7 روش برای تنظیم کودک موفق

یکشنبه 19 دی 1400 موفقیت
کودک موفق

کودک موفق کسی است که با استفاده از توانایی های خود مهارت های فزاینده ای را ایجاد کند که به شکل گیری ویژگی های مثبت شخصی منجر می شود تا او به زندگی موفق برسد. توانایی های فردی کودک او را منحصر به فرد می کند. او از مهارت های خود برای ایجاد تجربیات مثبت استفاده می کند. او احساس قوی از خود دارد و چشم به راه تحقق اهداف است.

فرزندان موفق دارای والدینی هستند که همیشه بر روی مهارت های والدین خود کار می کنند. والدین آنها از این مهارت ها برای تقویت و تشویق توانایی های کودک خود استفاده می کنند. آنها ابزارهای تربیتی مفیدی را برای ساختن خصوصیاتی که فرزندشان برای موفقیت لازم دارد ایجاد می کنند.

7 روش برای تنظیم موفقیت فرزنداتان

7 روش برای تنظیم موفقیت فرزنداتان

 

۱. آنها را به ادامه تلاش تشویق کنید.


بچه ها به راحتی ناامید می شوند ، اما یادگیری دوباره امتحان کردن برای آنها ضروری است.ما به عنوان پدر و مادر ، بزرگترین تشویق کننده فرزندانمان هستیم. بنابراین هنگام سقوط – که قطعاً خواهند افتاد ، و این چیز بدی نیست! – ما باید آنها را تشویق کنیم که دوباره خودشان را انتخاب کنند. عبارات ساده ای مانند “چرا دوباره امتحان نمی کنی؟” یا “بیایید یک بار دیگر به آن ضربه بزنیم!”

۲. اجازه ندهید که آنها به راحتی کاری را ترک کنند.

بچه های شما احتمالاً درگیر برخی فعالیت ها هستند ، خواه نواختن یک ساز ، شرکت در ورزش یا حضور در یک باشگاه مهندسی بعد از مدرسه. مهم این است که هر فعالیتی باشد ، ما والدین بچه هایمان را تشویق می کنیم که به آن پایبند بمانند. هر ابزاری نیاز به تمرین دارد. هر ورزشی نیاز به سخت کوشی دارد. و در برهه ای از زمان ، اکثر بچه ها از آن همه تمرین و سخت کوشی شکایت می کنند!  آنها را تشویق کنید که ادامه دهند ، زیرا این امر نه تنها آنها را “بدتر ، بلکه “اما همچنین باعث ایجاد فضایل مهم دیگر مانند استقامت ، سخت کوشی و صبر می شود.

 

۳.بگذارید یک کار را از ابتدا تا انتها ببینند.

ما غالباً دوست داریم کارهای جدید را شروع کنیم ، اما وقتی هیجان تمام می شود ، پایان کار آنچه که شروع کردیم تبدیل به یک کار سخت و ترسناک می شود. بچه های ما اغلب با همان مبارزه روبرو هستند ، اما برای موفقیت باید اهمیت اتمام آنچه را شروع می کنید درک کنند.
برخی از فعالیت های ساده که به بچه ها کمک می کند تا یک پروژه را ببینند تا پایان کار عبارتند از: کار کردن روی یک معمای دشوار با هم در خانواده ، ساختن چیزی از لگوس یا سایر اسباب بازی های ساختمانی ، ایجاد کاردستی ، پختن یا پختن با هم و کارهای خانه روش برای تنظیم موفقیت فرزنداتان است

 

راه حل های برای تنظیم موفقیت فرزندتان

راه حل های برای تنظیم موفقیت فرزندتان

 

۴. به آنها اجازه اشتباه دهید – و سپس از آنها بیاموزید.

مقاومت در برابر اصرار برای نجات بچه های ما وقتی که درگیر مشکل هستند دشوار است ، اما بعضی اوقات – البته که هیچ خطری واقعی وجود ندارد – باید اجازه دهیم آنها اشتباهات خود را انجام دهند. این ممکن است به معنای سقوط کودک 5 ساله شما از صندلی خود باشد ، حتی پس از درخواست های مکرر شما مبنی بر عدم ایستادن روی آن.
اگر این اشتباهات اتفاق بیفتد ، دنیا چرخش را متوقف نخواهد کرد ، و این می تواند منجر به درسهای مادام العمر شود که بسیار معنی دار تر از آنهایی است که ما سعی می کنیم با گفتن آنها به فرزندان خود القا کنیم.

 

۵. اهمیت کار خوب انجام شده را به آنها بیاموزید.

در “دنیای واقعی” ، بعضی اوقات شغلی که به صورت ناخوشایند انجام می شود ، همانقدر بد است که کلاً یک کار کامل نشده است.

بنابراین وقتی دخترتان وسوسه می شود که تکالیف ریاضی خود را فقط به خاطر اتمام آن به سرعت پشت سر بگذارد ، او را تشویق کنید که سرعت خود را کم کند و بیشترین تلاشش را انجام دهید.

یا وقتی پسرتان لباسهای تمیز خود را در کشوهای خود فرو می کند بدون اینکه خود را به زحمت تا کنده باشد ، به او تحریک کنید که دفعه بعد کمی بیشتر تلاش کن

 

۶.آنها را درگیر فعالیت های خارج از منزل کنید.

چیزی در مورد فضای باز عالی وجود دارد که باعث تشویق شنا و انعطاف پذیری می شود به گونه ای که فعالیت های داخل خانه به سادگی نمی توانند آن را انجام دهند.

برخی ایده ها: اردو بزن آن را خشن کنید ، از زیبایی طبیعت و لذت های ساده زندگی لذت ببرید. با پیوستن به مسابقات سه گانه خردسالان یا دویدن های گل ، بچه ها را فعال کنید. با هم پیاده روی طولانی یا دوچرخه سواری کنید.

 

 ۷.بگذارید آنها یاد بگیرند که به خودشان “نه” بگویند.

گفتن “نه” به خود اساساً عملی در کنترل خود است. مواقعی وجود دارد که ما به جای آنچه می خواهیم انجام دهیم باید آنچه را باید انجام دهیم انجام دهیم و این اوقات به القای ریزش کمک می کند. این برای کودکان و بزرگسالان صادق است.

برخی ایده ها برای کمک به کودکان در یادگیری “نه” گفتن به ولع و خواسته های فوری خود: زمان نمایش را محدود کنید. به آنها کمک کنید اهمیت داشتن زمان مشخصی را که می توانند تلویزیون تماشا کنند ، با iPad بازی کنند و غیره ببینند. وقتی واقعا گرسنه نیستید از میان وعده خودداری کنید. اگر بتوانند ، بسیاری از بچه ها هر 10 دقیقه غذا می خورند

منبع:pickanytwo.net
مدیران برتر

اصل بلند پروازی/مدیران برتر میل شدیدی به رهبری دارند

تقویت هوش

تقویت هوش /کارهای که شما را باهوش تر می کند

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا