علت پا درد و کمر درد در پریودی

دوشنبه 26 آبان 1399 بازار
راه های تسکین درد‌ پریودی در خانه

بسیاری از خانم ها اغلب در دوران قاعدگی خود دچار کمردرد و درد پا می شوند. دلایل مختلف که گاه طبیعی و گاه بسیار پیچیده، می تواند باعث چنین دردی شود. در حالیکه باشگاه خبرنگاران جوان در مطلبی به نقل از دکتر غلامرضا نادری، متخصص ارتوپدی، درد مچ پا را به علت نقرس، التهابات مفصلی، پیچ خوردگی و دردهای استخوانی مچ پا و … بیان کرده است، اما دلایل بسیار زیاد دیگری را برای احساس درد همراه با ورم در مچ پا وجود دارد که یکی از مواقعی که زنان بسیار این درد را تجربه می‌کنند در زمان پریود ماهیانه یا قاعدگی است.

دوره ماهانه اغلب برای خانم ها دردسرساز است ، به ویژه هنگامی که مجبور به مسافرت ، کار یا درگیر اتفاق مهمی هستند. پریود نه تنها در بسیاری از موارد محدود کننده است، بلکه برای بسیاری از زنانی که درد سختی در ناحیه شکم ، کمر و پاها خصوصاً در دو روز اول پریود دارند، می‌تواند بسیار رنج‌آور و دردناک باشد. گاهی این دردها به عنوان یک نشانه PMS یا سندرم پیش از قاعدگی (قبل از پریود) نیز هست.

برای درک دلیل چنین دردی ، باید دلیل قاعدگی را درک کرد. پریود، یک دوره زمانی است که بدن زن بافتهای مورد نیاز خود را از بین می برد. با پیش بینی لقاح تخمک تولید شده توسط تخمدان، پوشش رحم ضخیم می شود. با این حال ، هنگامی که تخمک بارور نمی شود ، این پوشش رحم از بدن و به صورت خون از طریق واژن آزاد می شود. این روند توضیح می دهد که چرا زنان در شکم خود درد دارند. این روند می تواند منجر به التهاب شود و در نتیجه باعث درد شود. با این حال، چرا برخی از خانم‌ها درد مشابهی را در پاها و کمر خود تجربه می کنند؟

علت کمر درد در قاعدگی چیست؟

وقتی بعضی از خانمها در طول پریود خود از دیگران درباره تجربه کمردرد می‌پرسند و پاسخ منفی می گیرند، نگران می شوند که چه مشکلی در بدن آنها وجود دارد و چرا چنین دردی را تجربه می کنند. با این حال ، باید بدانید که کمردرد در دوره های قاعدگی بسیار شایع است. کمر درد در طول دوره ها به دلیل انقباضات داخل رحم اتفاق می افتد. هنگامی که رحم شما سعی در خلاص شدن از پوشش داخلی دارد، می تواند به رگ های خونی اطراف آن فشار وارد کند، که می تواند باعث کاهش انتقال اکسیژن به اعضای بدن شود. بنابراین، در حالی که شکم شما به دلیل انقباضات درد می کند ، احتمالاً کمر شما به دلیل توقف اکسیژن رسانی به عضلات کمرتان درد می کند.

استعلام قیمت و هزینه تمام شده طراحی سایت حرفه ای و هزینه سئو وب سایت به صورت تضمینی

یکی دیگر از دلایل پیچیده و جدی درد کمر در این دوره می تواند آندومتریوز باشد. آندومتریوز حالتی است که بافت رحم در خارج از رحم رشد می کند. گرفتگی عضلات ساده بسیار شایع است و داروهای ضد التهابی OTC (مسکن‌هایی مانند ادویل، پروفن، ژلوفن و…) می توانند به شما کمک کنند. با این حال، اگر درد شما در طی یک دوره زمانی به شدت افزایش می یابد، یا حتی پس از پایان دوره های قاعدگی ادامه دارد، باید به پزشک مراجعه کنید.

علت درد پاها در دوران قاعدگی

درد پا ، به ویژه در ران هایی که تا پایین پا نیز ادامه دارد، یکی از علائم رایج درد قاعدگی است. همچنین درد از زیر شکم می تواند به رانها ، زانوها و ساق و مچ پاها منتقل شود. از همه اینها گذشته، کل بدن ما توسط اتصال بافت ها ، فیبرها و رگ های خونی اداره می شود. بنابراین، هنگامی که درد در قسمت تحتانی شکم به دلیل انقباض رحم ایجاد می شود، می تواند بر رگ های خونی ران، که بیشتر با پاها ارتباط دارند، تأثیر بگذارد. با این حال، درد پا نیز یکی از علائم بسیار شایع آندومتریوز است. دلیل این امر آنست که در آندومتریوز وقتی بافت رحم از رحم خارج شده، سلولها ریخته می شوند ، اما قادر به ترک بدن نیستند و این علائم دردناکی مانند درد در پاها را ایجاد می کند.

بافت آندومتر می تواند در عروق اطراف لگن و ران رشد کند. که می تواند باعث درد در باسن، ران و پاها شود.

برسی بهترین چتروم های فارسی در شلوغترین و چالش افرین ترین شرایط

درب ضد سرقت

درب ضد سرقت

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا