پیداش موهای مجعد! عجیب اما واقعی

سه‌شنبه 3 مرداد 1402 آرایش پوست ومو
پیداش موهای مجعد

پیداش موهای مجعد! عجیب اما واقعی

این دلایل ممکن است شما را شگفت زده کند

موهای مجعد ممکن است برای مدیریت کردن در صبح دردناک باشد، اما تحقیقات جدید نشان می دهد که ممکن است برای بقای اجداد ما ضروری بوده باشد و دلایل ممکن است شما را شگفت زده کند.

Capture 840

خنک ماندن در گرما

طبق تحقیقات انجام شده توسط ایالت پن، انسان ها موهای مجعد را به عنوان راهی برای خنک ماندن و تنظیم دمای بدن ایجاد کردند، به علاوه این امکان را به اجداد اولیه ما می داد تا در مصرف آب صرفه جویی کنند.

با خورشید تکامل یافته است

پروفسور نینا جابلونسکی، یکی از نویسندگان این مطالعه توضیح داد: «انسان در آفریقای استوایی تکامل یافته است، جایی که خورشید در بیشتر ساعات روز، سال به سال بالای سر است.

Capture 838

درک چرایی

یابلونسکی، استاد مردم‌شناسی در ایالت پن است و در یک بیانیه مطبوعاتی توضیح داد که او و همکارانش می‌خواستند تکامل موی انسان را درک کنند.

اجداد ما و پوست سرشان

اجداد آفریقایی ما پوست سرهایی داشتند که به گفته یابلونسکی مقدار زیادی نور خورشید دریافت می کردند، به این معنی که آنها همچنین با گرمای ثابت و تشعشعات شدید خورشیدی سروکار داشتند.

Capture 837
خنک نگه داشتن و حفظ آب
این سوال بود که در نهایت باعث شد محققان کشف کنند که تکامل موهای مجعد یک استراتژی تطبیقی بود که انسان های اولیه را خنک نگه می داشت و آب را حفظ می کرد.

آدمک های حرارتی
به منظور نتیجه گیری، محققان از یک آدمک حرارتی استفاده کردند که به آنها اجازه می داد انواع شرایط محیطی و چگونگی تأثیر آن بر انسان را مطالعه کنند.

کلاه گیس برای علم

محققان از انواع کلاه گیس های موی انسان استفاده کردند تا بررسی کنند که چگونه بافت های مختلف موی انسان به شرایط محیطی مشابهی که اجداد ما با آن روبرو بوده اند واکنش نشان می دهند.

Capture 836

موهای مختلف
کلاه گیس‌های مختلف شامل موهایی صاف، متوسط فر و محکم و همچنین بدون مو بودند و پس از جمع‌آوری اندازه‌گیری‌ها به کشفیات خود دست یافتند.

بهترین محافظت
موهای فر شده محکم محافظت بسیار بهتری در برابر نور خورشید و تشعشعات آن نسبت به موهای صاف داشتند و تأثیرات خنک کننده تبخیری روی پوست سر را افزایش دادند .به گفته محققان، موهای فر در کاهش گرما بهتر از موهای صاف بود زیرا روی سر فرد صاف نمی‌نشیند و دورتر از پوست سر قرار می‌گیرد.

Capture 835

این یک چیز فاصله است

این فاصله بین سطح سر یک فرد و سطح موهای یک فرد باعث می شود تا موهای فر شده محکم در خنک نگه داشتن انسان در گرما عملکرد بهتری داشته باشند.

عرق و تبخیر

محققان همچنین مشاهده کردند که موهای مجعد در کاهش از دست دادن آب از طریق تبخیر بهتر عمل می‌کنند، چیزی که قبلاً نشان داده نشده بود.

Capture 834

جلوگیری از هدررفت آب

دلیل اینکه موهای مجعد در حفظ آب از طریق تبخیر بهتر عمل می کنند ذکر نشده است، اما آنها خاطرنشان کردند که این در راستای تحقیقات دیگری است که نشان می دهد موهای سر مانع از تبخیر می شوند.

 

منبع : MSN

25 مدل مو زنانه

25 مدل مو زنانه برای پیشانی های کوتاه

چگونه رنگ موی خود را انتخاب کنیم؟

چگونه رنگ موی خود را انتخاب کنیم؟

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا