جزئیات دربی94 استقلال و پرسپولیس

شنبه 20 دی 1399 ورزشی

دربی94 به گزارش دایان ؛ تیم های استقلال و پرسپولیس در دربی ۹۴ پایتخت در چارچوب بازی معوقه هفته هشتم لیگ برتر فوتبال ایران دوشنبه ۲۲ دی ۹۹ از ساعت ۱۶:۳۵ به مصاف هم مروند.

این دیدار نود و چهارمین دیدار رو در روی دو تیم در طول تاریخ است و قضاوت این بازی برای داوران نیز اهمیت بالایی داشته و به نوعی برخی داوران آرزو دارند در تاریخچه قضاوت های دربی های پایتخت قرار بگیرند.

دربی94

 

وضعیت تیم پرسپولیس در دربی94

در این 3-2 ماه تغییرات زیادی در پرسپولیس ایجاد شده است. برخی بازیکنان از تیم یحیی گل محمدی رفته و  نفراتی نیز جایگزین بازیکنانی مثل علیپور و ترابی شدند. جدایی بازیکنانی مثل خلیل زاده، نادری و محرومیت آل کثیر نیز جز تغیرات میباشد.پرسپولیس نتوانست قهرمان آسیا شود. پس از آن هم بشار رسن از تیم جدا شد. اکنون پرسپولیس در خط حمله و دفاع شرایط دشواری دارد.

با پایان محرومیت یک جلسه‌ای سعید آقایی، احتمالا شاهد حضورش در دربی94 در ترکیب پرسپولیس خواهیم بود و او می‌تواند در صورت صلاحدید کادرفنی به تیمش کمک کند.و احتمال اینکه مهدی شیری و مهدی عبدی هم در ترکیب اصلی سرخپوشان در دربی94 قرار بگیرند زیاد است.

ترکیب ۱۱ نفره پرسپولیس برای بازی استقلال مشخص نیست و باید منتظر ماند و دید یحیی گل محمدی کدام بازیکنان را به میدان می‌فرستد.

در این بازی تیم پرسپولیس از پیراهن جدیدش رونمایی  می کند.پیراهن جدید پرسپولیس

وضعیت تیم استقلال در دربی94

وضعیت استقلال بعد از آمدن محمود فکری در امر نتیجه‌گیری در هفته‌های اخیر خیلی بهتر بوده و این تیم بازیکنان زیادی در اختیار دارد و برخلاف پرسپولیس دست کادرفنی این تیم باز است. در بازی‌های اخیر هم با رسیدن به هماهنگی لازم از لحاظ سبک و نتیجه گیری شرایط ایده‌آلی داشته و در صدر جدول قرار دارد.بازیکنان استقلال در دیدارهای اخیر خیلی انرژیک بوده و به خوبی حریف را پرس کرده و کارهای تاکتیکی انجام داده.

در استقلال تعداد بازیکنانی که به عنوان یار اصلی می‌توانند دربی را برای اولین بار تجربه کنند بیشتر است و به جز مظاهری که درون دروازه می‌ایستد در خط دفاع محمدحسین مرادمند و سیداحمد موسوی و در خط هافبک هم مهدی مهدی‌پور از گزینه‌های اصلی هستند. در استقلال سبحان خاقانی، فردین رابط و متین کریم‌زاده هم در این تیم می‌توانند به عنوان یار تعویضی به میدان بروند.

گزارش تمرین پرسپولیس/ دوئل‌های تن به تن در آخرین تمرین قبل از دربی

با توجه به درخششی که مظاهری در دیدارهای قبلی استقلال داشته این احتمال درباره او وجود دارد که ستاره این بازی باشد. به هرحال باید منتظر ماند و دید بازیکنان تازه وارد استقلال چه نمایشی در این دیدار از خود ارائه می‌دهند.

جدول لیگ برتر

 

تحلیل دربی94

شرایط دربی همیشه به شکلی بوده که نمی‌توان روی کیفیت بازیکنان و شرایط دو تیم در جدول نگاه کرد. خیلی مواقع تیمی که در ظاهر شرایط مناسبی نداشته نتیجه را به سود خود رقم زده است.

داور بازی استقلال و پرسپولیس در دربی94

داور: رضا کرمانشاهی

کمک داوران: آرمان اسعدی و تورج عیوض محمدی

کمک داور اضافی ۱ و ۲: بیژن حیدری – وحید کاظمی

داور چهارم: حسن یوسفی

ناظر: محمدرضا فلاح

ناظر ویژه: فریدون اصفهانیان

کرمانشاهی سابقه قضاوت در دربی را در کارنامه ندارد اما در دربی گذشته تا آخرین دقایق یکی از گزینه‌های اصلی داوری بود.

اهمیت دربی94

دربی94 برای طرفداران فوتبال، بازیکنان و مربیان از حساسیت بالایی برخوردار  است و نفرات هر دو تیم به دنبال این هستند که پیروز این دیدار باشند. مربیان و بازیکنان دو تیم در دربی می‌خواهند با پیروزی هواداران را خوشحال و خودشان را هم ماندگار کنند.اگر به جدول نگاه کنیم، با توجه به جایگاه دو تیم، دربی 94برای پرسپولیس خیلی حیاتی‌تر است.

درخشش دوباره مهدی طارمی در تیم پورتو

درخشش دوباره مهدی طارمی در تیم پورتو

علیرضا بیرانوند

علیرضا بیرانوند گلر شماره 1 آنتورپ شد

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا