نکات جالب در مورد گربه ها

چهارشنبه 29 شهریور 1402 حیوانات
نکات جالب در مورد گربه ها

در این مقاله نکات جالب در مورد گربه ها را برای شما آورده ایم ، گربه ها یکی از محبوب ترین حیوانات خانگی در جهان هستند. آنها حیوانات مستقل و بازیگوشی هستند که می توانند ساعت ها ما را سرگرم کنند. اما گربه ها نیز موجوداتی پیچیده هستند که رفتارهای خاص خود را دارند. در این مقاله به برخی از نکات جالب در مورد گربه ها می پردازیم تا بتوانید رابطه بهتری با آنها برقرار کنید.

حیوانات خانگی

تاریخچه گربه ها

تاریخچه گربه ها به هزاران سال قبل برمی گردد. اولین گربه ها در آسیای غربی اهلی شدند و سپس به سایر نقاط جهان گسترش یافتند. در مصر باستان، گربه ها حیوانات مقدسی بودند و حتی به عنوان خدایان پرستش می شدند.

رفتار گربه ها

گربه ها حیوانات مستقلی هستند که دوست دارند زمان خود را به تنهایی بگذرانند. آنها همچنین حیوانات بسیار بازیگوشی هستند و عاشق بالا رفتن و خراشیدن هستند. گربه ها همچنین حیوانات بسیار نظیفی هستند و روزانه چندین ساعت را صرف لیسیدن و تمیز کردن خود می کنند.

گربه سیاه

حقایق جالب در مورد گربه ها

گربه ها موجوداتی بسیار جالب هستند و حقایق زیادی در مورد آنها وجود دارد که ممکن است ندانید. در اینجا چند مورد از آنها آورده شده است:

  • گربه ها دارای 32 دندان هستند، 16 دندان در فک بالا و 16 دندان در فک پایین.
  • گربه ها می توانند تا 30 مایل در ساعت بدود.
  • گربه ها می توانند تا 9 روز بدون غذا زنده بمانند.
  • گربه ها می توانند تا 3 هفته بدون آب زنده بمانند.
  • گربه ها می توانند تا 20 ساعت در روز بخوابند.

نگهداری از گربه ها

گربه ها حیوانات خانگی نسبتاً کم نگهداری هستند. آنها نیاز به غذا، آب، یک جعبه خاک و یک مکان برای خواب دارند. گربه ها همچنین باید مرتباً شانه زده شوند تا موهای مرده آنها از بین برود.اگر به فکر داشتن یک گربه هستید، حتماً تحقیقات خود را انجام دهید تا بتوانید حیوان خانگی سالم و خوشحال داشته باشید.

مصریان باستان گربه ها را حیوانات مقدسی می دانستند

در مصر باستان، گربه ها حیوانات مقدسی بودند که مورد احترام و پرستش قرار می گرفتند. آنها اغلب به عنوان نمادی از الهه Bastet، الهه باروری و عشق، نشان داده می شدند. گربه ها در مصر باستان به قدری مقدس بودند که کشتن یک گربه مجازات مرگ داشت.

گربه های مهربان

پیرتر از سگ

گربه‌ها از سگ‌ها مسن‌تر هستند اما نه چندان دور اهلی شده‌اند. بر اساس مطالعات دانشگاه وین و موزه ملی اسکاتلند، اهلی شدن گربه ها 10000 سال پیش و در خاور نزدیک و شمال آفریقا اتفاق افتاده است.

زمان سخت در قرون وسطی

بدترین دوره تاریخ گربه ها قرون وسطی بود. آنها را به دلیل اینکه سمبل شیطان و جادوگران می دانستند کشته و زنده زنده سوزانده شدند. بیشتر اگر سیاه بودند.

گربه سیاه

آیا گربه های سیاه بدشانسی می آورند؟

طبق افسانه یک شب در سال 1560 در لینکلن شایر (انگلستان) پدری و پسرش با گربه سیاهی برخورد کردند و با سنگ به آن حمله کردند. گربه در خانه زنی که قبلا متهم به جادوگری بود، پناه گرفت. روز بعد زن مذکور با کبودی و زخم ظاهر شد و مردم بر این باور بودند که او همان گربه است و جادوگر می تواند به حیوان تبدیل شود تا شب در خیابان ها سرگردان شود.

در برخی از کشورها، آنها به معنای خوش شانسی هستند

خوشبختانه، نه در همه کشورها، گربه سیاه به معنای بدشانسی است. در جاهایی مانند اسکاتلند، استرالیا یا ژاپن دقیقا برعکس است.

گربه دو رنگ
زیاد می خوابند

این به سن و شرایط دیگر آنها بستگی دارد – مانند فعالیت بدنی روزانه آنها، اینکه آیا آنها در گرما هستند یا نه، یا اگر بیماری دارند -، اما تخمین زده می شود که یک گربه بالغ به طور متوسط 15 ساعت در روز می خوابد. بچه گربه ها و گربه های مسن می توانند تقریبا 20 ساعت در روز بخوابند.

خواب گربه
چقد زنده میمونن؟

این بستگی به نژاد و عوامل دیگر مانند رژیم غذایی یا بیماری دارد، اما به طور معمول یک گربه بین 12 تا 15 سال زندگی می کند. برای مثال، گربه های سیامی به طور متوسط 18 سال عمر می کنند. طبق کتاب رکوردهای جهانی گینس در سال 2010، گربه ای در آستین (تگزاس) به نام کرم پاف مسن ترین گربه تاریخ بود و 38 سال و 3 روز زندگی کرد.

سبیل گربه

آنها از سبیل خود برای چه استفاده می کنند؟

سبیل های گربه یکی از مهمترین ابزارهای حسی آن است. به لطف آنها اطلاعات زیادی در مورد اطراف آن جمع آوری می کنند و قادر به تخمین فاصله هستند. به همین دلیل است که سبیل ها هرگز نباید بریده شوند.

اهمیت گوش گربه ها
اهمیت گوش آنها

گوش آنها نیز بسیار مهم است. هر کدام 32 عضله دارند و می توانند 180 درجه بچرخند. هر گوش می تواند به طور جداگانه حرکت کند تا گربه ها بتوانند تشخیص دهند که صدا از کجا می آید. به نظر می رسد که آنها صداهای بلند را بهتر می شنوند، بنابراین صداهای زنانه را ترجیح می دهند.

آنها فقط برای انسان میو میو می کنند

به گفته برخی کارشناسان، گربه سانان تنها از میوهای خود برای برقراری ارتباط با انسان ها استفاده می کنند. و بسته به نحوه انجام آن، معنای متفاوتی دارد. گربه ها نه تنها با میو ارتباط برقرار می کنند… آنها همچنین خرخر می کنند – این می تواند به این معنی باشد که آنها راحت هستند یا احساس خوبی ندارند. وقتی می‌خواهند چیزی را به دست بیاورند، شکایت‌های آن‌ها می‌تواند شبیه گریه کودک باشد.

8 گربه ها

اسمشان را می دانند

بر اساس تحقیقی که در سال 2019 توسط دانشگاه صوفیه توکیو به سرپرستی محقق آتسوکو سایتو انجام شد، گربه‌های خانگی می‌توانند نام خود را هنگام صدا زدن انسان تشخیص دهند.

بچه گربه ها
آنها می دانند که آیا شما باردار هستید

این از نظر علمی ثابت نشده است، اما به نظر می رسد که گربه ها می توانند تغییرات شیمیایی را در بدن ما متوجه شوند و زمانی که یک زن باردار است، رفتار خود را نسبت به او تغییر می دهند.

زبان گربه ها
زبانشان خشن است

زبان آن‌ها به دلیل پاپیله‌های خوشه‌ای شکلشان که از کراتین ساخته شده‌اند، مانند ناخن‌های انسان خشن است. به لطف این شکل و لمس، زبان آنها به آنها کمک می کند تا غذا بخورند و خود را تمیز کنند، از جمله موارد دیگر.

حمام کردن گربه ها
آیا می توانیم آنها را حمام کنیم؟

آنها برای تمیز کردن خود به آب نیاز ندارند. در واقع، دامپزشکان حمام کردن آنها را توصیه نمی کنند زیرا می تواند پوست آنها را خشک کرده و فرمون های آنها را پاک کند. گربه ها از بزاق خود برای تمیز کردن خود استفاده می کنند زیرا به آنها کمک می کند به طور طبیعی چربی را از بین ببرند.

گربه ها می توانند با آب سازگار باشند، اما به طور کلی، پوست و خز آنها به خوبی با آن سازگار نمی شود. گربه‌ها از نظر اجدادی متعلق به مکان‌های بیابانی بودند که آب در آن‌ها فراوان نبود. با این حال، پس از اهلی شدن آنها، گربه هایی وجود دارند که از آب لذت می برند و برخی از نژادها مانند گربه های وان تورکو که حتی شناگران خوبی به حساب می آیند.

بچه گربهجعبه شنی مهم

گربه‌ها مدفوع خود را در شن‌ها پنهان می‌کنند تا از بوها جلوگیری کنند و شکارچیان را دور نگه دارند، به همین دلیل داشتن یک جعبه زباله خوب برای آنها بسیار مهم است.

نر یا ماده بسته به رنگ آنها

به دلیل ناهنجاری کروموزومی، گربه های سه رنگ معمولا ماده هستند

منبع : MSN

زرافه ها

زرافه ها/واقعیاتی جالب و باورنکردنی در مورد زرافه ها

تن ماهی غذای مورد علاقه گربه ها

تن ماهی غذای مورد علاقه گربه ها

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا