تولد دوباره لیونل مسی در اینترمیامی

سه‌شنبه 24 مرداد 1402 ورزشی
تولد دوباره لیونل مسی در اینترمیامی

تولد دوباره لیونل مسی در اینترمیامی

لیونل مسی مطمئناً یکی از بزرگترین بازیکنانی است که فوتبال تا به حال به خود دیده است و به نظر می رسد هر چالش جدیدی برای مردی که آنها را “لا پولگا” می نامند فرصتی دیگر برای نشان دادن دلیل پدیده بودن او به جهان است.
مسی اسطوره باشگاه بارسلونا که با او کمتر از چهار قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا و ده ها عنوان قهرمانی لیگ را کسب کرد، با باشگاه کاتالونیایی اثر خود را در فوتبال به جا گذاشت

مجبور به ترک بارسا

اما پس از تقریبا 20 سال حضور در بارسا، مسی به دلیل مشکلات مالی مجبور به ترک باشگاه محبوبش شد. او سپس به پاری سن ژرمن پیوست و دو فصل با آن بازی کرد.حتی اگر او در پایتخت فرانسه به طور گسترده مورد انتقاد قرار می گرفت، اغلب به درستی، او باز هم در چندین موقعیت توانست میزان استعداد خود را نشان دهد.

مسی در MLS

پس از دو سال پر دردسر در پاریس، مسی سرانجام راه خود را از هم جدا کرد و به MLS و به ویژه اینتر میامی پیوست – آخرین در رده بندی قهرمانی آمریکا. و به نظر می رسد که این بازیکن آرژانتینی از این وضعیت ضعیف برخوردار است.

مسی هرگز در پارایس آنقدر خوشحال به نظر نمی رسید، و این به دلایل زیادی برمی گردد، اما مطمئناً این حقیقت که واقعاً انتخاب او نبوده، به آن ربطی داشته است. این بار، مسی دقیقاً همان جایی است که می‌خواهد باشد و تصمیم می‌گیرد در ابتدای سال به جای هر باشگاه دیگری به میامی برود – باشگاهی که مطمئناً در آن بازنشسته خواهد شد.


بهبود روحیه

تاثیر او بر باشگاه دیوید بکهام، در کنار هم تیمی های سابقش سرجیو بوسکتس و جوردی آلبا، از زمان اولین بازی او در اواخر ژوئیه محسوس بوده است. مسی در طول تعطیلات قهرمانی به اینتر میامی آمد، که به او اجازه داد در مسابقات جام اتحادیه، رقابتی بین باشگاه های MLS و لیگ MX، بازی کند.برای اولین بازی خود در رنگ های جدید، پاریسی سابق در حال حاضر شروع به تأثیرگذاری کرده است. تیم مسی مقابل کروز آزول با گلی که این بازیکن آرژانتینی در پایان بازی به ثمر رساند (90+4) 2-1 پیروز شد.

لیگ برتر فوتبال/شکست شاگردان محمود فکری


مسی دوباره ضربه می زند

اولین پیروزی که با گل قاطع قهرمان جهان در سال 2022 مشخص شد و در دیدارهای بعدی نیز استعداد خود را به طور کامل نشان خواهد داد. در مقابل آتلانتا یونایتد در بازی بعدی، مسی دوباره یک کپی تقریباً عالی ساخت. دو گل برای این آرژانتینی و همچنین یک پاس گل باعث می شود تا میامی با نتیجه 4-0 پیروز شود.


مسی دوباره می درخشد

مسی در مقابل اورلاندو برای سومین بازی خود در ایالات متحده، بار دیگر خود را با به ثمر رساندن یک دبل متمایز کرد که دوباره به میامی 3-1 پیروز شد. لیونل مسی دوست دارد این نقش ناجی را با باشگاه جدید خود به عهده بگیرد و همچنان به اثبات آن ادامه می دهد. مقابل دالاس، میامی به لطف گل پولگا در ابتدای بازی پیش افتاد، قبل از اینکه 3-1 و سپس 4-2 پیش افتاد.


یک ضربه آزاد باورنکردنی

اما اینترمیامی در نهایت توانست در آخرین لحظات مسابقه به گل تساوی بپردازد، به ویژه به لطف یک ضربه آزاد استثنایی مسی که نتیجه را به 4-4 رساند.بازی در نهایت در ضربات پنالتی مشخص شد. مسی قبل از اینکه ببیند هم تیمی هایش کار را تمام می کنند ابتدا گل خودش را زد تا در نهایت برای چهارمین بازی متوالی پیروز شود.

یکی از بهترین هایی که تا به حال این کار را انجام داده است

این اولین بازی استثنایی توپ طلای هفت گانه با رنگ های جدیدش، گواه بیشتری برای طرفداران فوتبال است که مسی یکی از بهترین بازیکنان تاریخ بازی است. مسی هم به نظر نمی رسد که سرعتش را کم کند و خیلی سریع می تواند بهترین گلزن تاریخ باشگاه شود. این عنوان متعلق به هم تیمی سابق آرژانتین، گونزالو هیگواین بود که 29 بار برای میامی گلزنی کرد.

منبع : MSN

10 فوتبالیست پردرآمد جهان

10 فوتبالیست پردرآمد جهان

8 تعویض فوتبالی به یاد ماندنی

8 تعویض فوتبالی به یاد ماندنی

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا