وب‌ سایت ثبت نام پژو 2008، با مشکل مواجه شد – فناوری

پنج‌شنبه 1 تیر 1396 فناوری

بنا به اعلام رسمی مدیر عامل ایران خودرو، قرار بود امروز پنجشنبه اول تیرماه، شاهد اولین سری ثبت نام پژو 2008 از طریق وب‌سایت ایکاپ باشیم، اما بخش مربوطه فعلا با پیغام خطا از متقاضیان پذیرایی می‌کند.

چند روز پیش هاشم یکه زارع، مدیر عامل ایران خودرو، زمان قطعی ثبت نام پژو 2008 را اعلام کرد و ما در زومیت به پوشش خبری آن پرداختیم. این مقام مسئول در مصاحبه با خبرنگاران گفته بود:

در کنار خودروی پژو 2008، دو خودروی جدید تندرپلاس و دناپلاس نیز از طرف گروه ایران‌خودرو پیش‌فروش خواهند شد. در این دور، روند متفاوتی جهت پیش‌فروش توسط گروه ایران‌خودرو در نظر گرفته شده است؛ بدین‌صورت که دارندگان کد ملی زوج روز پنج‌شنبه اول تیرماه و دارندگان کد ملی فرد روز شنبه سوم تیرماه قادر خواهند بود خودروی مد نظر خود را ثبت نام کنند.

2008 error

اما شرایط فعلی طور دیگری رقم خورده است و وب‌سایت ایکاپ، توانایی پاسخگویی به حجم زیاد متقاضیان را ندارد. این رویداد در هنگام ثبت نام ساندرو استپ‌وی هم اتفاق افتاد.

2008 error

از سویی دیگر، به نقل از خبرگزاری فارس، ثبت نام پژو 2008 با ابهاماتی از سوی ایکاپ روبه‌رو است. این خودرو که بنا به اظهار نظر رسمی مدیر عامل ایران خودرو، قرار بود با قیمتی در حدود ۹۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان فروخته شود؛ حالا با ۶۰ میلیون تومان ودیعه پیش‌فروش می‌‌شود که با توجه به قانون دریافت حداکثر ۵۰ درصد از قیمت نهائی خودرو به هنگام ثبت نام، می‌توان نتیجه گرفت که با آستانه‌ی قیمت ۱۲۰ میلیون تومان تحویل مشتریان شود.

عکس‌های جاسوسی از خودروی جدید سایپا در هند - فناوری

ابهام در قیمت نهائی پژو 2008 با مصاحبه‌ی روز گذشته‌ی میرآخورلو، معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت از تولید‌کننده و مصرف‌کننده، در گفتگوی تلفنی با خبرگزاری صداوسیما، بیشتر می‌شود:

علت انتخاب ۶۰ میلیون تومان به‌عنوان پیش‌پرداخت خودروی پژو ۲۰۰۸، مشخص نبودن قیمت نقدی این خودرو است. بر اساس آئین‌نامه پیش‌فروش خودرو، مبلغ دریافتی از متقاضیان به‌عنوان ودیعه هنگام پیش‌فروش حداکثر می‌تواند ۵۰ درصد قیمت نقدی خودرو باشد؛ اما از آنجایی که قیمت نقدی پژو ۲۰۰۸ هنوز مشخص نیست و با توجه به تغییرات نرخ ارز و حقوق و دستمزد، احتمالا این خودرو سال آینده با قیمت ۱۲۰ میلیون تومان عرضه خواهد شود، لذا این سازمان با درخواست ایران‌خودرو مبنی بر دریافت ودیعه ۶۰ میلیون تومانی موافقت کرد. ثبت نام پژو ۲۰۰۸ تنها به‌صورت پیش‌فروش طولانی‌مدت بوده و در بازه ۱ ساله به متقاضیان تحویل داده خواهد شد.

دیگر موضوع جالب توجه در ثبت نام پژو 2008 شرکت ایکاپ، زمان تحویل خودرو است. این روند، بین ۳ تا ۱۴ ماه پس از ثبت نام متقاضیان خواهد بود؛ درحالی‌که طبق قانون حمایت از مصرف‌کنندگان، حداکثر زمان تحویل خودرو در پیش‌فروش قطعی ۹ ماه و در پیش‌فروش عادی ۱۲ ماه تعیین شده است.

 


منبع : زومیت

فورد موستانگ خشن‌تر از همیشه-فناوری

معامله‌‌‌ هول فودز نشان از ریسک پذیری بالای آمازون دارد - فناوری

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا