احیای مدل بوگاتی EB110 با سوپر اسپرت ادونيس /خودرو

یکشنبه 8 بهمن 1396 دسته‌بندی نشده
احیای مدل بوگاتی EB110 با سوپر اسپرت ادونيس/خودرو

احیای مدل بوگاتی EB110 با سوپر اسپرت ادونيس/خودرو

شرکت آمریکایی کاسیل موتورز با استفاده از شاسی بوگاتی EB110، محصول جدید خود موسوم به ادونيس را با ۷۲۰ اسب بخار قدرت تولید می‌کند.

سوپراسپرت بوگاتی EB110 مدت‌ها به دست فراموشی سپرده شده بود؛ تا اینکه در چند حراجی اخیر، دوباره محصول قدیمی و عجیب بوگاتی فرصت عرض اندام پیدا کرد. اما حالا شرکت کاسیل موتورز (Casil Motors) قصد دارد بر پایه‌ی بوگاتی EB110، سوپراسپرت جدید و تولید محدود خود موسوم به SP-110 Edonis Fenice را تولید کند. ادونیس فنیس با طراحی جدید بر اساس شاسی فیبر کربن EB110 و در تعداد محدود ۱۵ دستگاه ساخته خواهد شد.

ادونیس فنیس / SP-110 Edonis Fenice

ادونیس فنیس از همان پیشرانه‌ی ۱۲ سیلندر V شکل EB110 استفاده می‌کند که البته از ۳.۵ لیتر با چهار توربو، به ۳.۸ لیتر و دو توربوشارژر تغییر پیدا کرده است. قدرت پیشرانه‌ی بهینه‌شده نیز از ۵۵۰ به ۷۲۰ اسب بخار رسیده است. جعبه‌دنده‌ی ۶ سرعته‌ی دستی، تمام این قدرت را به دو چرخ عقب می‌فرستد؛ بر اساس ادعای تیم مهندسی کاسیل موتورز، ادونیس فنیس با داشتن تایرهای میشلن Pax (همانند مدل بوگاتی ویرون) و حداکثر سرعت ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت، در زمان ۳.۴ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌‌رسد.


ادونیس فنیس / SP-110 Edonis Fenice

مقاله‌ی مرتبط:

اما سوپراسپرت SP-110 ادونیس فنیس تاریخچه‌ی پیچیده‌ای دارد. کاسیل موتورز پیش‌تر با نام PSC موتورز شناخته می‌شد؛ این شرکت کوچک مدل مفهومی ابرخودروی SP-200 SIN هیبرید را با پیشرانه‌ی ۸ سیلندر V شکل ۹ لیتری با قدرت ۱۶۵۰ اسب بخار و نهایت سرعت ۴۵۰ کیلومتر ساعت معرفی کرده بود. این ابرخودروی خارق‌العاده، هیچوقت به تولید نرسید که با توجه به مشخصات فنی آن، چندان تعجب‌برانگیز نیست.

حضور رکورد دارترین راننده دنیا در تهران (عکس) - جامعه

ادونیس فنیس / SP-110 Edonis Fenice

مدل فنیس، برای اولین ۱۷ سال پیش مطرح شد. پس از ورشکستگی بوگاتی در دهه‌ی ۱۹۹۰، تعدادی از کارکنان این شرکت دور هم جمع شدند و با منابع مالی خود، ۱۷ شاسی مدل EB110 را خریداری کردند. این تیم، شرکت کوچک ایتالیایی B Engineering را تأسیس کرد تا سوپراسپرت مستقل خود را بر اساس بوگاتی EB110 با نام Fenice عرضه کند. تلاش این تیم هیچوقت به سرانجام نرسید؛ تا اینکه در سال گذشته شرکت آمریکایی کاسیل موتورز این پروژه را به‌طور رسمی در اختیار گرفت.

ادونیس فنیس / SP-110 Edonis Fenice

SP-110 Edonis Fenice با استفاده از شاسی بهینه‌شده‌ی بوگاتی EB110 و بدنه‌ی دست‌ساز آلومینیومی ساخته خواهد شد. باتوجه به تصاویر منتشرشده، این سوپراسپرت آمریکایی طراحی بسیار متفاوت و شاید عجیبی دارد. در نمای جلو بیش از هر چیزی طراحی چراغ‌های آن (گویا به گذشته‌ی تلخ خودرو اشاره دارد) جلب توجه می‌کند.

آنتونیو کالوا، مدیرعامل کاسیل موتورز، اعلام کرده است که مراحل پایانی پیش‌تولید این سوپراسپرت در حال انجام است و ادونیس فنیس به‌زودی در تعداد ۱۵ دستگاه، هر کدام به قیمت پایه ۸۴۹ هزار و ۱۹۰ دلار به تولید خواهد رسید.


منبع : زومیت

مجله خواندنی خودرو(۱۵)

مجله خواندنی خودرو(۱۵)

مجله خواندنی خودرو (۱۴)

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا