بیوگرافی ماهسون قرمزی‌گل و ماجرای طلاقش از همسرش

پنج‌شنبه 16 آذر 1402 بیوگرافی
ماهسون قرمزی‌ گل

چکیده ای از اطلاعات شخصی ماهسون قرمزی‌گل

لقب:ماهسون قرمزی‌گل

نام:عبدالله

نام خانوادگی:  بازنجیر

تاریخ :تولد 26 مارس 1969

سن: 53 سال

محل: تولد دیاربکر، ترکیه

محل: زندگی ترکیه

ملیت: ترکیه ای

حرفه: خواننده و کارگردان

وضعیت: تاهل مجرد

نام همسر: سابق اجه بینای

ماهسون قرمزی‌ گل کیست

ماهسون قرمزی‌ گل

ماهسون قرمزی‌ گل

ماهسون قرمزی‌گل با نام اصلی عبدالله بازِنجیر خواننده، آهنگساز، ترانه‌سرا، بازیگر، فیلم‌نامه نویس، کارگردان و تهيه‌كننده کردتبار اهل ترکیه است. ماهسون همچنین به دلیل مشارکتش تا سال ۲۰۰۲ با یکی از شرکت‌های پیشرو تولید موسیقی در ترکیه به نام پرستیز موزیک، به عنوان یک تاجر نیز شناخته می‌شود.

ماهسون قرمزی‌گل از کودکی علاقه زیادی به موسیقی داشت و در سن ۱۴ سالگی شروع به آهنگسازی کرد. اولین آلبوم او در سال ۱۹۹۴ منتشر شد و با استقبال خوبی از سوی مخاطبان مواجه شد.

ماهسون قرمزی‌گل در طول دوران حرفه‌ای خود بیش از ۳۰ آلبوم منتشر کرده است. او همچنین در چندین فیلم و سریال تلویزیونی بازی کرده است.

ماهسون قرمزی‌گل به دلیل صدای قدرتمند و اجرای زنده پرشورش شناخته شده است. او به عنوان یکی از تأثیرگذارترین خوانندگان موسیقی پاپ و فولکلور در ترکیه و سایر کشورهای خاورمیانه شناخته می‌شود.

 

ماهسون قرمزی‌ گل در چه سالی متولد شد

او  در ۲۶ مارس ۱۹۶۹ در روستای وزیرشهر دیاربکر ترکیه به دنیا آمد

 

 ماهسون قرمزی‌ گل در کجا متولد شد

ماهسون قرمزی‌گل در شهر دیاربکر ترکیه به دنیا آمد.مادرش فائقه آریک و پدرش چرکز بازنجیر دریک بیمارستان دولتی در بینگول باهم آشنا شدند و ازدواج کردند. مادرم بعلت داشتن سه فرزند از شوهر قبلی خودش و یازده فرزند از شوهر بعدیش تا حد جدایی با پدرم پیش رفت

.مادرم مـن رو چهار ماه حامله بود کـه از پدرم جدا شد. عبدالله اسمی اسـت کـه مادرم روی مـن گذاشت. در پنج سالگی با تعویض شناسنامه توسط پدرم اسمم ماهسون شد.

 

تحصیلات ماهسون قرمزی‌ گل

ماهسون مدارس ابتدایی و متوسطه را در دیاربکر گذراند فارغ التحصیل رشته آواز هنرستانی فنی استانبول می باشد او  برای کمک به خرجی خانواده در مجالس عروسی خوانندگی می کرد.از خوانندگی در عروسی ها شروع کرد تا اینکه به شهرت جهانی رسید و حالا فیلمسازی می کند

 

ماهسون قرمزی‌گل

ماهسون قرمزی‌گل

آغاز فعالیت ماهسون قرمزی‌ گل در هنر موسیقی  با پسرخاله

پسر خاله ماهسون، آیهان، خیلی خوب ساز می زد. او یکبار لرزان لرزان اولین شعری که یاد گرفته بود را جلوی او خواند و او را تحت تاثیر صدایش قرار داد. از آن روز آیهان مداوم روی ماهسون کار کرد تا اینکه اولین بار در مقطع راهنمایی روی سن خواند و از دبیرستان وارد هنرستان در رشته آواز شد.

ماهسون در سال ۱۹۸۳ ، وقتی ۱۴ ساله بود، شانس خود را در مسابقات آواز امتحان کرد اما موفق نشد. به همین دلیل با پسر خاله اش  به عنوان خواننده در عروسی ها می خواند.

بعد از یکسال خوانندگی در عروسی ها، صدای او که توسط یک راننده خوش ذوق روی کاست ضبط شده بود اتفاقی به گوش یک تهیه کننده موسیقی رسید که از قضا مسافر آن اتوبوس بود.

به این ترتیب مصطفی گونش ماهسون را به شهر استانبول دعوت کرد و بعد از دو ماه اولین این خواننده جوان اولین آلبوم خود بنام «Buda Yeter» را در نوامبر ۱۹۸۴ منتشر کرد.

از سال ۱۹۹۴ وقتی ۲۵ ساله بود با آلبوم نهم او بنام «از ۱۲ آماده خواهم شد» شروع شد که قطعه اول ان (ببیم منیم) به موفقیت عجیبی دست یافت.

این آهنگ نه تنها در ترکیه بلکه در کشورهای عربی و همچنین ایران نیز بسیار معروف شد و برای موزیک ویدیو آن جایزه سال Kral Tv را گرفت.

 

ماهسون قرمزی‌ گل

ماهسون قرمزی‌ گل

زندگی شخصی ماهسون قرمزی‌ گل

ازدواج اول ماهسون قرمزی‌گل

ماهسون قرمزی‌گل در سال ۱۹۸۹ با یکی از رقصنده‌های سابق به نام گلگم خانم ازدواج کرد. این زوج در سال ۱۹۹۲ جدا شدند و از این ازدواج صاحب یک پسر به نام محمود شدند.

روابط عاشقانه ماهسون قرمزی‌گل

ماهسون قرمزی گل سال ۱۹۹۵ وقتی ۲۶ ساله بود با صدا سایان (خواننده) نامزد کرد اما این زندگی بعد از سه سال به جدایی ختم شد

 

ازدواج دوم ماهسون قرمزی‌گل

قرمزی‌گل در سال ۲۰۱۶ با یک وکیل ترکیه‌ای ساکن آمریکا به نام اژه بینای ازدواج کرد. حاصل این ازدواج یک فرزند دختر است که در ۱۲ آوریل ۲۰۲۲ به طلاق توافقی ختم شد و حضانت کودک به مادر واگذار گردید.

8298bgv3k 2

همسر ماهسون قرمزی‌گل

ماجرای طلاق ماهسون قرمزی‌ گل از همسرش

عکس سلفی منتشر شده از ماهسون ۵۲ ساله در کنار دختر جوانی به سرعت دست به دست شد. همین عکس زمینه ساز رسوایی را برای خواننده مشهور ترکیه ای شد. این عکس به شکلی نامتعارف و داخل خانه ای که تصور میشود خانه ی همان دختر جوان است، گرفته شده. هرچند این گفته ها در حد حدس و گمان باقی مانده است اما سکوت ماهسون در توضیح این عکس شک ها را به سمت یقین سوق میدهد.

در زمان ثبت این تصویر خانمان برانداز، همسر ماهسون برای تحصیل دخترش به آمریکا سفر کرده بود. وقتی خبر به گوش همسر ماهسون، اجه بینای، رسید و تصویر نامتعارف و منشوری از همسرش ماهسون را مشاهده کرد، نام خانوادگی او ( Kırmızıgül ) را از پروفایل صفحه رسمی اش در شبکه های اجتماعی حذف کرد. سپس، برای طلاق به ترکیه بازگشت.

روزنامه حریت نوشته بود که اجه بینای به محض ورود به ترکیه بدون معطلی به دادگاه رفت و دادخواست طلاق داد. او به اطرافیان نزدیک خود گفته بوددر ازدواج نباید اجازه وقوع چنین حوادثی را داد. به همین دلیل است که طلاق می‌گیرم.

 

ماهسون قرمزی‌گل

ماهسون قرمزی‌گل

شروع فعالیت ماهسون قرمزی‌ گل

ماهسون قرمزی‌گل فعالیت هنری خود را در زمینه موسیقی از سال ۱۹۸۹ آغاز کرد. او در ابتدا در عروسی‌ها و مجالس مختلف به اجرای موسیقی می‌پرداخت. در سال ۱۹۹۲ اولین آلبوم خود را با نام «عروس کوچک» منتشر کرد که با استقبال خوبی از سوی مخاطبان روبه‌رو شد.

او در سال‌های بعد آلبوم‌های دیگری نیز منتشر کرد که از جمله آنها می‌توان به «گوش بده» (۱۹۹۴)، «زرد زرد» (۱۹۹۶)، «ترانه‌های عاشقانه» (۲۰۰۲)، «اشک‌های من» (۲۰۰۴)، «عشق» (۲۰۰۶)، «قلب من» (۲۰۰۸)، «به من بگو» (۲۰۱۲)، «شکنجه» (۲۰۱۴)، «عشق یک طرفه» (۲۰۱۶) و «عشق» (۲۰۲۳) اشاره کرد.

5100xcpt7 5

فعالیت در سینما و تلویزیون ماهسون قرمزی‌گل

ماهسون قرمزی‌گل در سال ۱۹۹۴ اولین فیلم سینمایی خود را با نام «عروس کوچک» کارگردانی کرد. او در این فیلم نیز به عنوان بازیگر حضور داشت. فیلم «عروس کوچک» با استقبال خوبی از سوی مخاطبان روبه‌رو شد و به یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینمای ترکیه تبدیل شد.

قرمزی‌گل در سال‌های بعد فیلم‌های سینمایی دیگری نیز کارگردانی کرد که از جمله آنها می‌توان به «گوش بده» (۱۹۹۴)، «زرد زرد» (۱۹۹۶)، «ترانه‌های عاشقانه» (۲۰۰۲)، «اشک‌های من» (۲۰۰۴)، «عشق» (۲۰۰۶)، «قلب من» (۲۰۰۸)، «به من بگو» (۲۰۱۲)، «شکنجه» (۲۰۱۴)، «عشق یک طرفه» (۲۰۱۶) و «عشق» (۲۰۲۳) اشاره کرد.

ماهسون قرمزی‌گل همچنین در فیلم‌های سینمایی دیگری نیز به عنوان بازیگر حضور داشته است. از جمله فیلم‌های سینمایی که او در آنها بازی کرده است می‌توان به «فرشته سپید» (۱۹۹۵)، «خورشید را دیدم» (۱۹۹۹)، «بال‌های شب» (۲۰۰۱)، «مرگ یک مرد» (۲۰۰۹)، «به من بگو» (۲۰۱۲) و «شکنجه» (۲۰۱۴) اشاره کرد.

فیلم ماهسون در فستیوال اسکار

این خواننده در سال ۲۰۰۹ یک فیلم ضد جنگ بنام «خورشید را دیدم» کارگردانی کرد که نامزد جایزه اسکار فیلم غیر انگلیسی زبان بود که موفق به دریافت آن نشد.

 

 

ماهسون قرمزی‌گل

ماهسون قرمزی‌گل

آلبوم‌های ماهسون قرمزی‌ گل

 1. زخم دل (۱۹۸۴)
 2. به اندازه کافی (۱۹۸۵)
 3. طرد شدم (۱۹۸۶)
 4. طلائی من (۱۹۸۷)
 5. تقسیم نمی‌کنم (۱۹۸۸)
 6. شب‌های استانبول (۱۹۸۹)
 7. این زمانه (۱۹۹۰)
 8. نیلوفر (۱۹۹۱)
 9. میان غصه‌ها (۱۹۹۲)
 10. تو پادشاه عالم هستی (۱۹۹۳)
 11. از ۱۲ آماده خواهم شد (۱۹۹۴)
 12. از دیروز تا امروز (۱۹۹۵)
 13. خوشبخت باشی (۱۹۹۵)
 14. حقوق بشر (۱۹۹۵)
 15. همشهریم عاشقتم (۱۹۹۶)
 16. احساس دلتنگی (۱۹۹۷)
 17. مغلوب نشدم (۱۹۹۸)
 18. خسته شدم (۲۰۰۰)
 19. سرزمینم می‌گرید (۲۰۰۱)
 20. ترانه‌های صد ساله (۲۰۰۲)
 21. یک دسته گل سرخ (۲۰۰۳)
 22. زرد، زرد (۲۰۰۴)
 23. گوش کن (۲۰۰۶)

 

جوایز ماهسون قرمزی‌ گل

ماهسون قرمزی‌گل تاکنون جوایز متعددی را از جمله جوایز «بهترین بازیگر مرد»، «بهترین فیلمنامه‌نویس» و «بهترین کارگردان» را دریافت کرده است. او در سال ۱۹۹۶ برای فیلم «عروس کوچک» جایزه «بهترین بازیگر مرد» جشنواره فیلم استانبول را دریافت کرد.

او در سال ۲۰۰۳ نیز برای فیلم «ترانه‌های عاشقانه» جایزه «بهترین فیلمنامه‌نویس» جشنواره فیلم استانبول را دریافت کرد. قرمزی‌گل در سال ۲۰۰۶ برای فیلم «عشق» جایزه «بهترین کارگردان» جشنواره فیلم استانبول را دریافت کرد.

ماهسون قرمزی‌گل یکی از محبوب‌ترین هنرمندان ترکیه است. او با صدای گرم و پرشور خود و همچنین فیلم‌های سینمایی پرفروش خود توانسته است جایگاه ویژه‌ای در میان مخاطبان ترکیه و سایر کشورهای جهان پیدا کند.

 

فرانچسکو توتی

بیوگرافی فرانچسکو توتی/ماجرای خیانت همسر فرانچسکو توتی چه بود

تام کروز

بیوگرافی تام کروز و همسران تام کروز

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا