10 گوشی برتر انتوتو در ماه فوریه 2017 – فناوری

شنبه 14 اسفند 1395 فناوری

لیست ۱۰ گوشی‌هوشمند برتر بنچمارک معروف انتوتو برای ماه فوریه‌ی ۲۰۱۷ اعلام شد.

۱۰ گوشی‌هوشمند برتر از نظر عملکرد در بنچمارک انتوتو در بخش‌های مختلف مشخص شده است. در این لیست برندهای سراسر جهان و حتی برندهای داخلی چین در نظر گرفته شده‌اند. این چارت بر اساس عملکرد متوسط گوشی‌های هوشمند در تست‌های بنچمارک بوده و در لیست یاد شده نام چند دستگاه جدید هم به چشم می‌خورد که علی‌رغم وجود گوشی‌های شناخته‌شده‌تر، توانسته‌اند جایگاه خود را حفظ کنند. تست عملکرد بنچمارک به میزان قابل توجهی بر پردازنده تمرکز دارد.

آنتوتو

البته جای تعجب نیست که پردازنده‌ی A10 اپل در بین سایر چیپ‌ست‌های پردازشی در جایگاه بالایی قرار گرفته است. جدیدترین چیپ‌ست پردازشی کوالکام موسوم به اسنپدراگون ۸۳۵ و نیز چیپ اکسینوس ۸۸۹۵ سامسونگ احتمالا می‌توانند عملکردی مشابه با A10 ارائه دهند اما این دو پردازنده‌ هنوز در گوشی‌های هوشمند به طور گسترده مورد استفاده قرار نگرفته‌اند و یا حداقل در بین گوشی‌های هوشمند بازار هیچ‌یک از این چیپ‌ها بهره نمی‌برند.

آنتوتو فوریه ۲

در بخش عملکرد کلی، آیفون ۷ پلاس اپل با چیپ‌ست A10 در بالاترین جایگاه لیست قرار گرفته و در واقع چند ماه است که این مقام را حفظ کرده است. پس از این محصول گوشی‌هوشمند آیفون ۷ با فاصله‌ی کم نسبت به آیفون ۷ پلاس قرار دارد. می‌توان گفت آیفون ۷ پلاس قدرتمندترین گوشی‌هوشمندی است که اپل تا به این لحظه به بازار عرضه کرده است. در جایگاه شماره سه این لیست گوشی‌هوشمند وان‌پلاس ۳تی را داریم که از پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸۲۱ بهره می‌برد و پس از آن هم گوشی لئکو Le Pro 3 قرار گرفته که این محصول هم از اسنپدراگون ۸۲۱ استفاده می‌کند. کمپانی Smartisan در سال گذشته از گوشی‌هوشمند Hammer M1L رونمایی کرد که این محصول هم مجهز به اسنپدراگون ۸۲۱ است و در جایگاه پنجم لیست مورد بحث جای گرفته است.

راهی تازه در افزایش ایمنی خودروهای آینده

آنتوتو فوریه ۳

در جایگاه ششم تا دهم لیست به‌ترتیب گوشی‌های هوشمند لنوو زاک اج، وان‌پلاس ۳، شیائومی می ۵ اس پلاس، می ۵ اس و می نوت ۲ را داریم. لازم به ذکر است که همه‌ی این گوشی‌ها نیز از پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸۲۱ بهره می‌برند اما فرکانس کاری هسته‌ها در این محصولات متفاوت است و همین باعث ثبت امتیازات مختلف در بنچمارک شده است. در کل باید اشاره کنیم که فقط آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس از چیپستی غیر از اسنپدراگون ۸۲۱ استفاده می‌کنند.

در دسته‌بندی ۱۰ برند چینی گوشی‌هوشمند نیز هشت گوشی‌هوشمند چینی در جایگاه‌های اول تا هشتم قرار گرفته‌اند. دو جایگاه دیگر باقی مانده‌ی این لیست نیز به در اختیار شیائومی می ۵ و ویوو ایکس‌پلی ۶ است که این دو محصول نیز ساخت چین هستند. لازم به ذکر است که شیائومی می ۵ و گوشی ویوو ایکس‌پلی ۶ هر دو به پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸۲۰ مجهز شده‌اند. نکته جالب در مورد این لیست عدم حضور گوشی‌های هوشمند ساخت کمپانی سامسونگ در لیست ۱۰ گوشی‌برتر است. آیا شما دلیل عدم حضور محصولات سامسونگ را در این لیست می‌دانید؟ لطفا نظر خود را در بخش دیدگاه‌ها با زومیت و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.


منبع : زومیت

مرمت آثار باستانی کشور با کمک فناوری-فناوری

ابداع عینکی برای کمک به افراد مبتلا به پیرچشمی-فناوری

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا