عادت هایی که شما را خوشحال می کنند

چهارشنبه 11 مرداد 1402 موفقیت
عادت هایی که شما را خوشحال می کنند

عادت هایی که شما را خوشحال می کنند

خوشبختی ساده است

شاد بودن احتمالاً آرزوی نهایی هر انسانی است، با این حال، ما اغلب فکر می‌کنیم که پیچیده‌تر از آنچه هست، منبع شادی خود را در چیزهایی قرار می‌دهیم که خارج از کنترل ما یا دور از دسترس هستند.


شادی باعث موفقیت می شود

شاید به خود گفته باشید که اگر میلیونر بودید، شغل رویاهایتان را داشتید یا شریک ایده آلی داشتید، خوشحال می شدید. با این حال، روانشناسی نشان می دهد که شادی باعث موفقیت می شود، نه برعکس.


خوشبختی در درون شماست

همانطور که رالف والدو امرسون شاعر و فیلسوف آمریکایی می گوید: «هیچ چیز جز خودتان نمی تواند برای شما خوشبختی بیاورد.» اما این سوال باقی می ماند که چگونه می توانیم خود را شاد کنیم؟


“مطالعه گرانت” هاروارد

محققان هاروارد از سال 2003 به مطالعه شادی پرداخته‌اند که آن را «مطالعه گرانت» می‌نامند. در میان یافته‌های آن‌ها، عادات ساده‌ای وجود دارد که می‌تواند به ما کمک کند شادمان کنیم. اینها برخی از بهترین ها و همچنین چند یافته مهم از سایر مطالعات جالب هستند.


قدردان باشید

بسیاری از مطالعات در دهه گذشته نشان داده اند افرادی که آگاهانه موهبت های خود را می شمارند، شادتر و کمتر افسرده می شوند، از جمله مطالعه گرانت هاروارد.


این چیزهای کوچک است

شکایت از چیزهای احمقانه ای که بر روزهای ما تأثیر می گذارد آسان تر است تا اینکه شکرگزار باشیم. اما می‌توانیم این روایت را تغییر دهیم و قدردانی را برای چیزهای ساده‌ای مانند قهوه صبح، غروب آفتاب، یا دوش آب گرم تمرین کنیم، که همگی می‌توانند دیدگاه ما را تغییر دهند.


همدلی و شفقت را در خود پرورش دهید

این مطالعه نشان داد زمانی که ما موفق می‌شویم به جای دیگران قدم بگذاریم و درک کنیم که همه دیدگاه‌های متفاوتی دارند، کمتر با مردم درگیر می‌شویم.

بخشش را تمرین کنید

به گفته کلینیک مایو، کینه توزی می تواند تأثیر منفی بر سلامت ما داشته باشد. شاید به همین دلیل است که محققان دریافته اند که بخشش می تواند ما را شادتر کند.


رها کردن

گفتنی است، بخشش به معنای توجیه اعمال کسانی نیست که به ما صدمه زده اند، بلکه به معنای رها کردن آن صدمه است. خوشبختانه، مطالعه هاروارد همچنین نشان داد که با افزایش سن، معمولاً در رها کردن آسیب‌ها و شکست‌های گذشته بهتر می‌شویم.


روابط معنادار ایجاد کنید

مطالعه هاروارد همچنین ارتباط قوی بین شادی و روابط نزدیک، مانند شرکای عاشقانه، دوستان و اعضای خانواده را نشان داد.


دوستان خود را هوشمندانه انتخاب کنید

همانطور که گفته شد، همچنین مشخص شد که روابط سمی به جای تقویت کننده خلق و خو، می توانند باعث کاهش خلق و خو شوند. بنابراین باید روی روابط مثبت تمرکز کنیم و افراد منفی را در زندگی خود رها کنیم.


داوطلب شوید

محققان دریافتند یکی دیگر از فعالیت‌های اجتماعی که می‌تواند برای ما شادی به ارمغان بیاورد و حس هدفمندی را برای ما به ارمغان بیاورد، داوطلب شدن است. علاوه بر این، کار داوطلبانه می تواند با کمک به شما در ملاقات با افراد همفکر، زندگی اجتماعی شما را گسترش دهد.

چه عللی وجود دارد که جوانان ترجیح می دهند مجرد بمانند ؟


هرگز یادگیری را متوقف نکن

در کلاس شرکت کنید، کتاب بخوانید یا مهارت جدیدی بیاموزید. علوم اعصاب نشان داده است که وقتی یاد می گیریم، مغز ما از نظر فیزیکی تغییر می کند. علاوه بر این، مطالعه دیگری نشان داد که بی حوصلگی می تواند عواقب منفی برای سلامتی ما داشته باشد.


به طور منظم تمرین کن

ورزش باعث ترشح اندورفین می شود که تقویت کننده خلق و خوی طبیعی است. بسیاری از مطالعات نشان داده اند که ورزش علاوه بر فواید جسمی، تأثیر مثبتی بر سلامت روان ما نیز دارد.

یک رژیم غذایی سالم داشته باشید

این عادت دیگری است که ثابت کرده است نه تنها بر سلامت جسمی، بلکه بر سلامت روانی ما نیز تأثیر مثبت دارد


به اندازه کافی خوابیدن

مطالعات مختلف نشان می دهد که کمبود خواب می تواند منجر به نوسانات خلقی، اضطراب و افسردگی شود. بر اساس CDC، بزرگسالان بین 7 تا 9 ساعت در شب نیاز دارند.


مدیتیشن کنید

مطالعات متعدد نشان می دهد که مدیتیشن می تواند استرس را کاهش دهد، خودآگاهی را افزایش دهد و رفاه عاطفی را بهبود بخشد.

ذهن آگاهی را تمرین کنید

با این حال، اگر فکر می‌کنید مدیتیشن برایتان خیلی سخت است، همیشه می‌توانید تمرکز حواس را امتحان کنید: تمرین آگاه بودن و در زمان حال که می‌تواند استرس و نشخوار فکری را کاهش دهد، طبق گفته انجمن روان‌شناسی آمریکا.


اغلب بخند

مطالعات متعدد نشان می دهد که خنده یک کاهش دهنده استرس طبیعی است. بنابراین تماشای کمدی ها، گذراندن وقت با افرادی که شما را به خنده می اندازند، یا خواندن یک کتاب خنده دار، همگی می توانند به رفاه شما کمک کنند.


زمانی را در طبیعت بگذرانید

به گفته اتحادیه ملی بیماری های روانی، دسترسی به طبیعت برای کاهش استرس و احساسات منفی، و همچنین ارتقای تعامل اجتماعی و حتی کمک به ایجاد حس معنایی برای زندگی کمک می کند.

وقت خود را با حیوانات بگذرانید

مطالعات دیگر نشان داده اند که حیوانات می توانند استرس و اضطراب را کاهش دهند. بر اساس این مطالعه، گذراندن وقت با حیوانات خانگی یا داوطلب شدن در پناهگاه حیوانات نیز می تواند برای شما خوشحال باشد.

اهداف تعیین کنید

مطالعات مختلف نشان می دهد که تعیین اهداف به ما انگیزه می دهد و باعث می شود نسبت به آینده خوش بین باشیم. به همین ترتیب، محققان هاروارد دریافتند که داشتن جهت و اهداف می تواند با افزایش حس هدفمندی ما را شادی کند.

منبع : MSN

نکاتی برای دوست یابی در شهر جدید

نکاتی برای دوست یابی در شهر جدید

روح و نفس

روح و نفس/چگونه با روح درونی خود در تماس باشید

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا