شهرهای جزیره ای/10 شهر جزیره دار در سراسر جهان

جمعه 5 شهریور 1400 جاذبه های گردشگری
شهرهای جزیره ای

شهرهای جزیره ای

شهرهای جزیره ای تمام جزایری که در جهان وجود دارند روزی بدون هیچ ساکنی در گوشه ای از کره زمین قرار گرفته بودند. اما هر کدام از آن ها پس از اینکه در اثر مشکلات بین کشورها قرار گرفته و سپس حل و فصل شده اند، تبدیل به مکان هایی گردیده که ساخت و سازهای بسیاری در آنجا صورت گرفته است.

جزایر ذکر شده در این پست نیز زمانی خالی از سکنه بودند اما پس از آبادانی چنان شهرنشینی شدند که مناطق ساخته شده سرانجام کل جزیره را تصرف کردند و شهرهای جزیره ای را تشکیل دادند.

شهرهای جزیره ای

شهرهای جزیره ای

10.شهر جزیره ای لیندو

شهر تاریخی Lindau در نزدیکی نقطه ملاقات مرزهای اتریش ، آلمان و سوئیس در قسمت شرقی دریاچه كنستانس (Bodensee) واقع شده است. این شهر از طریق پل و راه آهن با سرزمین اصلی در ارتباط است و حدود 3000 سکنه دارد. پر از ساختمان های قرون وسطایی و نیمه چوبی ، این شهر جزیره کاملاً یک جاذبه گردشگری محبوب است که توریست های زیادی را به خود جذب می کند.

 

شهر جزیره ای لیندو

شهر جزیره ای لیندو

9. شهر جزیره ای سانتا کروز دل ایسلوته

سانتا کروز دل ایسلوته که در سواحل کارائیب کلمبیا واقع شده است ، به طور غیررسمی شلوغ ترین جزیره جهان است. این خانه دارای 90 خانه و جمعیتی در حدود 1200 نفر است كه در یك جزیره تقریباً 1 هكتاری مملو از جمعیت واقع شده اند. ساکنان جزیره مردگان خود را در جزیره ای نزدیک دفن می کنند زیرا جایی برای قبرستان وجود ندارد. آنها با کلید همسایه موکورا فوتبال بازی می کنند ، زیرا تنها میدان عمومی سانتا کروز تقریباً به اندازه نصف زمین تنیس است.

 

شهر جزیره ای سانتا کروز دل ایسلوته

شهر جزیره ای سانتا کروز دل ایسلوته

8. شهر جزیره ای ایزولا دی پسكاتوری

Isola dei Pescatori (جزیره ماهیگیران) شمالی ترین جزیره جزایر Borromean در Lago Maggiore است. با حدود 50 نفر جمعیت ، این جزیره تنها جزیره ای است که در تمام طول سال در آن ساکن می شود. خیابان باریکی که در امتداد ستون فقرات آن قرار دارد ، کوچه های سنگفرش شده و تفرجگاهی را که جزیره را محاصره می کند ، پیوند می دهد. این تفرجگاه به طور مکرر دچار آبگرفتگی می شود و خانه هایی که در مقابل آن ساخته شده اند ساخته می شوند تا این امر را فراهم کنند. در حالی که شغل سنتی ماهیگیری هنوز وجود دارد ، جذابیت های جذاب آن گردشگری را به مهمترین منبع درآمد ساکنان جزیره تبدیل کرده است.

 

شهر جزیره ای ایزولا دی پسكاتوری

شهر جزیره ای ایزولا دی پسكاتوری

 

7. شهر جزیره ایمکسکالتیتان

Mexcaltitán یک شهر کوچک جزیره ای ساخته دست بشر در سواحل اقیانوس آرام مکزیک است. این شهر در کانالهای باتلاقی و حاشیه حرا که اطراف آن را احاطه کرده اند ، نشسته است و در طی فصل بارندگی ژوئن تا اکتبر ، آب در خیابان ها جاری می شود و همه از قایق ها از مکانی به مکان دیگر صف می کشند. برخی از کارشناسان معتقدند که Mexcaltitán ممکن است در واقع آزلان افسانه ای ، سرزمین اجدادی مردم آزتک باشد. امروزه این شهر از همه مهمتر یک شهر میگو است ، میگوهایی که برای خشک شدن روی هر سطح موجود در سطح شهر پخش می شوند.

 

شهر جزیره ای Mexcaltitan

شهر جزیره ای Mexcaltitan

6. شهر جزیره ای تروگیر

Trogir که نزدیک به شهر اسپلیت قرار دارد ، یکی از بهترین شهرهای قرون وسطایی در اروپا است که حفظ شده است. خیابان های کوچک قرون وسطایی در میان شهر جزیره ای افسونگر می پیچند که رستوران های پنهان و گالری های چشم نواز را آشکار می کند. مارهای تفرجگاه ساحلی گسترده ای در اطراف شهر ، که در نهایت به یک بندر جذاب و پر از قایق های بادبانی منتهی می شود. تلفیقی دلپذیر از معماری رومانسک و گوتیک ، Trogir دارای یک کلیسای جامع دیدنی ونیز سنت لورنس ، یک تالار شهر و یک قلعه قرون وسطایی است.

باغ ایرانی در تهران

 

شهر جزیره ای Mexcaltitan

شهر جزیره ای Mexcaltitan

 

5.شهر جزیره ای نسبار (Nesebar)

Nesebar که اغلب به عنوان “مروارید دریای سیاه” نامیده می شود ، یک شهر جزیره ای ثروتمند است که با بیش از سه هزار سال تاریخ همیشه در حال تغییر تعریف شده است. قسمت باستانی این شهر در جزیره ای واقع شده است كه توسط یك جاده باریك ساخته بشر به سرزمین اصلی متصل می شود و شواهدی از اشغال انواع تمدن های مختلف در طول حیات خود را نشان می دهد. گاهی اوقات گفته می شود Nesebar شهری با بیشترین سرانه کلیسا است و میراث معماری غنی ارتدکس شرقی را نشان می دهد.

 

شهر جزیره ای Nesebar

شهر جزیره ای Nesebar

4.شهر جزیره ای فلورس

فلورس در دریاچه پتن ایتزا واقع شده است و از طریق بزرگراه به زمین متصل می شود ، در طرف دیگر آن دو شهر دوقلو سانتا النا و سن بنیتو واقع شده است. در اینجا ، در جزیره فلورس بود که آخرین ایالت مستقل مایا علیه فاتحان اسپانیایی ایستاد. شهر آنها ، نو پتن (به معنای واقعی کلمه “جزیره شهر”) سرانجام در سال 1697 هنگام حمله اسپانیایی ها توسط قایق ها ویران شد.

 

 

شهر جزیره ای فلورس

شهر جزیره ای فلورس

3. شهر جزیره ای ماله

ماله پایتخت و پرجمعیت ترین شهر مالدیو است. بیش از 100000 نفر در این جزیره کوچک گیر کرده اند. از آنجا که هیچ حومه اطراف وجود ندارد ، تمام زیرساخت ها باید در خود شهر واقع شوند. آب از آب زیرزمینی شیرین کن تأمین می شود در حالی که با استفاده از دیزل ژنراتور برق در شهر تولید می شود. زباله های جامد به جزایر مجاور منتقل می شوند و در آنجا برای پر کردن تالاب ها استفاده می شود. جزیره بزرگتر فرودگاه در این نزدیکی هست از این طریق ساخته شده است.

 

شهر جزیره ای ماله

شهر جزیره ای ماله

2. شهر جزیره ای  منهتن

منهتن یکی از پنج منطقه نیویورک است و مردم اغلب هنگام تصور از شهر نیویورک به آن فکر می کنند. منهتن در واقع یک جزیره شهری است و شامل بهترین جاذبه های شناخته شده نیویورک است. کلمه “منهتن” از لناپ گرفته شده است که قبل از اروپاییان در این منطقه ساکن بوده و به عنوان “جزیره بسیاری از تپه ها” ترجمه شده است. در سال 1625 هلندی ها قلعه ای در جزیره منهتن ساختند که نشانه تولد شهر نیویورک بود. امروز منهتن یکی از پرجمعیت ترین شهرهای جزیره ای در جهان است ، با جمعیت 2008 میلیون و 634795 نفر در زمینی به مساحت 59.47 کیلومتر مربع (22.96 مایل مربع) زندگی می کنند.

 

شهر جزیره ای  منهتن

شهر جزیره ای  منهتن

1.شهر جزیره ای  ونیز

ونیز که به دلیل کانالهایش مشهور است ، بر روی مجمع الجزایری از 117 جزیره ساخته شده است که توسط 455 پل به هم متصل می شوند. در مرکز قدیمی ، کانال ها عملکرد جاده ها را انجام می دهند و تقریباً هر نوع حمل و نقل از طریق آب یا پیاده انجام می شود.

این شهر جزیره به آرامی در حال غرق شدن است و در هنگام جزر و مد در پاییز و زمستان ، میدان سن مارکو ، پایین ترین منطقه جزیره ، کاملاً مملو از آب می شود

شهر جزیره ای  ونیز

شهر جزیره ای  ونیز

 

کشور اندونزی

6 مکان زیبا از جاذبه های گردشگری اندونزی (بخش ۱)

گردشگری

بهترین مقصد گردشگری در جهان

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا