3 فواید شگفت انگیز ماساژ پا

پنج‌شنبه 15 اردیبهشت 1401 سلامت
فواید ماساژ پا

فواید ماساژ پا

قرن هاست که در بسیاری از فرهنگ ها ماساژ پا برای ارتقا رفاه وجود دارد. امروزه ماساژ یک تمرین مکمل است که برای تسکین درد ، کاهش استرس و اضطراب ، توان بخشی در آسیب ها و تقویت سلامت کلی مورد استفاده قرار می گیرد.

عمل ماساژ رفلکسولوژی پا شامل اعمال فشار بر نقاط خاص روی پاها به منظور تأثیر بر سایر نقاط بدن است. چه وقت خود را برای ماساژ خود پس از یک روز طولانی اختصاص دهید و چه برای یک جلسه با یک متخصص رفلکسولوژیست معتبر به آبگرم بروید ، این فقط پاهای شما نیستند که از مزایای آن بهره مند می شوند.

 

فواید ماساژ پا

فواید ماساژ پا

ماساژ پا چیست

ماساژ پا، یکی از درمان‌های خانگی برای برطرف کردن گرفتگی و کشیدگی عضلات و درد پاها است. ماساژ پا برای آرام شدن و تمدد اعصاب مفید است و احساس سلامتی و حالی خوب را در فرد ایجاد می‌کند. ماساژ پا فواید ذهنی و فیزیکی بسیار بیشتری از آنچه که همه افراد تصور می کنند دارد. اگرچه استفاده از ماساژ حرفه ای گاهی می تواند کمی هزینه داشته باشد، اما شما می توانید با استفاده از منابع قابل دسترس دراینترنت، یک یا دو روش متفاوت ماساژ را یاد بگیرید. این کار چند بار در هفته و فقط با صرف۱۰ یا ۲۰ دقیقه امکان پذیر می باشد، پس شما و کسانی که برای شما مهم هستند می توانید بدون تلاش زیاد از مزایای شگفت انگیز ماساژ کف پا بهره مند شوید.

فواید ماساژ پا

فواید ماساژ پا

رفلکسولوژی چیست؟

همانند ماساژ استاندارد کمر ، رفلکسولوژی نوعی فشار بر قسمتهای خاص پا یا دست است و طبق کلینیک مایو تصور می شود استرس را کاهش می دهد. از نظر تئوری ، قسمت هایی از پاهای شما مربوط به قسمت ها یا اعضای مختلف بدن است. بسته به علائم شما ، یک متخصص رفلکسولوژیست می تواند کانال های داخل پا را برای کمک به شما در استراحت ، تسکین سردرد یا بهبود تخلیه لنفاوی مشخص کند.

در حالی که منشأ واقعی رفلکسولوژی مشخص نیست ، اما شکل ماساژ در طول تاریخ به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفته است. رفلکسولوژی نوعی پا و دست درمانی از اوایل سال 2330 قبل از میلاد مسیح انجام می شد. طبق گفته انستیتوی بین المللی بازتاب شناسی در چین و مصر.

 

فواید ماساژ پا

فواید ماساژ پا

فواید ماساژ پا

1-ماشاژ پا برای استرس

از جمله مزایای بالقوه ماساژ پا ، کاهش تنش و استرس است. به گفته دانشگاه مینه سوتا ، فشاری که توسط بازتاب دهنده وارد می شود می تواند از اعصاب پای شما پیام آرام بخشی به سیستم عصبی مرکزی شما ارسال کند. به نوبه خود ، بدن سطح تنش را تنظیم می کند و آرامش کلی را افزایش می دهد.

ارتباط پینه‌ با سرطان مری

در حالی که تحقیقات بیشتری برای حمایت از مزایای رفلکسولوژی در کاهش استرس لازم است ، یک مطالعه کوچک در فوریه 2011 که در مجله آکادمی پرستاری کره منتشر شد ، ارتباطی بین ماساژ پا و تنش کمتری را نشان داد. طبق این مطالعه ، یک جلسه یک ساعته خود بازتاب شناسی سه بار در هفته و به مدت شش هفته باعث کاهش استرس و خستگی می شود.

فواید ماساژ پا

فواید ماساژ پا

2-ماساژ پا برای کنترل سردرد

طبق بررسی سپتامبر 2015 که در مجله طب سنتی و مکمل منتشر شده است ، رفلکسولوژی برای کمک به کنترل یا کاهش سردرد و میگرن ذکر شده است. این اثر ممکن است با کاهش کلی استرس با رفلکسولوژی مرتبط باشد.

طبق دانشگاه مینه سوتا ، تئوری کنترل دروازه (همچنین به عنوان تئوری نوروماتریکس درد نیز شناخته می شود) نشان می دهد که درد احساسی است که مغز تجربه کرده و ایجاد می کند. مغز می تواند احساس درد را در پاسخ به عوامل احساسی مانند استرس ایجاد کند. بنابراین ، وقتی استرس از طریق ماساژ پا کاهش می یابد ، ممکن است بر روی سردرد یا میگرن نیز تأثیر آرامش بخشی بگذارد.

فواید ماساژ پا

فواید ماساژ پا

3-استفاده از ماساژ پا برای گردش خون

سیستم لنفاوی وظیفه حذف مایعات و مواد زائد جمع شده از بدن را دارد و در سیستم ایمنی بدن نقش دارد. طبق شبکه بهداشت دانشگاه ، تخلیه لنفاوی دستی ، که می تواند از طریق ماساژ پا انجام شود ، ممکن است به از بین بردن مایعات اضافی از ناحیه متورم بدن مانند پا کمک کند.

کشش و آزاد سازی پوست اطراف مچ پا و پا یا ماساژ انگشتان متورم یک روش در خانه است که می تواند به حرکت در اطراف مایع بدن کمک کند. با پزشک یا فیزیوتراپیست در مورد کشش های خاص و روش های ماساژ صحبت کنید تا آنها را امتحان کنید.

www.leaf.tv

فواید خیساندن بادام و حبوبات

8 فواید خیساندن بادام و حبوبات/چرا باید قبل از خوردن خیس کنید؟

لیمو

14 فواید لیمو و آب لیمو برای سلامتی

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا