8مزایا روغن بادام/ فواید شگفت انگیز روغن بادام برای سلامتی

چهارشنبه 4 فروردین 1400 سلامت
فواید شگفت انگیز روغن بادام

 مزایای شگفت انگیز روغن بادام برای مو ، پوست ، مغز و بدن 

روغن بادام را از انواع دانهٔ بادام تهیه می‌کنند. این روغن همان اولئات گلیسریل است که بوی ملایمی داشته و مزه آجیل می‌دهد.
این روغن بادام  در الکل نامحلول است، اما در کلروفرم یا اتر کاملاً حل می‌شود.  روغن بادام، جانشین خوبی برای روغن زیتون می‌باشد.
روغن بادام، ۳۵ درصد ویتامین E دارد و میزان چربی‌های اشباع نشدهٔ آن بسیار بالاست. این نوع چربی قادر است میزان کلسترول LDL را کاهش دهد.
روغن بادام

روغن بادام

مزایای روغن بادام :

 

1-روغن بادام کنترل کننده بیماریهای قلبی است

روغن بادام با اسیدهای چرب اشباع نشده تک غنی شده است. آنها سلامت قلب شما را تقویت می کنند و می توانند بیماری های قلبی عروقی را مهار کنند. مصرف منظم می تواند احتمال سکته مغزی را با اختلاف زیادی کاهش دهد.

2-فشار خون را کنترل می کند و سطح کلسترول را کنترل می کند

روغن بادام فشار خون را تنظیم می کند و می تواند به حفظ سطح کلسترول بدن کمک کند. در بسیاری از کشورها ، روغن بادام به آرامی چشم انداز آشپزی و نحوه استفاده از مواد غذایی را تغییر می دهد.

3-سیستم عصبی را تقویت می کند

روغن بادام منبع بسیار خوبی از اسیدهای چرب امگا 3 است و همچنین حاوی اندازه گیری قوی پتاسیم است. آنها سیستم عصبی شما را تغذیه می کنند و به طور مستقیم حافظه شما را تقویت می کنند.قبل از برخورد به تختخواب می توانید چند قطره روغن بادام را با یک لیوان شیر مخلوط کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

6-روغن بادام باعث بهبود سلامت ناخن ها می شود

ناخن های شکننده یکی از مشکلات رایجی است که همه با آن روبرو هستند. روغن بادام می تواند به راحتی از پس این مشکل برآید.برای داشتن ناخن های سالم و قوی ، آنها را روزانه با چند قطره روغن بادام ماساژ دهید.آنها حضور زیادی پتاسیم و روی دارند و به نوبه خود ، ناخن های شما را آبرسانی کرده و آنها را قوی و سالم نگه می دارند.

7-روغن بادام برای مزایای مو

بادام همچنین برای سلامت موهای شما بسیار مفید است. مردم به منظور تقویت موهایشان ، روغن بادام را به موهای خود می مالند. مطالعات ثابت می کند که بادام به تقویت ، سلامت و تیره شدن مو کمک می کند.

8-روغن بادام برای مراقبت از پوست

روغن بادام برای پوست بسیار مفید است زیرا به تغذیه پوست کمک می کند.
روغن بادام سرشار از ویتامین E است که به مرطوب سازی پوست شما کمک می کند و همچنین از بروز بیماری های مختلف پوستی مانند آکنه ، جوش و … جلوگیری می کند. استفاده روزانه از روغن بادام به شما در حفظ پوست شفاف و درخشان کمک می کند.
Vitamin B12

ویتامین B12 چیست/ خواص و کمبود ویتامین B12 چیست

کم کاری تیروئید

کم کاری تیروئید / واقعیت ها را بدانید!

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi