توصیه هایی که باید در دکوراسیون اتاق خواب رعایت کرد

چهارشنبه 26 خرداد 1400 دکوراسیون
دکوراسیون اتاق خواب

نکات کلیدی در دکوراسیون اتاق خواب

نکات کلیدی در دکوراسیون اتاق خواب :اتاق خواب در دکوراسیون منزل جای امن وخصوصی برای استراحت و خواب به حساب می آید.که در پایان یک روز کاری سخت و طولانی برای کارهای شخصی و استراحت  به آن پناه ببریم. هر شخصی به دنبال مکانی خلوت و راحت است تا بتواند در آنجا استراحت کرده و خستگی خود را رفع کند.

  رنگ کردن :

یکی از آسان ترین و کم هزینه ترین  راه برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب رنگ کردن است . شما با کمی خلاقیت در انتخاب رنگ و ایجاد سایه روش های به جا می  توانید محیطی دلنشین و آرامبخش داشته باشید .

مثلا ادغام رنگ آبی و طوسی محیطی آرام و حسی خوب به شما می دهد .سعی کنید از رنگی که به شما انژی مثبت و حال خوبی انتقال می کند استفاده کنید. خوب است از رنگ هایی مثل آبی، سبز و سفید و امثال این ها که در آرامش شما تاثیرگذار است استفاده کنید.

رنگ اتاق خواب در روحیه شما اثر زیاد دارد و باید به درستی انتخاب شود، هنگام انتخاب طرح و رنگ مناسب باید به نور، اندازه اتاق و میزان انرژی که به شما میدهد و همینطور آرامش بخش بودن آن توجه شود.رنگ ها نقش مهمی را در زندگی ایفا می کنند ، انتخاب بهترین رنگ ها طبق شخصیت مهم است.

ست کردن:

مهمترین نکته ای که در طراحی دکوراسیون اتاق خواب باید رعایت کنید هماهنگی بین رنگ دیوارها، سرویس خواب و اکسسوری ها است. انتخاب رنگ اتاق خواب برمیگردد به سلیقه و علایق شما ولی دکوراسیون و ست کردن آن ها نیازمند رعایت نکات مهمی است.

دکوراسیون اتاق خواب بهتر است ترکیبی از دو رنگ که با هم همخوانی دارند باشد مثلا طوسی و صورتی که جزو بهترین ترکیب رنگ ها شناخته شده اند، اتاق خواب طوسی و صورتی فوق العاده آرامش بخش و زیبا خواهد بود.  همچنین استفاده از سایه روشن های یک رنگ در ست کردن خیلی تاثیر گذار است .

 کاغذ دیواری

کاغذ دیواری دکوراسیون اتاق خواب را از این رو به آن رو میکند، در انتخاب رنگ کاغذ دیواری اتاق خواب به رنگ روتختی و دیگر اجزای اتاق دقت کنید و سعی کنید رنگ کاغذ دیواری با دکوراسیون اتاق خواب ست باشد. سعی کنید برای کل اتاق ااز یک طرح کاغذ دیواری استفاده نکنید و یک نقطه کانونی برای جذاب تر شدن اتاق خواب استفاده کنید .

 

 استفاده از پرده :

 انتخاب پرده اتاق خواب, سلیقه ی افراد بسیار اهمیت دارد. علاوه بر فواید آن همچون جلوگیری از تابش مستقیم نور و حفظ نسبی گرما و سرمای اتاق، می تواند یکی از عوامل مهم و کارا در زیبایی اتاق ها  گردد.پرده ها مزیت های دیگری از جمله تنظیم روشنایی و خصوصی کردن اتاق خواب دارند.برخی از اتاق خواب ها, به اندازه کافی روشنایی نداشته و استفاده از پرده های با جنس ضخیم و تیره موجب تاریک شدن بیشتر این اتاق خواب ها می شود. به منظور رفع این مسئله, باید از پرده های حریر و توری برای این اتاق خواب ها استفاده نمود.

تصاویردکوراسیون آشپزخانه به سبک 2018

از پرده‌هایی استفاده کنید که به راحتی کنار برودند و مانع ورود نور طبیعی از پنجره‌ها نشوند. همچنین استفاده از پرده‌هایی با رنگ روشن نیز می‌تواند در ورود نور طبیعی بسیار موثر باشد. پرده‌هایی با رنگ تیره خود باعث تاریک شدن اتاق خواب می‌شوند و از ورود نور طبیعی جلوگیری می‌کنند.

 

جانمایی وسایل در اتاق خواب

نحوه جانمایی وسایل در اتاق خواب اولین شرط اساسی برای یک دکور اصولی است. در این میان اینکه تخت خواب در کجای اتاق قرار می گیرد از سایر وسایل اهمیت بیشتری دارد. اگر اتاق خواب دارای پنجره است به توصیه روان شناسان بهتر است تخت خواب به گونه ای قرار بگیرد که در سمت راست پنجره باشد تا هنگام بیدار شدن انرژی مثبت فضای بیرون به شما منتقل شود.همچنین تخت خواب نباید روبروی در ورودی باشد .

تختخواب،  پاتختی،كوسن، تزیینات، تابلوها، ، پرده‌ها، میز لوازم‌آرایش، آینه، کمد، که توجه به آنها حایز اهمیت است. انتخاب مناسب، راحت و استاندارد وسایل همراه ایجاد تنوع در چینش آنها، از جمله موارد مهمی است که در اتاق‌خواب باید به آن توجه شود.

نور پردازی:

همیشه سعی کنید اتاقی را برا ی خودتون انتخاب کنین که حداقل یک پنجره داشته باشه. نور طبیعی علاوه بر اینکه حس و حال اتاق شما را عوض میکند میتواند انرژی دهنده هم باشد. ولی همیشه شرایط بر گونه ای نیست که از نور طبیعی استفاده کنیم .در این صورت می توان از  لامپ های رشته ای لوستر ها و چراغ خواب استفاده کینم .نور شدید در ساعات خواب ممکن است خواب شما را به تاخیر بیندازد ولی برعکس در ساعات اول صبح باعث ایجاد انرژی و نشاط می شود . توجه داشته باشید که نور لوستر که اغلب در مرکز سقف آویزان می شود نباید مستقیم به چشم بتابد .شما میتوانید ازلوسترهای سویچ کنترل برای تنظیم نور اتاق استفاده کنید.

 استفاده از قالی و قالیچه

قالی برای اتاق خواب فضای گرمی در فصل های سرد زمستان و پاییز ایجاد می کند بعلاوه به زیبا و شیکی دکوراسیون محیط  می شود. همچنین از قالی ها می شود برای جداسازی قسمت های مختلف اتاق نیز استفاده کرد که خود به مرتب نشان دادن چیدمان اتاق خواب کمک بسیار زیادی می کند

 

 

کابینت آشپزخانه

چند مدل کابینت آشپزخانه داریم؟

کاربرد چوب پلاست

کاربرد چوب پلاست در روف گاردن و طراحی های مدرن ساختمان های لوکس

آخرین دیدگاه‌ها

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا