عادت هایی که شما را خوشحال می کنند

چهارشنبه 11 مرداد 1402 موفقیت
عادت هایی که شما را خوشحال می کنند

عادت هایی که شما را خوشحال می کنند

خوشبختی ساده است

شاد بودن احتمالاً آرزوی نهایی هر انسانی است، با این حال، ما اغلب فکر می‌کنیم که پیچیده‌تر از آنچه هست، منبع شادی خود را در چیزهایی قرار می‌دهیم که خارج از کنترل ما یا دور از دسترس هستند.

Capture 48
شادی باعث موفقیت می شود

شاید به خود گفته باشید که اگر میلیونر بودید، شغل رویاهایتان را داشتید یا شریک ایده آلی داشتید، خوشحال می شدید. با این حال، روانشناسی نشان می دهد که شادی باعث موفقیت می شود، نه برعکس.

Capture 47
خوشبختی در درون شماست

همانطور که رالف والدو امرسون شاعر و فیلسوف آمریکایی می گوید: «هیچ چیز جز خودتان نمی تواند برای شما خوشبختی بیاورد.» اما این سوال باقی می ماند که چگونه می توانیم خود را شاد کنیم؟

Capture 46
“مطالعه گرانت” هاروارد

محققان هاروارد از سال 2003 به مطالعه شادی پرداخته‌اند که آن را «مطالعه گرانت» می‌نامند. در میان یافته‌های آن‌ها، عادات ساده‌ای وجود دارد که می‌تواند به ما کمک کند شادمان کنیم. اینها برخی از بهترین ها و همچنین چند یافته مهم از سایر مطالعات جالب هستند.

Capture 45
قدردان باشید

بسیاری از مطالعات در دهه گذشته نشان داده اند افرادی که آگاهانه موهبت های خود را می شمارند، شادتر و کمتر افسرده می شوند، از جمله مطالعه گرانت هاروارد.

Capture 44
این چیزهای کوچک است

شکایت از چیزهای احمقانه ای که بر روزهای ما تأثیر می گذارد آسان تر است تا اینکه شکرگزار باشیم. اما می‌توانیم این روایت را تغییر دهیم و قدردانی را برای چیزهای ساده‌ای مانند قهوه صبح، غروب آفتاب، یا دوش آب گرم تمرین کنیم، که همگی می‌توانند دیدگاه ما را تغییر دهند.

Capture 43
همدلی و شفقت را در خود پرورش دهید

این مطالعه نشان داد زمانی که ما موفق می‌شویم به جای دیگران قدم بگذاریم و درک کنیم که همه دیدگاه‌های متفاوتی دارند، کمتر با مردم درگیر می‌شویم.

Capture 42

بخشش را تمرین کنید

به گفته کلینیک مایو، کینه توزی می تواند تأثیر منفی بر سلامت ما داشته باشد. شاید به همین دلیل است که محققان دریافته اند که بخشش می تواند ما را شادتر کند.

Capture 41
رها کردن

گفتنی است، بخشش به معنای توجیه اعمال کسانی نیست که به ما صدمه زده اند، بلکه به معنای رها کردن آن صدمه است. خوشبختانه، مطالعه هاروارد همچنین نشان داد که با افزایش سن، معمولاً در رها کردن آسیب‌ها و شکست‌های گذشته بهتر می‌شویم.

Capture 40
روابط معنادار ایجاد کنید

مطالعه هاروارد همچنین ارتباط قوی بین شادی و روابط نزدیک، مانند شرکای عاشقانه، دوستان و اعضای خانواده را نشان داد.

Capture 39
دوستان خود را هوشمندانه انتخاب کنید

همانطور که گفته شد، همچنین مشخص شد که روابط سمی به جای تقویت کننده خلق و خو، می توانند باعث کاهش خلق و خو شوند. بنابراین باید روی روابط مثبت تمرکز کنیم و افراد منفی را در زندگی خود رها کنیم.

Capture 38
داوطلب شوید

محققان دریافتند یکی دیگر از فعالیت‌های اجتماعی که می‌تواند برای ما شادی به ارمغان بیاورد و حس هدفمندی را برای ما به ارمغان بیاورد، داوطلب شدن است. علاوه بر این، کار داوطلبانه می تواند با کمک به شما در ملاقات با افراد همفکر، زندگی اجتماعی شما را گسترش دهد.

Capture 37
هرگز یادگیری را متوقف نکن

در کلاس شرکت کنید، کتاب بخوانید یا مهارت جدیدی بیاموزید. علوم اعصاب نشان داده است که وقتی یاد می گیریم، مغز ما از نظر فیزیکی تغییر می کند. علاوه بر این، مطالعه دیگری نشان داد که بی حوصلگی می تواند عواقب منفی برای سلامتی ما داشته باشد.

Capture 36
به طور منظم تمرین کن

ورزش باعث ترشح اندورفین می شود که تقویت کننده خلق و خوی طبیعی است. بسیاری از مطالعات نشان داده اند که ورزش علاوه بر فواید جسمی، تأثیر مثبتی بر سلامت روان ما نیز دارد.

Capture 35

یک رژیم غذایی سالم داشته باشید

این عادت دیگری است که ثابت کرده است نه تنها بر سلامت جسمی، بلکه بر سلامت روانی ما نیز تأثیر مثبت دارد

Capture 34
به اندازه کافی خوابیدن

مطالعات مختلف نشان می دهد که کمبود خواب می تواند منجر به نوسانات خلقی، اضطراب و افسردگی شود. بر اساس CDC، بزرگسالان بین 7 تا 9 ساعت در شب نیاز دارند.

Capture 33
مدیتیشن کنید

مطالعات متعدد نشان می دهد که مدیتیشن می تواند استرس را کاهش دهد، خودآگاهی را افزایش دهد و رفاه عاطفی را بهبود بخشد.

Capture 32

ذهن آگاهی را تمرین کنید

با این حال، اگر فکر می‌کنید مدیتیشن برایتان خیلی سخت است، همیشه می‌توانید تمرکز حواس را امتحان کنید: تمرین آگاه بودن و در زمان حال که می‌تواند استرس و نشخوار فکری را کاهش دهد، طبق گفته انجمن روان‌شناسی آمریکا.

Capture 31
اغلب بخند

مطالعات متعدد نشان می دهد که خنده یک کاهش دهنده استرس طبیعی است. بنابراین تماشای کمدی ها، گذراندن وقت با افرادی که شما را به خنده می اندازند، یا خواندن یک کتاب خنده دار، همگی می توانند به رفاه شما کمک کنند.

Capture 30
زمانی را در طبیعت بگذرانید

به گفته اتحادیه ملی بیماری های روانی، دسترسی به طبیعت برای کاهش استرس و احساسات منفی، و همچنین ارتقای تعامل اجتماعی و حتی کمک به ایجاد حس معنایی برای زندگی کمک می کند.

Capture 29

وقت خود را با حیوانات بگذرانید

مطالعات دیگر نشان داده اند که حیوانات می توانند استرس و اضطراب را کاهش دهند. بر اساس این مطالعه، گذراندن وقت با حیوانات خانگی یا داوطلب شدن در پناهگاه حیوانات نیز می تواند برای شما خوشحال باشد.

Capture 28

اهداف تعیین کنید

مطالعات مختلف نشان می دهد که تعیین اهداف به ما انگیزه می دهد و باعث می شود نسبت به آینده خوش بین باشیم. به همین ترتیب، محققان هاروارد دریافتند که داشتن جهت و اهداف می تواند با افزایش حس هدفمندی ما را شادی کند.

منبع : MSN

نکاتی برای دوست یابی در شهر جدید

نکاتی برای دوست یابی در شهر جدید

روح و نفس

روح و نفس/چگونه با روح درونی خود در تماس باشید

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا