مدل های سایز بزرگ صنعت مد

پنج‌شنبه 12 مرداد 1402 چهره ها
مدل های سایز بزرگ صنعت مد

روزگار مدل هایی که برای موفقیت باید سایز صفر داشته باشند، مدت هاست گذشته است، زیرا صنعت مد به سمت گنجاندن فرم های بدن متنوع تر در نمایش ها و تبلیغات حرکت می کند. مدل‌های انحنادار از سرتاسر جهان روی جلد مجلات و با صحبت در مورد اهمیت نمایش سایز بزرگ تاریخ می‌سازند. در اینجا 30 مدل الهام بخش و سایز بزرگ که صنعت مد را به چالش می کشند، آورده شده است

ونسا رومو
ونسا رومو

ونسا رومو مدل کالیفرنیایی آنقدر از نبود تنوع اندام و قومیتی در صنعت مد خسته شده بود که تصمیم گرفت وارد دنیای مدلینگ شود، حتی اگر این به معنای غلبه بر ناامنی های مادام العمر در مورد ظاهرش باشد. او به هیپ لاتینا گفت: «نمی‌توانم یک مدل مکزیکی را نام ببرم –

من واقعاً می‌خواهم نماینده یک زن شیکانا باشم. او شروع به ارسال عکس‌ها، از جمله عکس‌های تمام بدن و عکس‌های لباس شنا کرد، و پاسخ را پذیرفتندتر از آنچه انتظار داشت دریافت کرد. Romo اکنون توسط Natural Models LA مدیریت می شود و یک کانال YouTube تولید می کند که مد و مثبت بودن بدن را برای Chicanx چاق به نمایش می گذارد.

جسیکا واندر لیهی
جسیکا واندر لیهی

جسیکا واندر لیهی مدل استرالیایی نیز در نشریاتی مانند Cosmopolitan، ELLE و Body and Soul مشارکت دارد و مکرراً در مورد عدم وجود نمایندگی های متنوع در صنعت مدلینگ نوشته است. لیهی با هدف از بین بردن این افسانه که سایز بزرگ به معنای نامناسب بودن است، می گوید از ورزش و فعال ماندن لذت می برد. لیهی در نمایش‌هایی مانند کمپین لباس شنا 2018 The Iconic ظاهر شده است و مجموعه ویدیویی Project WomanKIND را با مدل‌های منحنی و متنوع که در مورد تجربیات خود صحبت می‌کنند، راه‌اندازی کرده است.

لی گرانبها
لی گرانبها

او یکی از اولین مدل های آفریقایی-آمریکایی با سایز بزرگ بود که در یک آگهی در شماره لباس شنا Sports Illustrated ظاهر شد و در کمپین مد «This Body» لین برایانت حضور داشت. او همچنین برای تامی هیلفیگر و کریستین سیریانو نمایش های باند فرودگاه را اجرا کرده است. او می‌گوید در حالی که گام‌هایی برای نشان دادن تنوع در مد برداشته شده است، «باید تلاش‌هایی در بخش‌های مختلف این صنعت برای ایجاد یک تغییر قابل مشاهده و ملموس انجام شود.

اشلی گراهام
اشلی گراهام

او احتمالاً شناخته‌شده‌ترین مدل سایز بزرگ در جهان است، اگرچه او شخصاً اصطلاح “انحنا” را ترجیح می‌دهد. این فرد تأثیرگذار و مانع شکن در صنعت مد، بومی نبراسکا اولین مدل سایز بزرگی شد که جلد شماره لباس شنا معروف Sports Illustrated را به خود اختصاص داد.

او یک خط لباس شنا در Swimsuits For All، یک خط لباس زیر زنانه در Addition Elle و یک خط لباس در Dress Barn راه اندازی کرده است. گراهام در سال 2015 یک سخنرانی در TED ارائه کرد و در مورد چگونگی غلبه بر تصور منفی از خود و تبدیل شدن به یکی از مشهورترین مدل های جهان صحبت کرد.

جادا سزر
جادا سزر

مدل لندنی جادا سزر اولین مدل سایز بزرگی بود که برای بازی در سریال رئالیتی Love Island به او نزدیک شد، اما این فرصت را رد کرد زیرا مطمئن نبود پیام مثبت بودن بدنی که با آن زندگی می کند تقویت شود یا خیر. “آیا همه چیز در مورد بدن من بود؟” او در ستونی که برای The Sun نوشته شده بود پرسید.

و آیا آنها من را در موقعیتی قرار می دادند که باید اندازه خود را توجیه کنم؟ سزر پس از انتشار عکس های خود در اینستاگرام به شهرت رسید تا به دخترانی که دارای منحنی هستند، ظاهری بدهد که اغلب آنها را نمی بینند. او به زودی برای حضور در تبلیغات L’Oréal، ASOS و Speedo انتخاب شد و در سال 2014 اولین مدل سایز بزرگ شد که در هفته مد لندن شرکت کرد.

دنیز بیدوت
دنیز بیدوت

این مدل آمریکایی با تبار پورتوریکویی و کویتی اولین مدل سایز بزرگی شد که در هفته مد نیویورک در سال 2014 در چندین باند نمایش ظاهر شد. کار با خرده‌فروش آنلاین Swimsuits For All در «بدن ساحلی. کمپین Not Sorry»، بیدوت گفت که به حضور در عکس هایی که دست نخورده و دستکاری دیجیتالی نشده بودند افتخار می کند. او به مجله Flare گفت: «خوشحال است که قدرت خود را پس بگیری و بگوییم، می‌دانی، من همانطور که هستم زیبا هستم و می‌خواهم احساسم را به دنیا نشان دهم.»

فیلومن کوائو
فیلومن کوائو

فیلومنا کوائو، مدل متولد لندن، مدلینگ را در سال 2012 آغاز کرد، زمانی که از طریق یک مسابقه مدلینگ که توسط Models1، Evans و مجله Cosmopolitan UK برگزار شد، شناسایی شد. او یکی از مدافعان پر سر و صدای تنوع نژادی و سایز در صنعت مدلینگ بوده است و به i-D گفت: “من دلیلی نمی بینم که چرا اندازه یا رنگ مانعی در برابر مدلی باشد که یک سرمقاله سطح بالا یا یک کمپین بزرگ را رزرو می کند.

” او برای برندهایی مانند Torrid، Chromat و Lane Bryant مدل شده است و می‌گوید در حالی که آرزو دارد روزی یک کمپین بزرگ سرمقاله ایجاد کند یا روی جلد یک مجله ظاهر شود، در نهایت دوست دارد از شهرت و پلت فرم خود برای پیشبرد مراقبت‌های بهداشتی در اطراف استفاده کند.

یولاندا

یولاندا

مدل کانادایی Yolanda که توسط آژانس مدلینگ Next Canada نمایندگی می شود، یکی از چهار مدلی بود که ابتکاری به نام Canadian Curvies را با هدف ارتقای مثبت بودن بدن، تنوع و عشق به خود آغاز کرد. این پروژه که زنان را در عکس‌های دست نخورده لباس شنا نشان می‌دهد، به طور رسمی در ۱ ژوئیه ۲۰۱۷، در صد و پنجاهمین سالگرد تولد کانادا، در رسانه‌های اجتماعی راه‌اندازی شد و بازخوردهای مثبت زیادی دریافت کرد.

یولاندا گفت که وقتی خواهرزاده‌هایش پشت این پروژه جمع شدند هیجان‌زده شد. قرار نیست همه جنبش ما را دوست داشته باشند، همه از تنوع بدنی و عشق به خود استقبال نخواهند کرد. اما حتی اگر به یک دختر کوچک برسیم که درست مثل من از چیزی که در آینه می‌دید متنفر بود، اما اکنون می‌تواند احساس کند که پوستی را که در آن است دوست دارد، پس ما کار خود را انجام داده‌ایم.»

تس هالیدی
تس هالیدی

رایان هوون، متولد می سی سی پی، که برای 1.9 میلیون دنبال کننده اینستاگرامش با نام تس هالیدی شناخته می شود، از سال 2010 مدلینگ بوده و برای برندهای مستقل Orchard Corset، Domino Dollhouse و Jessica Louise Clothing کار کرده است.

در سال 2015 او با آژانس بریتانیایی MiLK Management قرارداد امضا کرد و روی جلد مجله People و LA Weekly ظاهر شد. او همچنین توسط Vogue Italia به عنوان یکی از برترین مدل های سایز بزرگ جهان معرفی شد. در سال 2019، او در هفته مد نیویورک ظاهر شد و روی باند برند مد Chromat قدم زد. او همچنین جنبش مثبت بدن “Eff Your Beauty Standards” را آغاز کرد و زنان را در هر شکل و اندازه ای تشویق کرد تا عکسی از خود منتشر کنند که آنها را می ترساند.

بریشا دانیکا
بریشا دانیکا

در حالی که صنعت مد اغلب به دلیل تأثیر منفی بر عزت نفس زنان مورد انتقاد قرار می گیرد، دانیکا بریشا مدل آمریکایی گفت که ورود به مدلینگ سایز بزرگ در واقع به او کمک کرد تا خودش را بپذیرد و بر اختلال خوردنش غلبه کند. زمانی که به عنوان دستیار تولید در نمایش True Blood کار می کرد، یک پیشاهنگ مدلینگ لس آنجلس به سراغ بریشا رفت. او روی کمپین‌هایی برای Target و Kohl’s کار کرده است و شرکت تحویل غذای سالم خود را به نام Model Meals راه‌اندازی کرده است.

نائومی شیمادا
نائومی شیمادا

نائومی شیمادا در سن 13 سالگی مدلینگ را شروع کرد، اما پس از تلاش برای ماندن در سایز 10 تصمیم گرفت در بیست سالگی به مدلینگ سایز بزرگ برود. او صراحتاً در مورد نیاز صنعت مد به استقبال از مدل های سایز بزرگ به عنوان چیزی فراتر از یک روند یا بخشی از یک کمپین صحبت می کند.

او در مصاحبه ای با گاردین گفت: “به عنوان یک زن سایز 16 – و به عنوان یک مدل – می خواهم در دنیایی زندگی کنم که در آن از مدل های مختلف برای همه برندها استفاده شود.” او در Vogue و ELLE حضور داشته است و برای نایک، H و M و The Gap تبلیغات انجام داده است. او همچنین کتابی به نام «احساسات مختلط» در مورد چگونگی تأثیر اینترنت و رسانه‌های اجتماعی بر رفاه ما نوشت.

ماژور تبریا

ماژور تبریا

در سال 2017، میجرز یکی از شش زنی شد که در فراخوان آزاد Sports Illustrated برای استعدادهای جدید و متنوع برای حضور در نسخه سالانه لباس شنا انتخاب شدند. این مدل خمیده از تنسی همچنین در حین بازی Sports Illustrated و Wall SWIMMIAMI در باند فرودگاه راه رفت. ماجرز در مورد این واقعیت صحبت کرده است که صنعت مد باید فراتر از مثبت بودن بدن برود و بر روی فراگیر بودن بدن در روشی که مدل های سایز بزرگ نشان داده می شوند تمرکز کند.

او همچنین به قدرت خود افتخار می کند و می گوید فقط به این دلیل که یک نفر سایز بزرگی دارد به این معنی نیست که آن ها تناسب اندام ندارند. میجرز در صحبت با مجله Women’s Health گفت: «می‌خواهم مدل‌های سایز بزرگ را ببینم که تمرینات واقعی انجام می‌دهند. من می خواهم آنها را در صحنه فیلمبرداری ببینم که عرق می کنند. من می خواهم آنها را در حال عرق کردن روی صفحه ببینم

فلویا لاسردا
فلویا لاسردا

Fluvia Lacerda مدل برزیلی “Gisele Bundchen سایز بزرگ” نامیده می شود و در هفته مد کامل 2011 به عنوان مدل سال انتخاب شد. او همچنین تنها مدل سایز بزرگی بود که در پلی بوی برزیل حضور داشت. او یک مدافع افتخار برای جامعه سایز بزرگ است، و آن را یک امتیاز می‌داند که نماینده زنان دارای منحنی در مجلات و در باند فرودگاه باشد. «مدلینگ باعث شد با زنان زیادی آشنا شوم که با گفته‌هایشان هیچ ارزشی در جامعه ندارند، دست و پنجه نرم کرده‌اند. او به ووگ گفت که نماینده آن زنان برای من معنایی بسیار بالاتر از یک چک حقوقی دارد.

کندیس هافین
کندیس هافین

در طول هفته مد 2019، مدل منحنی Candice Huffine که از سال 2015 بخشی از این رویداد بوده است، با مجله Glamour در مورد چگونگی تغییر رویداد صحبت کرد. برای مدتی، می‌توانستید روی یک دست دخترانی که در هر بازیگری می‌بینید، حساب کنید. اکنون می بینم که روند بازیگری بسیار بیشتر باز شده است. هافین که اهل واشنگتن دی سی است، از سن 15 سالگی مدلینگ بوده و در Vogue، Harper’s Bazaar و ELLE ظاهر شده و برای کریستین سیریانو، تامی هیلفیگر و تاداشی شوجی نمایش های باند فرودگاه انجام داده است. او همچنین اولین مدل سایز بزرگی بود که در تقویم پیرلی ظاهر شد

منبع : MSN

پیوند اعضا جان این ستارگان را نجات داد

پیوند اعضا جان این ستارگان را نجات داد

سلبریتی هایی که در سال 2023 فوت شدند

سلبریتی هایی که در سال 2023 فوت شدند

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا