لایه برداری شیمیایی چیست / 5 مزایا لایه برداری آن بر روی پوست

سه‌شنبه 18 خرداد 1400 آرایش پوست ومو ، سلامت
لایه برداری پوست با روش شیمیایی

لایه برداری شیمیایی

لایه برداری شیمیایی یک روش مراقبت از پوست است که می تواند در صورت ، گردن و حتی دستها به منظور از بین بردن و جلوگیری از خطوط ریز چین و چروک استفاده شود.

لایه بردار شیمیایی در درمان لکه های پیری و لکه ها سیاه  مفید هستند. این لایه بردارها می توانند بخشی از رژیم منظم مراقبت از پوست برای بهبود ظاهر کلی پوست باشند.

لایه بردارهای شیمیایی معمولاً روش خاصی را دنبال می کنند که در آن محلول شیمیایی روی پوست قرار می گیرد و باعث لایه برداری لایه فوقانی می شود. پوست جدیدی که ظاهر می شود معمولاً بدون چین و چروک است و در مقایسه با پوست قدیمی نرم و صاف است.

لیست مطالب

1-لایه برداری شیمیایی چیست؟

2-لایه برداری شیمیایی انواع مختلفی دارد:

3- لایه برداری شیمیایی در چه مواقعی استفاده میشود.

4-مزایای لایه‌برداری شیمیایی

5-آیا لایه برداری شیمیایی عوارض دارد؟

 

لایه برداری شیمیایی

لایه برداری شیمیایی

لایه برداری شیمیایی چیست؟

لایه برداری شیمیایی نوعی درمان پوست است که در آن از محلول اسیدی برای از بین بردن لایه های خارجی آسیب دیده پوست استفاده می شود. از اسیدهای آلفا هیدروکسیل و اسیدهای تری کلرواستیک در لایه برداری پوست با روش شیمیایی استفاده می شود. فنل همچنین روی پوست استفاده می شود. لایه بردارهای شیمیایی به بهبود ظاهر پوست کمک می کنند. محلول اسید شیمیایی باعث کنده شدن پوست می شود. پوست جدید بسیار صاف تر و کمتر چروک شده است.

 

لایه برداری شیمیایی

لایه برداری شیمیایی

 

لایه برداری شیمیایی انواع مختلفی دارد:

۱-لایه برداری سطحی:

در این نوع از آلفا هیدروکسیل اسید برای نفوذ به لایه خارجی پوست و لایه برداری نرم آن استفاده می شود. از لایه بردارهای سطحی برای بهبود ظاهر تغییر رنگ پوست ملایم و پوست خشن استفاده می شود.

*لایه‌برداری شیمیایی سطحی، جای جوش و بافت پوست را بهتر می‌کند و اثرات آفتاب‌ سوختگی را کاهش می‌دهد

۲-لایه برداری متوسط:

در لایه برداری های متوسط از اسید تری کلرواستیک برای نفوذ به لایه های میانی پوست برای از بین بردن سلول های آسیب دیده استفاده می شود. بهبود لکه های پیری ، خطوط و چین و چروک ها را می توان با استفاده از لایه برداری متوسط انجام داد. پوست خشن صاف شده است.

*لایه‌بردار شیمیایی متوسط نیز برای بهتر شدت آکنه و جوش تأثیر دارد، همچنین چین‌وچروک‌های روی پوست را صاف‌تر و لکه‌های پوستی مانند لکه‌های پیری را برطرف می‌کند.

۳-لایه برداری عمیق:

در مورد لایه برداری عمیق ، از تری کلرواستیک اسید یا فنول برای نفوذ به لایه های میانی پوست برای از بین بردن سلول های آسیب دیده استفاده می شود. ظاهر پوست به شدت بهبود می یابد.

*لایه‌برداری شیمیایی عمیق پوست برای درمان پوست آفتاب‌سوخته، از بین بردن چین‌وچروک‌های عمیق و از بین بردن توده‌های پیش سرطانی تأثیر دارد.

 

کاربرد لایه برداری شیمیایی

کاربرد لایه برداری شیمیایی

 

لایه برداری شیمیایی در چه مواقعی استفاده میشود.

از لایه بردارهای شیمیایی برای درمان شرایط خاص استفاده می شود. می توان از آنها برای درمان شرایط زیر استفاده کرد:

1-کاهش خطوط ریز که در زیر چشم یا اطراف دهان ایجاد می شود.

2-درمان چین و چروک هایی که به دلیل آسیب خورشید یا پیری ایجاد می شوند.

3-لایه بردارهای شیمیایی به بهبود ظاهر زخم های خفیف در سطح پوست کمک می کنند.

4-از بین بردن آکنه توسط لایه برداری شیمیایی بهبود می یابد.

5-لایه برداری شیمیایی به کاهش لکه های پیری ، کک و مک و تکه های تیره که به دلیل بارداری یا به دلیل مصرف قرص های ضد بارداری رخ می دهد.

6-بعد از استفاده از لایه بردارهای شیمیایی ، ظاهر و احساس کلی پوست بهبود می یابد.

پس از انجام یک روش درمانی لایه برداری شیمیایی ، پوست نسبت به آفتاب حساسیت بیشتری پیدا می کند. از این رو ، توصیه می شود از لوسیون ضد آفتاب استفاده کنید ، که از اشعه های UVA و UVB نیز محافظت می کند.

 

مزایای لایه‌برداری شیمیایی

مزایای لایه‌برداری شیمیایی

مزایای لایه‌برداری شیمیایی

1-پاکسازی پوست:

پوست صورتتون کدر شده و خسته شدید پس  وقت آن است که برای درمان لایه برداری انتخاب کنید. انواع مختلفی از درمان لایه برداری وجود دارد که منجر به نتایج عالی برای رنگ و بافت پوست می شود. این به پاکسازی پوست به ویژه پوست صورت کمک می کند. با موفقیت در عمق پوست صورت کار می کند ، بنابراین منجر به بهبود و تمیز شدن پوست می شود.

2-از بین بدن آکنه

آکنه یکی از مشکلات پوستی است که در چند وقت اخیر اتفاق می افتد. منجر به تغییر شدید در ظاهر پوست صورت می شود. در صورت عدم درمان برای مدت طولانی ، آکنه باعث رسوب آلودگی در منافذ مسدود شده می شود. درمان های مختلف لایه برداری به بیرون آوردن آلودگی منافذ کمک می کند ، بنابراین مناطق آسیب دیده از آکنه پاکسازی می شود.

3-پوست درخشان:

درمان های لایه بردار درست بعد از عمل در ایجاد پوست درخشان مفید است. اگر با آوردن این درخشش به پوست صورت خود دست و پنجه نرم می کنید ، درمان های لایه برداری تقریباً برای هر نوع پوست بهترین نتیجه را دارد. پس از درمان لایه برداری ، شما می توانید تغییر در پوست خود را با لطافت مشاهده کنید و بلافاصله از نتایج آن قدردانی کنید.

 

4-پوست خود را احیا کنید:

قرار گرفتن روزانه در معرض آفتاب به پوست حساس پس از مدت زمانی آسیب می رساند. این امر منجر به ضرورت بازگرداندن آن رنگ و بافت پوست می شود. درمان های لایه برداری در احیای کیفیت پوست موثر است. بنابراین ، اگر قصد دارید در زمان زودتر نوع جدیدی از درمان پوستی را انتخاب کنید ، مطمئن شوید که برای احیای مجدد پوست گرانبهای صورت خود از روش های لایه برداری پوست استفاده کرده اید.

5-می تواند پوست چروکیده را درمان کند:

با افزایش سن ، همه ما دچار چین و چروک می شویم و این موارد در قسمت صورت پوست برجسته تر هستند. به منظور جلوگیری از هرگونه عوارض جانبی افزایش سن در ظاهر فرد ، می توان چین و چروک ها را با کمک درمان لایه برداری بهبود داد. بنابراین ، برای از بین بردن پوست چروکیده ، بهترین درمان های لایه برداری را انتخاب کنید

 

لایه برداری شیمیایی

لایه برداری شیمیایی

آیا لایه برداری شیمیایی عوارض دارد؟

لایه بردارهای شیمیایی بسیار موثر هستند و جوان سازی کامل را برای پوست ایجاد می کنند. با این حال ، تا آنجا که به ایمنی مربوط می شود ، باید بدانید که لایه برداری شیمیایی عوارض جانبی دارد.

*ممکن است منجر به تغییر موقت یا دائمی رنگ پوست شود ، به خصوص در زنانی که از قرص های ضد بارداری استفاده می کنند.

*ممکن است زخم ایجاد شود و زخمهای سرد دوباره فعال شوند.

 

منبع:lybrate.com

 

Colagen sazy

کلاژن سازی پوست / افزایش کلاژن سازی پوست با مواد غذایی

ابرنوشیدنی‌ها

تقویت مغز/ 9 نوشیدنی فوق العاده مغذی برای تقویت مغزتان

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا