بهترین شیوه ها برای کار در خانه

سه‌شنبه 3 مرداد 1402 موفقیت
بهترین شیوه ها برای کار در خانه

بهترین شیوه ها برای کار در خانه

کار در خانه در سال های اخیر بسیار رایج شده است. در حالی که مزایای بسیاری دارد، برخی از موانع در واقع می توانند روز کاری را سخت تر کنند، اگر به آنها توجه نکنیم.

نگرش کلیدی است

اول از همه، نگرش صحیح اساسی است. شما باید کار را جدی بگیرید، همانطور که اگر در دفتر بودید.

اهمیت حفظ برنامه

در روزهای کاری، مهم است که به رختخواب بروید و تقریباً در همان ساعت معمول از خواب بیدار شوید و به روال استراحت خود احترام بگذارید.


قبل از شروع دوش بگیرید، لباس بپوشید و صبحانه بخورید

شما باید طوری دوش بگیرید و طوری لباس بپوشید که انگار می خواهید به دفتر بروید و قبل از شروع به کار وقت بگذارید و صبحانه ای آرام بخورید.

فضایی دائمی و آرام

همچنین باید یک مکان منظم برای کار از خانه داشته باشید. در صورت امکان، باید گوشه ای دور از همه چیزهایی باشد که حواس ما را پرت می کنند، مانند تلویزیون یا یخچال.


دفتر خانه

محل کار شما باید ساکت و راحت باشد و تا حد امکان شبیه محیط دفتر معمول ما باشد.

شرایط ارگونومیک مطلوب

برای جلوگیری از مشکلات سلامتی، باید مکانی را انتخاب کنیم که دارای تهویه مناسب، نور کافی و صندلی و میز مناسب باشد تا از شرایط ارگونومیک مطلوب اطمینان حاصل شود.

یک اتصال اینترنتی خوب

هنگام کار از خانه، اتصال به اینترنت خوب ضروری است. قبل از شروع باید مطمئن شویم که همه چیز آماده است زیرا ناامید شدن در مورد وای فای در طول زمان کار وحشتناک است.

برنامه ریزی روز

برای برنامه ریزی کارهای مورد نظر خود، می توانید از اکو سیکل الکترونیکی استفاده کنید. اکو سیکل الکترونیکی یک روش است که به شما این امکان را می دهد تا کارهای خود را به صورت یک منظومه برنامه ریزی کنید. شما می توانید کارهای مورد نظر خود را بر اساس زمان و وضعیت اهداف و کارهای ضروری برنامه ریزی کنید. همچنین شما می توانید برنامه های ریزی شده خود را از طریق گوشی هوشمند و نرم افزارهای کامپیوتری مدیریت کنید و یا به آنها دسترسی پیدا کنید. با استفاده از اکو سیکل الکترونیکی، شما می توانید روند روزانه کاری خود را بهتر و با توجه به هدف های خود انجام دهید.

از برنامه هایی استفاده کنید که کار از خانه را تسهیل می کنند

برنامه های رایانه ای وجود دارند که به ما کمک می کنند کار در خانه را بهتر و سریع تر کنیم. به عنوان مثال، iWork، مجموعه اداری اپل وجود دارد که به شما امکان می دهد صفحات، اعداد و Keynote را با iCloud همگام سازی کنید.

به برنامه وفادار باشید

رعایت برنامه کاری بسیار مهم است. در غیر این صورت، ما در معرض خطر کمبود وقت و اضافه کاری برای انجام همه کارها هستیم.

استراحت های منظم را حفظ کنید

برای پاک کردن سر، خوب است همان استراحت هایی را که در دفتر به آن عادت کرده اید، انجام دهید.

عادت های بارز افرادی که در کار بسیار موفق هستند

بازدید خود را از آشپزخانه کنترل کنید

در خانه، یخچال را نزدیک‌تر داریم و بازدید بیشتر از آشپزخانه می‌تواند وسوسه انگیز باشد. تغذیه نامناسب نیز می تواند بر تمرکز ما تأثیر بگذارد.

رسانه های اجتماعی را فراموش کنید

تا پایان روز کاری باید واتس اپ و شبکه های اجتماعی را فراموش کنیم. سعی کنید خود را به تلفن کار و ایمیل محدود کنید.

برقراری ارتباط روان با همکاران

سعی کنید به ارتباط روان با همکاران خود ادامه دهید. برای حفظ تمرکز، بهتر است زمان خاصی را برای برقراری تماس ویدیویی در برنامه هایی مانند اسکایپ یا زوم تعیین کنید.
از دیگران بخواهیم به فضا و برنامه های ما احترام بگذارند

افراد در خانه

از افرادی که با آنها زندگی می کنید بخواهید به زمان و محل کار شما احترام بگذارند. برای آنها مهم است که بدانند، حتی اگر در خانه هستید، نمی توانید برای سایر موارد در دسترس باشید.

مشغول کردن بچه ها

هنگامی که دورکاری می کنید، مهم است فرزندان خود را درک کنید و سعی کنید با آنها فعالیت داشته باشید. به این ترتیب می توانید به آنها کمک کنید تا به خوبی با این وضعیت برخورد کنند. شما همچنین می توانید از فرصت هایی که دورکاری به شما می دهد استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر می توانید در طول روز ناهارخوری کنید یا با فرزندانتان قدم بزنید، این همه به شما کمک می کند تا به خوبی با دورکاری برخورد کنید.


حیوانات خانگی را از محل کار خود دور نگه دارید

بسیاری از حیوانات خانگی نمی دانند که ما بدون توجه به آنها مدت زیادی در خانه می مانیم. آنها خواستار محبت هستند و گاهی اوقات نمی توان برای مدتی در برابر بازی با آنها مقاومت کرد. بنابراین احتمالا بهترین کار این است که آنها را از فضای کاری خود دور نگه دارید.

خانه داری را به زمان دیگری بسپارید

وقتی در خانه هستید، به تعویق انداختن کار آسان است و ناگهان به شستن لباس، آشپزی یا تمیز کردن ماشین ظرفشویی بسیار مشتاق می شوید. اگر می خواهید از حواس پرتی جلوگیری کنید، بهتر است کارهای خانه را به زمان دیگری بسپارید.

در اوقات فراغت خود از دستگاه های دیگری غیر از رایانه کار استفاده کنید

در زمان استراحت، نیازی به استفاده از رایانه محل کار خود ندارید. سعی کنید از آن دوری کنید، تا از نظر ذهنی از روز کاری جدا شوید.

برای قطع ارتباط در زمان صرفه جویی کنید

زمان خود را در خانه بین زمان کار و استراحت تقسیم کنید. برای حفظ روحیه خود، تا حد امکان به سرگرمی ها و ورزش خود ادامه دهید.

منبع : MSN

روح و نفس

روح و نفس/چگونه با روح درونی خود در تماس باشید

سوالات ترفندی در مصاحبه شغلی

سوالات ترفندی در مصاحبه شغلی

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا