحل دریای کاسپین

شهر تقریباً 40 ساله مشرف به دریای بزرگ خزر زیبایی شگفت انگیزی است و از آرام ترین مکان های بازدید در قزاقستان است. اینجا در آکتائو است که می‌توان برخی از جاذبه‌های گردشگری نادر قزاقستان و مجموعه‌های معماری باستانی را مشاهده کرد.

اگر می خواهید با جذاب ترین زیبایی ها روبرو شوید ، Aktau مکان مناسبی برای بازدید شما است. این جاذبه دارای برخی از جاذبه های گردشگری نادر و خیره کننده است که بیشتر در تاریخ و گروه های معماری غرق می شوند. این شهر 40 ساله به طرز شگفت انگیزی مشرف به دریای خزر است و همه چیز برای دوست داشتن دارد.

 

جاذبه های گردشگری محبوب آکتائو: یادبود جنگ جهانی دوم، باغ گیاه شناسی، موزه منطقه ای، کافه کوستا، کنار دریا، مجسمه تاراس شوچنکو، کوه های چند رنگ در پارک ملی آلتین-امل

 

آکتاو شهری در ساحل دریای کاسپین

آکتاو شهری در ساحل دریای کاسپین

 

 شهر Taraz تاراز

شهر تاراز مشهور به شهر باستانی با بیش از ۲۰۰۰ سال قدمت است. زمانی این شهر به عنوان پایتخت کشور Karakhan مشهور بوده است  این شهر در سال ۱۳۸۰ میلادی به رسمیت شناخته شده و در سال ۲۰۰۱ میلادی (که توسط یونسکو به رسمیت شناخته شده) در قرقیزستان واقع شده است.

از مقبره باباجی خاتون برای گنبد مخروطی شانزده آجدار متمایز آن دیدن کنید یا برای سفر به رودخانه تالاس در جنوب نزدیک مرز قرقیزستان برنامه ریزی کنید. تاراز یک شهر تاریخی و یکی از مکان های محبوب در قزاقستان برای بازدید هر گردشگری است.

مجسمه باباجی خاتون (قرن ۱۰-۱۱) و  آیشا بای بای (قرن ۱۱-۱۲) واقع در خارج از این شهر شاهکارهای معماری باستانی است. یونسکو این مکان های باستانی را در فهرست معماری جهان ثبت کرده است.

 

جاذبه های گردشگری محبوب تراز: آکرتاس، استون هنج، مقبره شا منصور، آرامگاه عایشه بی بی، روستای عایشه بی بی، موزه منطقه ای تاراز، بازار شکرستان

 

شهر تاراز مشهور به شهر باستانی

شهر تاراز مشهور به شهر باستانی

 

دریاچه بلخاش – پانزدهمین دریاچه بزرگ جهان

دریاچه بلخاش زمانی مکان برجسته ای برای تکثیر حیات دریایی بود که شامل 20 گونه ماهی بود.ماهیان خاویاری، پیک و هالتر آرال از گونه های ماهی هستند

این دریاچه که در 600 مایلی شرق دریای آرال واقع شده است، منبع اصلی پروژه های برق آبی در کشور و مکان قابل توجه قزاقستان برای بازدید است. این دریاچه به سمت کرانه های شمالی مرتفع و صخره ای است و می توان آثار سنگی باستانی زیادی را در آن مشاهده کرد.

 

دریاچه بلخاش - پانزدهمین دریاچه بزرگ جهان

دریاچه بلخاش – پانزدهمین دریاچه بزرگ جهان

مساجد خیره کننده جهان

مساجد خیره کننده جهان

موزه های شهر همدان

آشنایی با8 موزه های شهر همدان

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا