کک و مک وخال/5 روش برای از بین بردن خال و کک و مک

دوشنبه 6 بهمن 1399 آرایش پوست ومو
کک و مک

روش برای از بین بردن خال و کک و مک

خال رایج ترین نوع اثبات شناسایی فیزیکی است ، اما اغلب ناخواسته است. خال و کک و مک از بی نظمی های پوستی است که فرد را به فکر جراحی زیبایی می اندازد. خال ها را می توان به عنوان ضایعات پوستی غیر سرطانی توصیف کرد که وقتی سلول های تیره پوست به صورت خوشه های کوچک به هم متصل می شوند ، ایجاد می شوند.

 

خال چیست:

خال، هر نوع تغییر رنگ مشخص در پوست را گویند. خال‌ها می‌توانند مادرزادی یا اکتسابی باشند. خال‌ها در همه جای پوست بدن مانند صورت و اندامها امکان رشد دارند. خال‌ها معمولاً به رنگ قهوه‌ای، قهوه‌ای تیره یا مشکی با لبه واضح دیده می‌شوند. رنگ خال به دلیل وجود سلول‌های رنگدانه دار پوستی (ملانوسیت) است.

تقریباً همه افراد یک یا چند خال روی بدن خود دارند. با این حال ، کک و مک به سادگی تغییر رنگ پوست است که در افراد با پوست سبک ظاهر می شود. به روش های مختلفی می توان لکه های پوستی که شامل خال و کک و مک را از بین برد.

روشهای از بین بردن خال و کک و مک

روشهای از بین بردن خال و کک و مک

درمابراسیون:

روشی است که در آن یک چرخ کوچک روی پوست شما زده می شود تا لایه بالایی از بین برود. درمابراسیون تحت بیهوشی انجام می شود و یک روش بسیار موثر برای از بین بردن کک و مک و خال های صاف است.

جراحی با لیزر:

جراحی لیزر شامل استفاده از پرتوهای متمرکز نور برای از بین بردن بالاترین لایه بردا ری پوست است. با از بین بردن این لایه بالایی ، کک و مک و خال های تخت سبک نیز از بین می روند و در نتیجه چهره شما روشن است. در برخی موارد ، ممکن است چندین جلسه برای از بین بردن کامل خال و کک و مک لازم باشد. جراحی با لیزر برای خال های بزرگ یا خال هایی که از پوست خارج می شوند توصیه نمی شود.

تراشیدن تراشیدن:

این یک روش جراحی است که شامل برش بخش برجسته شده از خال با چاقوی جراحی تیز است. به هیچ بخیه ای نیاز ندارد اما ممکن است کل خال را از بین نبرد. این جراحی اغلب در مواردی پیشنهاد می شود که خال از روی پوست بیرون زده باشد اما تغییر رنگ آن شخص را آزار نمی دهد. احتمال ایجاد اسکار در این روش بسیار کم است اما خال ممکن است عود کند.

 

برش پانچ:

خال های بیرون زده کوچک را نیز می توان با روش برش پانچ از بین برد. در اینجا پزشک برای چرخاندن و برداشتن کل خال از دستگاه برش کوچکی به شکل یک مشت کوچک استوانه ای استفاده می کند. برای بستن پوست در این قسمت ممکن است یکی از دو بخیه مورد نیاز باشد.

برداشتن جراحی:

این روش در موارد خال های بزرگ پیشنهاد می شود. در چنین مواردی ، جراح کل خال را برداشته و پوست را با بخیه می بندد. این روش ممکن است جای زخم به جا بگذارد ، اما در بیشتر موارد ، این اسکار خیلی برجسته نیست.
در موارد نادر ، خال ها می توانند بدخیم باشند و بنابراین توصیه نمی شود خال را در خانه بردارید. به همین دلیل ، اگر خال به طور ناگهانی ظاهر شد یا مشکوک به نظر می رسد ، باید همیشه با یک جراح مشورت کنید.

[ngd-single-post-view]
درمان های ضد پیری پوست

درمان های ضد پیری پوست/ 6روش بسیار موثر در درمان ضد پیری پوست

rafe khate labkhand va akhme

رفع خط لبخند و اخم/ رفع خط لبخند و اخم با 7 ماسک موثر خانگی

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi