آمادگی هنسی برای افزایش توان دوج چلنجر دیمون به ۱۵۰۰ اسب‌ بخار – فناوری

دوشنبه 4 اردیبهشت 1396 فناوری

شرکت تیونینگ هنسی پرفورمنس در حال آماده کردن بسته‌ای برای دوج چلنجر دیمون است که قدرت این خودرو را از ۸۴۰ به ۱۵۰۰ اسب‌بخار افزایش می‌دهد.

مردم، همواره خواهان بیشترین‌ها هستند. غذا، پول و حتی فالوورهای بیشتر در شبکه‌های اجتماعی را می‌طلبند. از همین رو می‌توان آمریکا را کشور بیشترین‌ها نامید. به خصوص وقتی صحبت از قدرت خودروها می‌شود.

دوج چلنجر دیمون SRT

به همین دلیل شرکت خودروسازی دوج، از خودروی ۸۴۰ اسب‌بخاری و سریع چلنجر SRT دیمون رونمایی کرد. هنسی پرفورمانس نیز از این رو اعلام کرد که آمادگی افزایش قدرت پیشرانه‌ی ۶.۲ لیتری V8 را که مجهز به سوپرشارژر است به ۱۵۰۰ اسب‌بخار دارد. گروه هنسی در حال کار روی پکیج نهایی برای این خودروس عضلانی است، اما در نظر دارد قدرت خروجی پیشرانه را افزایش دهد و سوپرشارژر آن را بازسازی کند. همچنین هدرزهای سیستم اگزوز را با نمونه‌ی ارتقاء یافته جایگزین کند. همانطور که شما نیز انتظار دارید، تغییرات اعمال شده توسط این تیونر تگزاسی به اینجا ختم نمی‌شود.

دوج چلنجر دیمون SRT

همانطور که اطلاع دارید، بنیاد NHRA به عنوان برگزارکننده‌ی مسابقات سرعت در مسیر مستقیم آمریکا (Drag Racing)، حضور دوج دیمون در مسابقات درگ را ممنوع اعلام کرده است. با اینکه این خبر بهترین تیتر جهت نمایش سرعت و قدرت چلنجر دیمون شمار می‌رود، اما این موضوع به نوعی واقعی است. سخنان مذکور به این معنا است که با توجه به اینکه چلنجر دیمون مسیر ۴۰۰ متر (یک چهارم مایل) را در ۹.۶۵ ثانیه طی می‌کند، بنیاد NHRA از ورود دیوج دیمون به مسابقات درگ جلوگیری کرده است؛ چراکه حضور خودروی جاده‌ای در تست ۴۰۰ متر که زمان طی مسیر آن کمتر از ۹.۹۹ ثانیه باشد، بدون داشتن قفسه‌ی ایمنی داخل کابین مجاز نیست. اکثر پیست‌های مسابقه‌ای نیز پایبند به این قانون هستند.

راهنمای جامع رفع ارور 1009 آیفون و آیپد - فناوری

دوج چلنجر دیمون SRT

بنابراین هنسی، قفسه‌ی ایمنی داخل کابین را نیز در این کیت پیشنهاد می‌کند. همچنین شرکت دوج ترمز چتری در عقب خودرو را به شما پیشنهاد می‌کند، زیرا در صورت رانندگی با سرعت زیاد نیاز به توقف سریع دارید که از عهده‌ی ترمزهای خودرو بر نمی‌آید. با این اوصاف، دیمون استاندارد یک خودروی فوق‌العاده مخاطره‌آمیز به شمار می‌رود. با توجه به تیونینگ‌های صورت گرفته توسط هنسی، به نظر می‌رسد سوپرماشین دیمون نمونه‌ی خالص از یک خودروی دیوانه‌وار خواهد بود که در بهترین حالت ممکن قرار دارد.

البته، اگر به شورولت کاماروبیشتر از چلنجر دیمون علاقه دارید، هنسی پکیجی را نیز برای خودروی کامارو ZL1 در نظر گرفته است که توان خروجی خودروی عضلانی کامارو را به ۱۰۰۰ اسب‌بخار افزایش می‌دهد.


منبع : زومیت

۷ راه برای بهبود عملکرد شرکت - فناوری

زدبوک های جدید اچ پی عملکرد بهتری نسبت به مک پرو اپل دارند - فناوری

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا