زبان وسلامتی بدن/5 نکته ای که زبان در مورد سلامتی بدن چه می گوید؟

دوشنبه 13 اردیبهشت 1400 سلامت
زبان وسلامتی بدن

زبان وسلامتی بدن زبان وسلامتی بدن

آمادگی برای پیدا کردن همه چیزهایی که در داخل بدن شما وجود دارد است؟ فقط زبان خود را جلوی آینه بیرون بیاورید!

واقعیت این است که زبان سلامتی کلی و بیماری های جسمی را به روشی منعکس می کند که ممکن است متوجه آنها نشود. به طور کلی بعد از لثه، زبان شایع ترین محل نگهداری بیماری در دهان است. با این حال، زبان یکی از اندام هایی که است که حتی از تمیز کردن معمولی آن چشم پوشی می کنیم.

در طب چینی ، زبان به عنوان منبع تشخیص مورد استفاده قرار می گیرد زیرا دارای شاخص های دیداری است که می تواند منجر به ریشه مسائل شود. به عنوان یک متخصص طب سوزنی ، این یک ابزار اصلی است که من برای تشخیص و درمان استفاده می کنم.

اگرچه مهم است که من می دانم اگر تشخیص شما بیماری مانند آرتروز ، اختلال تیروئید یا حتی فقط کمردرد است ، عنوان برای من به اندازه علائم شما مهم نیست.

 

زبان وسلامتی بدن

زبان وسلامتی بدن

در اینجا نحوه استفاده از زبان برای تشخیص وجود دارد:

رنگ زبان

اگر زبان شما واقعاً قرمز است ، می تواند نشانگر گرمازدگی بدن باشد. ممکن است احساس گرما کنید ، تعریق کنید ، به راحتی گرگر شوید ، به سختی به خواب بروید ، رویاهای واضح ، یبوست ، مدفوع تند تند ، گرسنگی ، عادت ماهانه بسیار عاطفی و یا نامنظم داشته باشید. این علائم می تواند نشان دهنده تیروئید بیش فعال ، فشار خون بالا و یا یائسگی باشد.

اگر زبان شما رنگ پریده باشد ، این می تواند به معنی وجود هضم ، انرژی و جریان خون باشد. ممکن است بی حالی ، رنگ پریدگی ، سرگیجه (به ویژه هنگام ایستادن) ، تنگی نفس ، حرکات روده ای تنبل ، نفخ شکم پس از غذا خوردن ، دوره کم (یک یا دو روز) ، تولید شیر کم و یا بعد از زایمان را تجربه کنید. همچنین ممکن است اختلالات زیر را داشته باشید: فشار خون پایین ، کم خونی ، ناباروری و / یا سقط مکرر.

اگر زبان شما مایل به ارغوانی یا تیره است، که ممکن است نشان دهنده عدم گردش خون مناسب باشد. همچنین ممکن است بدن درد و درد ، سفتی مفصل ، گردن و شانه ، درد قفسه سینه ، سردرد یا پریود همراه با لخته شدن خون و خونریزی قهوه ای داشته باشید. این افراد ممکن است دچار اختلالات مانند آندومتریوز ، تخمدان پلی کیستیک ، میگرن و آرتروز شوند.

 

زبان وسلامتی بدن

زبان وسلامتی بدن

مرطوب یا خشکی

اگر زبان شما دارای پوشش ضخیم چربی است ، این می تواند به این دلیل باشد که بیش از حد غذاهای چرب و خنک کننده مصرف می کنید. این به این دلیل است که بدن شما نمی تواند از شر چربی خلاص شود ، یا اینکه شما از قبل کم آب شده اید و ظرفیت آب آن کدر و ضخیم است ، و باعث کمبود سطح متفاوت بدن می شود. با استفاده از این پوشش زبانی ، ممکن است از علائمی مانند دست و پا سنگین ، نفخ ، کمبود انرژی ، سفتی مفاصل ، افزایش وزن ، حرکات روده تنبل رنج ببرید. این افراد تمایل به کلسترول بالا یا کبد چرب دارند.

یک پوشش ضخیم زرد ، درست در مرکز زبان ، می تواند به معنی کمبود آب بدن شما باشد و نمی توانید غذای خود را هضم کنید. ممکن است برخی از علائم زیر را داشته باشید: گرمای بدن ، تعریق ، بوی بدن ، بوی بد دهان ، ادرار زرد ، یبوست ، مدفوع تند یا تیره ، گاز ، نفخ ، قرمزی صورت ، رویاهای زنده یا کابوس های بد یا بی خوابی. این افراد همچنین ممکن است از فشار خون بالا ، کلسترول بالا ، دیابت یا بیماری کبد / کیسه صفرا رنج ببرند.

یک پوشش ناهموار می تواند نشان دهنده مشکلاتی در جذب در معده و کبد شما باشد. سوزش معده ، درد معده ، خواب قطع ، رویاهای واضح ، خشکی پوست و ناراحتی در کنار بدن. این افراد ممکن است در کبد ، معده یا زخم معده نیز مشکل داشته باشند.

زبان وسلامتی بدن

زبان وسلامتی بدن

 

استحکام – قدرت

یک زبان لرزان ممکن است نشان دهنده یک بیماری مزمن باشد که باعث تخلیه انرژی بدن شده و منجر به خستگی و خستگی می شود.

یک زبان پف کرده با برجستگی هایی در پهلو نشان می دهد که بدن آنقدر خسته است که حتی ماهیچه های زبان نیز انرژی کافی برای نگه داشتن خود را ندارند. این امر می تواند دهان شما را بسیار آرام کرده و به شکل دندان درآید.

کسانی که زبان لرزان یا پف کرده را تجربه می کنند ممکن است اندام های ورم کرده و سنگین ، نفخ ، کمبود انرژی ، یبوست ، افزایش وزن ، مشکل در کاهش وزن و پف صورت و چشم داشته باشند. شما ممکن است اختلالات زیر را داشته باشید ، تحت تیروئید فعال ، سندرم خستگی مزمن ، اضافه وزن یا تخمدان های پلی کیستیک.

زبان وسلامتی بدن

زبان وسلامتی بدن

تاریکی رگهای زیرزمینی

رگهای تیره زیر زبان ما می توانند در مورد گردش خون به ما بگویند. اگر زبان شما بنفش تیره به نظر می رسد یا متورم است ، این بدان معنی است که خون آنطور که باید در سراسر بدن حرکت نمی کند.

کرک

اگرچه ترک هایی با ریشه عمیق یا لایه ای نازک روی زبان شما می تواند یک مسئله مادرزادی باشد ، اما همچنین می تواند به این معنی باشد که چیزی منجر به کم آبی بدن شده است. اگر این ترک ها به صورت افقی باشند ، می تواند به معنای کمبود آب بدن ، ورزش های زیاد ، تعریق بیش از حد یا حتی جابجایی های هورمونی باشد. اگر ترک هایی روی زبان رنگ پریده پیدا کردید ، معمولاً به این معنی است که انرژی و جریان خون کم است. و اگر ترک هایی در زبان قرمز مشاهده کردید ، معمولاً به این معنی است که گرما وجود دارد – یا گرمای بیش از حد که رطوبت زبان را از بین می برد و یا مایعات یا سو جذب ناکافی است.

 

زبان وسلامتی بدن

زبان وسلامتی بدن

کلام آخر:

به طور کلی ، بررسی زبان خود به طور منظم مفید است تا بفهمید چگونه غذاهای مختلف ، خواب شبانه ، هضم و تغذیه شما می توانند بر ظاهر روزانه تأثیر بگذارند. به هرگونه تغییر و به خصوص هنگام بروز بیماری توجه داشته باشید. اگر دوست دارید کمی برای مقایسه زبان دوستان و خانواده خود به عنوان مرجع نگاه کنید ، این یک فرصت عالی است.

 

منبع:www.leaf.tv

[ngd-single-post-view]
بارداری سالم

بارداری سالم می خواهید - 7 عادت که باید دنبال کنید

esteglal salmandan

استقلال سالمندان / راه های مستقل ماندن با افزایش سن

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi