ادویه های ترسناک

سه‌شنبه 31 مرداد 1402 سلامت
ادویه های ترسناک

ادویه های ترسناک

در حالی که گیاهان و ادویه ها اغلب راز غذاهای لذیذ هستند، اما ممکن است خطرات ناخوشایندی برای سلامتی داشته باشند. در یک مطالعه در سال 2021، Consumer Reports 126 برند از 15 نوع گیاه خشک و ادویه را مورد آزمایش قرار داد و متوجه سطوح فلزات سنگین مانند آرسنیک، کادمیوم و سرب شد.


یک سوم محصولات باعث نگرانی سلامتی شدند

علیرغم مصرف گیاهان و ادویه ها در مقادیر ناچیز، یک سوم محصولات آزمایش شده در صورت مصرف منظم در اندازه های معمولی، نگرانی های سلامتی را برای کودکان ایجاد می کند. نام تجاری به طور مداوم اهمیتی نداشت و همچنین ارگانیک بودن محصول نیز اهمیت نداشت.


اما شما به این مقدار کم مصرف می کنید!

مشکل فلزات سنگین این است که تجزیه آنها برای بدن انسان دشوار است. با گذشت زمان، قرار گرفتن در معرض مکرر می تواند باعث ایجاد آسیب شود. Tunde Akinleye، شیمیدان Consumer Report می‌گوید: «برای برخی ادویه‌ها، فقط یک وعده – ¾ قاشق چای‌خوری یا بیشتر – در روز فضای کمی برای قرار گرفتن در معرض فلزات سنگین از منابع دیگر باقی می‌گذارد.


خطرات چیست؟

در کودکان، سطوح بالا می تواند بر رشد مغز تأثیر بگذارد. در بزرگسالان، آنها می توانند به چندین مشکل سلامتی از فشار خون بالا گرفته تا مشکلات تولید مثل و عملکرد ضعیف سیستم ایمنی دچار شوند


پونه کوهی-نه!

متأسفانه پونه کوهی، یکی از بهترین گیاهان برای غذاهای ایتالیایی، یکی از بدترین عملکردها را داشته است. هر برند آزمایش شده نگرانی هایی را برای سلامتی ایجاد می کند. مشخص شده که نام تجاری پونه کوهی La Flor باعث نگرانی زیاد به دلیل فلزات سنگین موجود در آن ایجاد کرده است.


زمان آن است که آویشن خود را پرورش دهید

مانند پونه کوهی، هر پنج مارک آویشن از نظر فلزات سنگین نگرانی هایی را ایجاد کردند. نام تجاری Happy Belly از آمازون بسیار نگران کننده است.


ریحان و زنجبیل تقریباً به همان اندازه بد هستند

از بین مارک‌های ریحان و زنجبیل آزمایش‌شده، تنها یک مورد برای هر ادویه بدون نگرانی بود و هر دو برنده از برند Simply Organic بودند.

مسمومیت با زردچوبه و سرب

در حالی که زردچوبه به عنوان یک ادویه سالم معرفی می شود، از سال 2010 تاکنون با 6 مورد مسمومیت با سرب در کودکان ایالات متحده مرتبط شده است. با این حال، بیش از نیمی از مارک های آزمایش شده بدون خطر بودند، اگرچه زردچوبه آسیاب شده La Flor باعث “نگرانی های زیادی” شد. ”


پاپریکا و زیره: 50/50

این ادویه های خوشمزه در تست های Consumer Reports عملکرد بسیار خوبی داشتند. از ده برند زیره سبز، به شش برند چراغ سبز نشان داده شد. از هشت مارک پاپریکا، چهار مارک خوب بودند. با این حال، همه برندهایی که نگرانی ایجاد کردند در پایین ترین سطح نگرانی قرار داشتند.

نکات ساده کاهش وزن که واقعا کارساز هستند


پودر شیلی: تقریباً عالی

از ده مارک پودر شیلی که توسط سازمان ایالات متحده آزمایش شد، 9 مارک کاملاً بدون نگرانی بودند. تنها برندی که باعث نگرانی شد، برند Great Value از Walmart بود.


برندگان: فلفل، گشنیز، پودر کاری، پودر سیر، زعفران، کنجد

در واقع، تمام مارک های ادویه های ذکر شده در بالا که مورد آزمایش قرار گرفتند، فاقد سطوح مربوط به فلزات سنگین بودند. بنابراین نیازی به صرفه جویی در فلفل (سفید یا سیاه!) نیست.


چرا فلزات سنگین در کشوی ادویه جات من هستند؟

لورا شومو، مدیر اجرایی انجمن تجارت ادویه آمریکا، به Consumer Reports گفت که خلاص شدن از شر فلزات سنگین “تقریبا غیرممکن” است زیرا آنها از خاکی که در آن رشد می کنند جذب می شوند.

این چگونه قانونی است؟

در ایالات متحده، سازمان غذا و دارو (FDA) مسئول ایمنی است، اما محدودیتی برای فلزات سنگین در اکثر محصولات غذایی تعیین نکرده است. با این حال، FDA ممکن است گیاهان و ادویه های وارداتی را آزمایش کند و آنها را نگه دارد، اما بیشترین تمرکز روی باکتری های مضر مانند سالمونلا است. خبر خوب؟ هیچ سالمونلا در ادویه ها یافت نشد!


نیویورک، کالیفرنیا و اتحادیه اروپا محدودیت هایی دارند

ایالت های نیویورک و کالیفرنیا با توجه به این نگرانی که نیویورک بیش از 100 گیاه و ادویه را به دلیل آلودگی فلزات سنگین از سال 2016 فراخوان داده است. در سال 2006، اتحادیه اروپا همچنین محدودیت هایی را برای فلزات سنگین در همه انواع محصولات غذایی تعیین کرد. .


چگونه با خیال راحت از ادویه جات استفاده کنیم ؟ 

Consumer Reports پیشنهاد می کند یکی از بهترین راه ها برای محدود کردن قرار گرفتن در معرض فلزات سنگین، خشک کردن آن ها در خانه بطور طبیعی است، به ویژه آنهایی که بیشتر از مابقی خطرناک بودند، مانند پونه کوهی . همچنین توصیه می‌کند به گزارش نگاه کنید تا ببینید کدام برندهاخطرهای کمتری دارند.
Consumer Reports همچنین توصیه می کند سایر منابع غذایی و نوشیدنی خود را بررسی کرده و قرار گرفتن در معرض فلزات موجود در آن را محدود کنید. این می تواند شامل آزمایش آب برای سرب و آرسنیک و نصب فیلتر آب در صورت نیاز باشد. همچنین حواستان به شکلات تلخ، آب میوه یا غلات باشد.

منبع : MSN

فواید گیاه براهمی

5 فواید گیاه براهمی برای سلامتی که حتما باید بدانید

مهمترین دلایل برای خوردن سیب زمینی

مهمترین دلایل برای خوردن سیب زمینی

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا