دلیل هزینه های متفاوت کاشت مو چیست؟

پنج‌شنبه 23 بهمن 1399 بازار ، آرایش پوست ومو

فهرست مطلب:

  1. عوامل موثر در هزینه کاشت مو
  2. روش های کاشت مو و هزینه متفاوت هر کدام
  3. تجهیزات مورد استفاده
  4. زمان بر بودن مراحل کاشت مو
  5. موقعیت جغرافیایی مرکز کاشت مو
  6. تبحر تیم پزشکی و حضور پزشک متخصص
  7. نوسانات بازار و افزایش قیمت های مواد مصرفی
  8. سیاست های مختلف قیمت گذاری مراکز مختلف
  9. داشتن مجوز وزارت بهداشت برای کاشت مو
  10. کاشت مو در کلینیک رونیا

 

این روزها پیام های تبلیغاتی و تیزرهای مختلفی را در مورد روش های کاشت مو با قیمت های مختلف دریافت می کنیم. بعضی از این تبلیغات قیمت های عجیبی را برای کاشت مو عنوان می کنند که به شدت متفاوت از آن چیزی است که در برخی کلینیک ها شاهد آن هستیم. همچنین ممکن است در هنگام جستجو برای یک مرکز زیبایی و کاشت مو شاهد آن باشیم که یک روش یکسان در دو کلینیک مختلف با هزینه هایی کاملا متفاوت انجام می شود. اینجاست که سوالات متعددی شکل می گیرند. چگونه می توان تشخیص داد که این تبلیغات درست هستند یا خیر؟ چرا هزینه کاشت مو در بعضی مراکز انقدر پایین است؟ آیا می تون به این تبلیغات اطمینان کرد؟ و مهمتر از همه اینکه دلایل هزینه های متفاوت کاشت مو چیست؟

پرسش های زیاد مطرح شده در این زمینه و سردرگمی مخاطبین روش های مختلف کاشت مو ما را بر آن داشت که در مقاله ای جداگانه بیشتر در مورد این موضوع صحبت کنیم و بگوییم که هزینه کاشت مو به چه عوامل و معیارهایی وابسته است. آنچه در این مطلب می خوانید پاسخ هایی روشنی برای سوالات بالا در اختیار شما می گذارد و شما در پایان می توانید با اطمینان بیشتر در مورد انتخاب مکان مناسب برای کاشت مو تصمیم گیری کنید.

عوامل موثر در هزینه کاشت مو

عوامل موثر در هزینه کاشت مو فراتر از یک یا دو عامل است. بعضی از این عوامل به خود فرد و شرایط او بستگی دارد اما نکته جالب اینجاست که درصد بالایی از هزینه ای که بیمار طی یک دوره درمانی می پردازد بستگی به عوامل دیگری دارد. ضمن اینکه این نکته را باید در نظر داشت که بعضی از عوامل ذکر شده در این مطلب به یکدیگر وابسته اند. برای مثال وقتی در مورد روش درمانی صحبت می کنیم باید در نظر داشت که یک روش درمانی پیشرفته به دستگاه و تجهیزات پیشرفته نیاز دارد. اما از طرفی دیگر بعضی عوامل کاملاً مستقل از بقیه هستند.

در ادامه با هم این موارد را مرور می کنیم تا شما دیدی جامعتر در مورد دلایل تفاوت هزینه ها داشته باشید.

روش های کاشت مو و هزینه متفاوت هر کدام

بدون تردید از موثرترین عوامل در هزینه کاشت مو روش درمانی است. اینکه متقاضی کاشت مو از چه روشی استفاده می کند، در تعیین عوامل دیگر از جمله انتخاب تجهیزات و مواد مصرفی نقش دارد. البته نباید این نکته را فراموش کرد که اول از همه باید دید که آیا روش انتخابی بیمار قابلیت پیاده سازی برای وی دارد یا نه. بهترین مرجع برای اینکه به این سوال جواب دهید پزشک شماست. برای مثال یک متخصص با تجربه می داند که استفاده از کاشت مو به روش MICRO FIT نمی تواند برای فردی با بانک موی ضعیف مناسب باشد.

امروزه روش های نوین گرانتر از روش های قدیمی تر مانند FIT هستند که بیشتر به دلیل تجهیزات مورد استفاده در این روشهای جدید است. در بخش بعد به نقش تجهیزات در هزینه کاشت مو بیشتر خواهیم پرداخت.

تجهیزات مورد استفاده

عامل دومی که در مورد آن صحبت خواهیم کرد، تجهیزات مورد استفاده است که تا حدود زیادی به مورد قبلی یعنی روش درمانی بستگی دارد. روش های جدیدتر کاشت مو به کمک دستگاه های اتوماتیک انجام می شود. جالب است بدانید که ورود تکنولوژی به دنیای کاشت مو حتی پا را از این نیز فراتر گذاشته و امروزه روشی به نام ATRAS روی کار آمده که در آمریکا بسیار محبوب است. در این روش نوین از یک ربات پیشرفته به نام ATRAS استفاده می شود که در بخش مهمی از کار به کمک پزشک می آید.

علت اینکه تجهیزات نقش مهمی در تعیین هزینه دارد این است که مسلماً هر چه دستگاه پیشرفته تر باشد هزینه بیشتری برای خرید آن پرداخته می شود و البته نتیجه کار نیز بهتر خواهد شد. به همین دلیل است که انجام کار با دستگاه میکرو ایمپلنتر و در روش MICRO FIT ارزانتر از استفاده از ربات ATRAS است.

زمان بر بودن مراحل کاشت مو

عملیات کاشت مو در سه مرحله برداشت، غربالگری و کاشت فولیکول انجام می شود. فرض کنید دو فرد با میزان طاسی مختلف به یک مرکز مراجعه نمایند. مسلماً برای ترمیم موی فردی با طاسی بیشتر این مراحل طولانی تر و زمانبرتر خواهد بود. در نهایت کلینیک زمان بیشتری را برای بیمار صرف خواهد کرد، استهلاک تجهیزات بیشتر خواهد بود، مواد مصرفی بیشتری صرف می شود و نفر ساعت بیشتری برای این بیمار به کار گرفته می شود. پس طبیعی است که هزینه بیشتری نیز از وی گرفته شود.

 موقعیت جغرافیایی مرکز کاشت مو

اینکه شما عمل کاشت مو را در کدام منطقه جغرافیایی انجام دهید نیز از عوامل موثر در هزینه کاشت مو در روش های مختلف است. حتی اگر یک روش یکسان در دو کشور مختلف انجام شود باز هم هزینه کاشت مو در این دو کشور تفاوت هایی دارد. این نکته را در خاطر داشته باشید که کشور ما از نظر کاشت مو با وجود اینکه کشور موفقی شناخته می شود اما به مراتب ارزانتر از بسیاری از کشورهای دیگر است.

15 از معرفت ترین و بی نظیر ترین عطرهای زنانه

تفاوت هزینه ها با توجه به موقعیت جغرافیایی فقط شامل دو کشور مختلف نیست حتی در شهرهای گوناگون شاهد این ماجرا هستیم و جالبتر اینکه در شهرهای بزرگی مانند تهران در مناطق مختلف نیز هزینه ها  متفاوتند. بنابراین اینکه شما در چه منطقه ای کاشت مو را انجام می دهید می تواند هزینه های شما را دستخوش تغییر کند. این بیشتر به هزینه اجاره کلینیک در آن منطقه  بر می گردد.

تبحر تیم پزشکی و حضور پزشک متخصص

دانش، تجربه و مهارت پزشک و همکاران او از مهمترین عوامل موفقیت در کاشت مو است. یک تیم با داشتن این مولفه ها می تواند نتیجه ای فوق العاده را برای بیمار رقم بزند و کاشت مو را به تجربه ای موفق بدل کند. در کنار این موضوع باید در نظر داشت که ضعیف بودن تیم پزشکی نقطه مقابل این ماجراست و در این شرایط نه تنها ممکن است نتیجه کار بسیار ناخوشایند باشد بلکه احتمالاً شما به زودی مجبور به تکرار کاشت و صرف هزینه ای مجدد خواهید شد.

نوسانات بازار و افزایش قیمت های مواد مصرفی

نوسانات بازار داخلی و خارجی بر روی قیمت همه محصولات اثر می گذارد و مواد مصرفی در یک کلینیک کاشت مو نیز از این قاعده مستثنی نیست. این موضوع بیشتر در مورد مواد مصرفی خارجی دیده می شود که هزینه خرید آنها وابسته به نرخ ارز است و کلینیک هایی که از این مواد با کیفیت استفاده می کنند با بالا رفتن نرخ ارز مجبور به پرداخت هزینه بیشتر برای وارد کردن این مواد هستند.

سیاست های مختلف قیمت گذاری مراکز مختلف

هر چند عوامل خارجی به خودی خود کلینیک ها را مجبور به افزایش و تعیین قیمت جدید می کند اما گاهی این خود مراکز کاشت مو هستند که تصمیم می گیرند که چه قیمتی را برای انواع خدماتشان در نظر بگیرید. اینکه این تصمیمات بر اساس چه مسائلی می باشد بستگی به تفکر این افراد دارد.

تصمیمات افراد تاثیرگذار در مدیریت یک مرکز زیبایی می تواند شامل مواردی باشد که بعضی از آنها را در بخش های قبلی عنوان کردیم. برای مثال این افراد تصمیم می گیرند که کلینیک را در منطقه خاصی احداث کنند، از برند مشخصی برای مواد مصرفی استفاده کنند یا پزشک خاصی را در کلینیک خود استخدام نمایند. نکته مهم اینجاست که این سیاست ها بر این پایه استوارند که صرف هزینه های مختلف چه سودآوری ای برای یک مرکز زیبایی دارد.

داشتن مجوز وزارت بهداشت

فارغ از نقشی که این عامل در تفاوت قیمت ها دارد توصیه اکید ما این است که انواع خدمات زیبایی و کاشت مو را در مراکز معتبر و دارای مجوز وزارت بهداشت انجام دهید تا اتفاق ناخوشایندی برای شما نیافتد. انتخاب اشتباه کلینیک زیبایی فقط موجب نرسیدن به نتیجه دلخواه نمی شود بلکه ممکن است حتی خطرات جانبی برای شما داشته باشد. این مساله ای است که معمولاً افراد آن را درنظر می گیرند، اما مراکز غیر بهداشتی و بدون مجوز برای اغوای متقاضیان کاشت مو قیمت های بسیار اندکی را پیشنهاد می دهند. حتماً در انتخاب یک کلینیک این موارد را بررسی کنید و ببینید که کلینیک انتخابی شما مجوزهای لازم را برای انجام این خدمات داشته باشد.

مسلماً در این مراکز علاوه بر حضور افرادی که تخصص و دانش کافی برای عملیات کاشت مو را ندارند از مواد مصرفی نامرغوب استفاده می شود که احتمال ایجاد عفونت های شدید را به شدت بالا می برد. استفاده از این مواد مصرفی تقلبی و بی کیفیت هزینه کمتری را برای مراکز غیر معتبر به همراه دارد و این خود دلیلی برای پایین بودن قیمت این خدمات است. ضمن اینکه این افراد در بسیاری از موارد ادعاهایی دروغ در مورد تجهیزات و مواد مصرفی دارند. این نکته مهم را فراموش نکنید که تجهیزات کافی برای مواجه شدن با شرایط بحرانی در این مراکز وجود ندارد و بیمار از هر لحاظ ریسک بالایی را با انتخاب کلینیک های بدون مجوز وزارت بهداشت به جان می خرد.

کاشت مو در کلینیک رونیا

انواع خدمات کاشت مو به روش های روز دنیا در کلینیک رونیا انجام می شود. مهمترین رسالت رونیا حفظ سلامت بیمار در حین ارائه خدمات با بالاترین سطح کیفیت است. اما هرگز اجازه نداده ایم که استفاده از بهترین مواد مصرفی، تجهیزات روز دنیا، تیم پزشکی حرفه ای و مواردی از این دست به افزایش غیر معقول هزینه کاشت مو بیانجامد و علاقمندان به کاشت مو را مجبور به انتخاب روش های منسوخ شده یا صرف نظر از کاشت مو کند. لذا چنانچه علاقه به کاشت مو به روش های نوین و مدرن با بالاترین استانداردهای کیفی در یک مرکز با مجوز وزارت بهداشت دارید، نگران نباشید زیرا خبر خوش این است که هزینه کاشت مو در مرکز زیبایی رونیا با قیمت هایی مناسب ارائه می شود و شما می توانید با اطمینان خاطر کلینیک تخصصی و معتبر رونیا را برای رسیدن به چهره جذابتر انتخاب کنید. تبلیغ رونیا رضایت مشتریانش آن است که ما را به دیگران توصیه می کنند.

سوالات متداول برای راه اندازی سایت و پاسخ آنها

روش درآمد میلیاردی از اینستاگرام

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا