چرا عاشق شدن برای سلامتی مفید است؟/فواید عاشق شدن

یکشنبه 9 آذر 1399 سلامت ، موفقیت
فواید شگفت انگیز عاشق شدن

خاصیت شگفت انگیز عشق برای  سلامتی بدن

سلامت شما تحت تأثیر تعدادی از شرایط جسمی ، روحی و عاطفی قرار دارد. عاشق شدن یکی از این عوامل است. عاشق شدن با کسی نه تنها لبخند را بر لب نمی اندازد ، بلکه می تواند ایمنی بدن شما را افزایش داده و سطح استرس را کاهش دهد. عشق می تواند باعث شود شما هم از نظر ذهنی و هم از نظر جسمی احساس قدرت بیشتری کنید. در اینجا چند دلیل مفید بودن عشق برای سلامتی شما آورده شده است.
 در ادامۀ این متن آن چیزهایی که عشق می‌تواند برای سلامتی بدن  شما به ارمغان آورد را یک به یک می‌شماریم.

۱-عمر طولانی تری داشته باشید:

عشق به مبارزه با استرس کمک می کند و از این رو به کاهش اثرات مضر استرس کمک می کند. استرس محرک مستقیم بسیاری از بیماری های مهلک مانند حمله قلبی و مغزی است و بنابراین ، عاشق بودن خطر ابتلا به چنین بیماری هایی را کاهش می دهد. مطالعات همچنین نشان داده است که هنگام عاشقی ، فرد مراقبت بیشتری از خود می کند و از این رو کمتر در معرض تصادف ، خشونت و غیره است ، بنابراین عشق ورزیدن می تواند به شما طول عمر بیشتری بدهد و احتمال مرگ زودرس را کاهش دهد.

۲-ممکن است در معرض خطر کمتری از بیماری های سبک زندگی باشید:

همراه با تقویت ایمنی ، عشق می تواند سبک زندگی شما را نیز بهبود بخشد. به جای مایکروفر یک شام تلویزیونی ، یک فرد عاشق احتمالاً یک وعده غذایی سالم با شریک زندگی خود بخورد و نسبت به رژیم غذایی خود آگاهی بیشتری داشته باشد. عاشق بودن همچنین باعث می شود که بخواهید زیبا به نظر برسید ، ورزش را تشویق می کند. با پیروی از یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم ، می توانید شانس ابتلا به بیماری های سبک زندگی مانند دیابت و چاقی را کاهش دهید. زندگی با شخصی که دوستش دارید نیز می تواند باعث کاهش مصرف الکل و نیکوتین شود و از این رو شما را در برابر اثرات بد آنها محافظت کند.

۳-عاشق شدن از افسردگی محافظت می کند:

همراهی و عشق برای سلامتی روان فرد مفید است. عشق می تواند به ثبات احساسات کمک کند و شما را از افسردگی دور کند. با زندگی با کسی ، شخص فرصتی برای عقب نشینی در خود ندارد و همیشه می تواند به داشتن شخصی برای گفتگو اعتماد کند. با به اشتراک گذاشتن افکار و احساسات خود با شخص دیگر ، کنترل شرایط دشوارتر می شود و باعث استرس و افسردگی کمتری می شود.
فواید شگفت انگیز عاشق شدن

فواید شگفت انگیز عاشق شدن

 

بازدیدکنندگان : ۱۱ نفر
رب نارنج

طرز تهیه رب نارنج شیرازی / خواص رب نارنج

چاب بلوینگ

چای بلومینگ چای لوکس برای پذیرای

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi