خواص کاکائو و تاثیرات کاکائو روی مغز

سه‌شنبه 11 آذر 1399 سلامت

کاکائو چه اثری بر روی مغز بزرگسالان دارد؟

استفاده از کاکائو موجب خون رسانی بیشتر و سریع تر میشود و همچنین قوی تر.

کاکائو و خاصیت آن برای سلامت مغز بزرگسالان

 تاثیرات مثبت کاکائو برای بزرگسالان:

 

دانشمندان با ازمایشی که در ان افراد غیرسیگاری بزرگسال را که هیچ بیماری مغزی، قلبی، عروقی یا تنفسی مشخصی نداشتند، را انتخاب کردند. آنها ۱۸ شرکت کننده را در دو آزمایش جداگانه آزمایش کردند: یک گروه کاکائو غنی از فلاوانول دریافت کردند و گروه دیگر کاکائو فرآوری شده با مقادیر بسیار پایین فلاوانول مصرف کردند.دو ساعت بعد هوای ۵% دی اکسید کربن را استنشاق کردند  که ۱۰ برابر میزان دی اکسیدکربن استاندارد موجود در هواست. این روش یک روش استاندارد برای تعیین عملکرد عروق خونی مغز است.

«گبریل کراتون»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ایلینوی آمریکا، درباره این موضوع گفته: «معمولا بدن از طریق افزایش جریان خون به مغز به این شرایط واکنش نشان می‌دهد که باعث رسیدن اکسیژن بیشتر به مغز و حذف دی اکسیدکربن بیشتر از مغز می‌شود.»
بعد محققان با استفاده از شیوه اسپکتروسکوپی، اکسیژن رسانی در قشر پیشانی مغز را اندازه گیری کردند.این قسمت از مغز نقش مهمی در برنامه ریزی، تنظیم رفتار و تصمیم گیری دارد. به این نتیجه رسیدند که اکثر شرکت کنندگان پس از مصرف فلاوانول های کاکائو، واکنش اکسیژن رسانی مغزی قوی‌تر و سریع‌تری داشتند.

کراتون اضافه کرد:  «میزان اکسیژن رسانی درگروه دریافت کننده فلاوانول زیاد در مقایسه با گروه دریافت کننده فلاوانول کمتر، بیش از سه برابر بیشتر بود و واکنش اکسیژن رسانی حدود یک دقیقه سریع‌تر بود.»

همینطور مشاهده شده عملکرد شرکت کنندگان در اکثر تست‌های چالشی بهتر بود و گروه دریافت کننده فلاوانول، در حل مسائل ۱۱% سریع‌تر بودند.محققان مطمئنا که فلاوانول ها در زمان انجام تکالیف شناختی مفید هستند.

رژیم زن ۴۷۰ کیلویی که مانکن شد

فواید و مزایای پرونده الکترونیک سلامت

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا