فواید و مزایای پرونده الکترونیک سلامت

دوشنبه 10 آذر 1399 سلامت

برای آنکه یک پزشک بتواند خدمات مطلوب تری به بیمار ارائه دهد و تصمیم گیری بهتری در سیر درمان داشته باشد از یک سیستم جامع الکترونیکی اطلاعات ایمن و قابل توسعه است استفاده می کند که به آن پرونده الکترونیک سلامت می گویند.

مهمترین مزایای پرونده ی الکترونیک سلامت

مهمترین مزایای پرونده ی الکترونیک سلامت

 

از مهمترین مزایای پرونده ی الکترونیک سلامت به موارد زیر اشاره می کنیم:

سهولت در دسترسی به همه محتویات و اطلاعات :
دسترسی مشاوران، پزشکان، پرستاران و تمامی افراد مرتبط به ارائه خدمات بهداشت درمان به پرونده ای پزشکی بیماران در تمام نقاط کشور

حذف خطا در نمایش اطلاعات:
شوند امکان خطا در نمایش اطلاعات بدلیل اینکه اطلاعات به صورت کد ماشینی یا تایپ دستی وارد و ذخیره می شوند.

صرفه جویی در زمان و کاهش هزینه ها:
صرفه جویی در زمان به علت تسریع بین نوشتن گزارشات و آماده شدن و باعث سهولت در نوشتن، ذخیره و بازیابی گزارشات دارای تصاویر در لحظه اقدام.

بهتر شدن نتایج تصمیم گیری در مراقبت های بهداشتی:
تصمیم گیری بهتر پزشک برای یک پرونده کامل و دقیق پزشکی بر اساس اطلاعاتی که از پپرونده الکترونیک سلامت می گیرد.
کمک به بهتر شدن نتایج تصمیم گیری در مراقبت های بهداشتی و اقدامات پزشکی به علت توانایی تجزیه اطلاعات جدید و ارتباط دادن آن به اطلاعات موجود.

طبقه بندی بهتر اطلاعات:
با توجه به ذخیره الکترونیکی اطلاعات می توان تمامی اطلاعات را دسته بندی کرد و به صورت های مختلف نمایش داد.

آنالیز بهتر اطلاعات:
بر اساس پرونده های پزشکی می توان تحقیقات پزشکی، بررسی های اپیدمیولوژی و تحلیل روند بیماری به راحتی شکل داد، می توان برای ارتباط موقعیت جغرافیایی و بیماری های خاص یا بیماری و سن و نظایر آن با استفاده از تحلیل اطلاعات بر اساس استخراج اطلاعات در گروهی از پرونده ها استفاده کرد. پس کمک بسیاری به تحلیل اطلاعات می کند.

مشارکت در مراقبت های پزشکی:
یکی از مهمترین مزایای پرونده الکترونیک سلامت استفاده دو یا چند بیمارستان از محتویات یک پرونده پزشکی بدون نیاز به انتقال بین دو مکان می باشد. در نتیجه با مشورت و بررسی دقیق اطلاعات می توان خدمات بسیار عالی به بیمار ارایه نمود.

جمع بندی: یک پرونده الکترونیک سلامت باعث تصمیم گیری بهتر در مراحل درمان و توسعه نتایج درمانی می شود و نیز داده های آماری بهتری برای تحقیق و توسعه بهداشت عمومی جمع آوری می کند.

در پایان و بر اساس موارد گفته شده در این مقاله و اهمیت تشکیل پرونده الکترونیک سلامت برای بیماران، نرم افزار مدیریت مطب همیار طب یکی از بخش های امکانات آن پرونده الکترونیک سلامت می باشد و قابلیت های این نرم افزار بالا می باشد. پزشکان عزیز و تمامی مراکز خدمات درمانی جهت مشاوره و دریافت اطلاعات بیشتر در مورد امکانات این نرم افزار می توانند از طرق زیر تماس بگیرند.

شماره تماس: ۰۷۶۳۳۱۱۸
سایت: https://hamyar-teb.ir

[ngd-single-post-view]

خواص کاکائو و تاثیرات کاکائو روی مغز

اقدامات مفید بعد از اسهال

موثرترین اقدامات برای رفع اسهال

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi