بهترین شیوه ها برای کار در خانه

سه‌شنبه 3 مرداد 1402 موفقیت
بهترین شیوه ها برای کار در خانه

بهترین شیوه ها برای کار در خانه

کار در خانه در سال های اخیر بسیار رایج شده است. در حالی که مزایای بسیاری دارد، برخی از موانع در واقع می توانند روز کاری را سخت تر کنند، اگر به آنها توجه نکنیم.

نگرش کلیدی است

اول از همه، نگرش صحیح اساسی است. شما باید کار را جدی بگیرید، همانطور که اگر در دفتر بودید.

اهمیت حفظ برنامه

در روزهای کاری، مهم است که به رختخواب بروید و تقریباً در همان ساعت معمول از خواب بیدار شوید و به روال استراحت خود احترام بگذارید.

Capture 812
قبل از شروع دوش بگیرید، لباس بپوشید و صبحانه بخورید

شما باید طوری دوش بگیرید و طوری لباس بپوشید که انگار می خواهید به دفتر بروید و قبل از شروع به کار وقت بگذارید و صبحانه ای آرام بخورید.

فضایی دائمی و آرام

همچنین باید یک مکان منظم برای کار از خانه داشته باشید. در صورت امکان، باید گوشه ای دور از همه چیزهایی باشد که حواس ما را پرت می کنند، مانند تلویزیون یا یخچال.

Capture 811
دفتر خانه

محل کار شما باید ساکت و راحت باشد و تا حد امکان شبیه محیط دفتر معمول ما باشد.

شرایط ارگونومیک مطلوب

برای جلوگیری از مشکلات سلامتی، باید مکانی را انتخاب کنیم که دارای تهویه مناسب، نور کافی و صندلی و میز مناسب باشد تا از شرایط ارگونومیک مطلوب اطمینان حاصل شود.

Capture 810

یک اتصال اینترنتی خوب

هنگام کار از خانه، اتصال به اینترنت خوب ضروری است. قبل از شروع باید مطمئن شویم که همه چیز آماده است زیرا ناامید شدن در مورد وای فای در طول زمان کار وحشتناک است.

برنامه ریزی روز

برای برنامه ریزی کارهای مورد نظر خود، می توانید از اکو سیکل الکترونیکی استفاده کنید. اکو سیکل الکترونیکی یک روش است که به شما این امکان را می دهد تا کارهای خود را به صورت یک منظومه برنامه ریزی کنید. شما می توانید کارهای مورد نظر خود را بر اساس زمان و وضعیت اهداف و کارهای ضروری برنامه ریزی کنید. همچنین شما می توانید برنامه های ریزی شده خود را از طریق گوشی هوشمند و نرم افزارهای کامپیوتری مدیریت کنید و یا به آنها دسترسی پیدا کنید. با استفاده از اکو سیکل الکترونیکی، شما می توانید روند روزانه کاری خود را بهتر و با توجه به هدف های خود انجام دهید.

Capture 809

از برنامه هایی استفاده کنید که کار از خانه را تسهیل می کنند

برنامه های رایانه ای وجود دارند که به ما کمک می کنند کار در خانه را بهتر و سریع تر کنیم. به عنوان مثال، iWork، مجموعه اداری اپل وجود دارد که به شما امکان می دهد صفحات، اعداد و Keynote را با iCloud همگام سازی کنید.

به برنامه وفادار باشید

رعایت برنامه کاری بسیار مهم است. در غیر این صورت، ما در معرض خطر کمبود وقت و اضافه کاری برای انجام همه کارها هستیم.

Capture 808

استراحت های منظم را حفظ کنید

برای پاک کردن سر، خوب است همان استراحت هایی را که در دفتر به آن عادت کرده اید، انجام دهید.

بازدید خود را از آشپزخانه کنترل کنید

در خانه، یخچال را نزدیک‌تر داریم و بازدید بیشتر از آشپزخانه می‌تواند وسوسه انگیز باشد. تغذیه نامناسب نیز می تواند بر تمرکز ما تأثیر بگذارد.

Capture 807

رسانه های اجتماعی را فراموش کنید

تا پایان روز کاری باید واتس اپ و شبکه های اجتماعی را فراموش کنیم. سعی کنید خود را به تلفن کار و ایمیل محدود کنید.

برقراری ارتباط روان با همکاران

سعی کنید به ارتباط روان با همکاران خود ادامه دهید. برای حفظ تمرکز، بهتر است زمان خاصی را برای برقراری تماس ویدیویی در برنامه هایی مانند اسکایپ یا زوم تعیین کنید.
از دیگران بخواهیم به فضا و برنامه های ما احترام بگذارند

Capture 806

افراد در خانه

از افرادی که با آنها زندگی می کنید بخواهید به زمان و محل کار شما احترام بگذارند. برای آنها مهم است که بدانند، حتی اگر در خانه هستید، نمی توانید برای سایر موارد در دسترس باشید.

مشغول کردن بچه ها

هنگامی که دورکاری می کنید، مهم است فرزندان خود را درک کنید و سعی کنید با آنها فعالیت داشته باشید. به این ترتیب می توانید به آنها کمک کنید تا به خوبی با این وضعیت برخورد کنند. شما همچنین می توانید از فرصت هایی که دورکاری به شما می دهد استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر می توانید در طول روز ناهارخوری کنید یا با فرزندانتان قدم بزنید، این همه به شما کمک می کند تا به خوبی با دورکاری برخورد کنید.

Capture 805
حیوانات خانگی را از محل کار خود دور نگه دارید

بسیاری از حیوانات خانگی نمی دانند که ما بدون توجه به آنها مدت زیادی در خانه می مانیم. آنها خواستار محبت هستند و گاهی اوقات نمی توان برای مدتی در برابر بازی با آنها مقاومت کرد. بنابراین احتمالا بهترین کار این است که آنها را از فضای کاری خود دور نگه دارید.

خانه داری را به زمان دیگری بسپارید

وقتی در خانه هستید، به تعویق انداختن کار آسان است و ناگهان به شستن لباس، آشپزی یا تمیز کردن ماشین ظرفشویی بسیار مشتاق می شوید. اگر می خواهید از حواس پرتی جلوگیری کنید، بهتر است کارهای خانه را به زمان دیگری بسپارید.

Capture 804

در اوقات فراغت خود از دستگاه های دیگری غیر از رایانه کار استفاده کنید

در زمان استراحت، نیازی به استفاده از رایانه محل کار خود ندارید. سعی کنید از آن دوری کنید، تا از نظر ذهنی از روز کاری جدا شوید.

برای قطع ارتباط در زمان صرفه جویی کنید

زمان خود را در خانه بین زمان کار و استراحت تقسیم کنید. برای حفظ روحیه خود، تا حد امکان به سرگرمی ها و ورزش خود ادامه دهید.

منبع : MSN

روح و نفس

روح و نفس/چگونه با روح درونی خود در تماس باشید

سوالات ترفندی در مصاحبه شغلی

سوالات ترفندی در مصاحبه شغلی

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا