نکات کلیدی که باید در دکوراسیون اتاق خواب رعایت کرد

چهارشنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ دکوراسیون
نکات کلیدی در دکوراسیون اتاق خواب

نکات کلیدی در دکوراسیون اتاق خواب :اتاق خواب در دکوراسیون منزل پناهگاهی امن و حوزه خصوصی برای استراحت و خواب محسوب می شود که در پایان یک روز سخت به آن پناه برده و به کارهای شخصی و استراحت می پردازیم پس از یک روز کاری سخت و طولانی، هر فردی به دنبال مکانی دنج و راحت است تا بتواند در آنجا استراحت کرده و خستگی خود را رفع کند. بدون شک تنها مکانی که می‌تواند این ویژگی‌ها را داشته باشد و مناسب استراحت شما باشد، اتاق خواب و تخت خواب شما است.

نکات کلیدی در دکوراسیون اتاق خواب

  رنگ کردن :

یکی از راحتترین و ارزانترین  راه برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب رنگ کردن است . شما با کمی سلیقه در انتخاب رنگ و ایجاد سایه روش های به جا می  توانید محیطی دلنشین و آرامبخش داشته باشید مثلا ترکیب رنگ آبی و طوسی محیطی آرام و حسی خوب به شما می دهد .سعی کنید از رنگی که به شما حس و حال خوبی منتقل می کند استفاده کنید  بهتر است از رنگ هایی مثل آبی، سبز و سفید و امثال این ها که در آرامش شما تاثیرگذار است استفاده کنید.رنگ اتاق خواب در روحیه شما تاثیر زیاد دارد و باید به درستی انتخاب شود، هنگام انتخاب طرح و رنگ مناسب باید به نور، اندازه اتاق و میزان انرژی که به شما میدهد و همینطور آرامش بخش بودن آن توجه شود.رنگ ها نقش مهمی را در زندگی ایفا می کنند ، انتخاب بهترین رنگ ها طبق شخصیت مهم است.

ست کردن:

مهمترین نکته ای که در طراحی دکوراسیون اتاق خواب باید رعایت کنید هماهنگی بین رنگ دیوارها، سرویس خواب و اکسسوری ها است. انتخاب رنگ اتاق خواب برمیگردد به سلیقه و علایق شما ولی دکوراسیون و ست کردن آن ها نیازمند رعایت نکات مهمی است.دکوراسیون اتاق خواب بهتر است ترکیبی از دو رنگ که با هم همخوانی دارند باشد مثلا طوسی و صورتی که جزو بهترین ترکیب رنگ ها شناخته شده اند، اتاق خواب طوسی و صورتی فوق العاده آرامش بخش و زیبا خواهد بود.  همچنین استفاده از سایه روشن های یک رنگ در ست کردن خیلی تاثیر گذار است .

 

نکات کلیدی در دکوراسیون اتاق خواب

 کاغذ دیواری

کاغذ دیواری دکوراسیون اتاق خواب را از این رو به آن رو میکند، در انتخاب رنگ کاغذ دیواری اتاق خواب به رنگ روتختی و دیگر اجزای اتاق دقت کنید و سعی کنید رنگ کاغذ دیواری با دکوراسیون اتاق خواب ست باشد. سعی کنید برای کل اتاق از یک طرح کاغذ دیواری استفاده نکنید و یک نقطه کانونی برای جذاب تر شدن اتاق خواب استفاده کنید .

 استفاده از پرده :

یکی از لوازم تزیین اتاق خواب, پرده می باشد. در انتخاب پرده اتاق خواب, سلیقه ی افراد بسیار اهمیت دارد. علاوه بر فواید آن همچون جلوگیری از تابش مستقیم نور و حفظ نسبی گرما و سرمای اتاق، می تواند یکی از عوامل مهم و کارا در زیبایی اتاق ها  گردد.پرده ها مزیت های دیگری از جمله تنظیم روشنایی و خصوصی کردن اتاق خواب دارند.برخی از اتاق خواب ها, به اندازه کافی روشنایی نداشته و استفاده از پرده های با جنس ضخیم و تیره موجب تاریک شدن بیشتر این اتاق خواب ها می شود. به منظور رفع این مسئله, باید از پرده های حریر و توری برای این اتاق خواب ها استفاده نمود.

از پرده‌هایی استفاده کنید که به راحتی کنار برودند و مانع ورود نور طبیعی از پنجره‌ها نشوند. همچنین استفاده از پرده‌هایی با رنگ روشن نیز می‌تواند در ورود نور طبیعی بسیار موثر باشد. پرده‌هایی با رنگ تیره خود باعث تاریک شدن اتاق خواب می‌شوند و از ورود نور طبیعی جلوگیری می‌کنند.

 

جانمایی وسایل در اتاق خواب

نحوه جانمایی وسایل در اتاق خواب اولین شرط اساسی برای یک دکور اصولی است. در این میان اینکه تخت خواب در کجای اتاق قرار می گیرد از سایر وسایل اهمیت بیشتری دارد. اگر اتاق خواب دارای پنجره است به توصیه روان شناسان بهتر است تخت خواب به گونه ای قرار بگیرد که در سمت راست پنجره باشد تا هنگام بیدار شدن انرژی مثبت فضای بیرون به شما منتقل شود.همچنین تخت خواب نباید روبروی در ورودی باشد .

تختخواب،  پاتختی،كوسن، تزیینات، تابلوها، ، پرده‌ها، میز لوازم‌آرایش، آینه، کمد، که توجه به آنها حایز اهمیت است. انتخاب مناسب، راحت و استاندارد وسایل همراه ایجاد تنوع در چینش آنها، از جمله موارد مهمی است که در اتاق‌خواب باید به آن توجه شود.

نور پردازی:

همیشه سعی کنیند اتاقی را برا ی خودتون انتخاب کنین که حداقل یک پنجره داشته باشه. نور طبیعی علاوه بر اینکه حس و حال اتاق شما را عوض میکند میتواند انرژی دهنده هم باشد. ولی همیشه شرایط بر گونه ای نیست که از نور طبیعی استفاده کنیم .در این صورت می توان از  لامپ های رشته ای لوستر ها و چراغ خواب استفاده کینم .نور شدید در ساعات خواب ممکن است خواب شما را به تاخیر بیندازد ولی برعکس در ساعات اول صبح باعث ایجاد انرژی و نشاط می شود . توجه داشته باشید که نور لوستر که اغلب در مرکز سقف آویزان می شود نباید مستقیم به چشم بتابد .شما میتوانید ازلوسترهای سویچ کنترل برای تنظیم نور اتاق استفاده کنید.

نکات کلیدی در دکوراسیون اتاق خواب

 استفاده از قالی و قالیچه

قالیچه برای اتاق خواب فضای گرمی برای پاها در فصل های سرد زمستان و پاییز ایجاد می کند بعلاوه به زیبا و شیکی دکوراسیون محیط بی اندازه اضافه می کند. همچنین از قالی ها می شود برای جداسازی قسمت های مختلف اتاق نیز استفاده کرد که خود به مرتب نشان دادن چیدمان اتاق خواب کمک بسیار زیادی می کند .فرش به غیر از حس نرمی و لطافتی که در هنگام راه رفتن به وجود می آورد، یک راه عالی برای اضافه کردن رنگ و نقش و بافت در فضا نیز هست.مدل فرش اتاق خواب نیز قسمتی از دکوراسیون بوده و نقش مهمی در شکل گیری آن دارد. بهتر است برای دکوراسیون اتاق خواب خواب از فرش استفاده کنیم.

استفاده از گیاهان

گياهان هوای خانه را تميز می کنند.
• گياهان شادی می آورند.
• گياهان خستگی و سرماخوردگی را از بين می ‏برند.

نکات کلیدی در دکوراسیون اتاق خواب نکات کلیدی در دکوراسیون اتاق خواب نکات کلیدی در دکوراسیون اتاق خواب

چگونه ترک های دیوار خانه مان را تعمیر کنیم

چگونه ترک های دیوار خانه مان را تعمیر کنیم

20 مدل پرده مجلل با رنگ سال 2020

آخرین دیدگاه‌ها

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا