بانی رایت، جینی ویزلی فراموش نشدنی هری پاتر

پنج‌شنبه 9 شهریور 1402 چهره ها
بانی رایت

بانی رایت، جینی ویزلی فراموش نشدنی هری پاتر

بیش از 20 سال پیش، اولین فیلم از حماسه “هری پاتر” در سینماها اکران شد. در آنجا، جهان بانی رایت، با نام مستعار جینی، خواهر کوچک ران ویزلی را کشف کرد. در حال حاضر، بازیگر زیبای انگلیسی بیش از 30 سال دارد. اما سرنوشت او چه شده است؟


دوران کودکی بانی رایت در لندن

بانی رایت در 17 فوریه 1991 در لندن به دنیا آمد. والدین او گری رایت و شیلا تیگ، صاحبان فروشگاه جواهرات رایت اند تیگ بودند. بانی برخلاف شخصیت خود در «هری پاتر» تنها یک برادر به نام لوئیس دارد. برادرش نقش کلیدی در زندگی او به عنوان یک بازیگر داشت، زیرا او بود که او را به تست بازیگری برای «هری پاتر و سنگ جادو» در سال 1999 سوق داد.


بانی رایت در سریال “هری پاتر”.

بانی رایت نزدیک به یک دهه را با فیلمبرداری «هری پاتر» گذراند. او در هفت فیلم این مجموعه نقش جینی ویزلی، کوچکترین خواهر و برادر ویزلی را بازی کرد. نقش جینی در ابتدا بسیار کم بود، زیرا او تنها در یک صحنه در «هری پاتر و سنگ جادو» ظاهر می‌شود. با این حال، شخصیت او از فیلم دوم به بعد که جینی دانشجوی آکادمی هاگوارتز می‌شود اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

در قسمت دوم حماسه، جینی ویزلی به ارتش دامبلدور می‌پیوندد و شروع به ادعای بیشتر و بیشتر خود می‌کند. او از یک دختر جوان خجالتی به یک جادوگر پر از اعتماد به نفس، شجاعت و اراده تبدیل می‌شود. این خلق و خوی او بود که هری پاتر را به خود جذب کرد.


نامزد جایزه امپراتوری

بانی رایت به لطف جینی ویزلی، نقش دوران جوانی اش، نامزدی جایزه امپراتوری (بریتانیا) برای بهترین تازه وارد زن را به دست آورد. سال 2012 بود و «هری پاتر و یادگاران مرگ: قسمت 2» به تازگی اکران شده بود. پس از پایان سریال «هری پاتر»، بانی رایت به ساختن فیلم ادامه داد، اما آنها بیشتر در ژانر درام بودند. متاسفانه استقبال چندانی از آنها نشد. به عنوان مثال می توان به «پیش از خواب» (2013) و «دریا» (2013) اشاره کرد. او همچنین به بازیگران فیلم علمی تخیلی «پس از تاریکی» پیوست.


کارگردان کلیپ

بانی رایت چهار فیلم کوتاه دیگر که بین سال‌های 2014 تا 2018 بودند را نیز  با شرکت تولیدی خود “Bon Bon Lumière” ساخت، او همچنین چندین موزیک ویدیو را نیز کارگردانی کرد. او با خواننده سوفی لو و موسیقیدان پیتر یورن همکاری کرد. در سال 2019، بریتانیایی اعلام کرد که در حال کار بر روی اولین فیلم بلند خود است، یک فیلم اکشن در مورد مسائل زیست محیطی با عنوان “کشف شده”، متأسفانه فیلمبرداری این فیلم به دلیل همه گیری کووید-19 هرگز آغاز نشد.

همراه با ترلان پروانه و رابطه های جنجالی این بازیگر معروف

بانی رایت در طول زندگی حرفه ای خود، راه های دیگری را نیز امتحان کرد. به عنوان مثال، در سال 2011، او در دنیای مدلینگ حضور یافت و در کت واک مجموعه جدید کیتی ایری در هفته مد لندن قدم زد.


یک زن متعهد

بانی رایت همچنین با تعهد عمیق خود به اهداف خوب متمایز است. در سال 2016، این بازیگر سفیر Lumos شد، انجمنی که توسط جی کی رولینگ تأسیس شده بود و به کودکانی که در فقر زندگی می کنند کمک می کند. بانی رایت برای حفظ محیط زیست اهمیت زیادی قائل است و یک فعال زیست محیطی است.

او به ویژه در سال 2017 به Arctic Sunrise پیوست تا تهدیدی را که پلاستیک برای اقیانوس‌های ما ایجاد می‌کند برجسته کند. Londoner همچنین مجموعه‌ای از لباس‌های شنا سازگار با محیط زیست را برای زنان با نام تجاری Fair Harbor Clothing ایجاد کرده است.


به آرامی برو

بانی رایت یک کانال یوتیوب ایجاد کرده است  که در آن به طور منظم ویدیوهای جدیدی را پست می کند. رایت در ادامه پروژه خود اولین کتاب خود را در آوریل 2022 منتشر کرد. این کتاب با عنوان “به آرامی برو: گام های عملی برای پرورش خود و دنیا”.


اما حرفه بازیگری او کجاست؟

پس از حضور در سه فیلم در سال 2013، بانی رایت  در فیلم کمدی “آنهایی که سرگردان” (2015) دیده شد. او سپس نقش اصلی را درفیلم کمدی بریتانیایی “چه کسی نلسون جوز هندی را کشت؟” (2015)بازی کرد. در حالی که حرفه او امیدوارکننده به نظر می رسید، آخرین فیلمی که او در آن نقش افرینی کرد “سرود کریسمس” است که به سال 2018 بازمی گردد و به نظر نمی رسد که هیچ پروژه سینمایی جدیدی در دستور کار باشد.

زندگی عاشقانه بانی رایت

بانی رایت در سال 2010 با جیمی کمپبل باورز نامزد کرده بود. هر چند این رابطه دوام نیاورد. این زوج در سال 2012 از هم جدا شدند. از سال 2020، این بازیگر زندگی خود را با اندرو لوکوکو، یک کارآفرین آمریکایی به اشتراک گذاشته است. آنها در 19 مارس 2022 در یک مرکز زیست محیطی در کالیفرنیا ازدواج کردند.


به زودی مامان!

در 28 آوریل 2023، بانی رایت در حساب اینستاگرام خود از بارداری خود خبر داد. او نوشت: «اندرو و من نمی‌توانیم صبر کنیم تا در اواخر امسال با کودکمان آشنا شویم و پدر و مادر شویم. بنابراین، بله، جینی کوچک بزرگ شده است و بانی رایت در حال آماده شدن برای ایفای نقش کاملاً جدید است. این بار مامان خواهد بود و بدون شک کاملاً به او می آید!

منبع : MSN

مدل هایی که فرزندان افراد مشهور هستند!

مدل هایی که فرزندان افراد مشهور هستند!

نام های عجیب فرزندان افراد مشهور

نام های عجیب فرزندان افراد مشهور

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا