20 کتاب برای مبارزه با اضطراب

پنج‌شنبه 12 مرداد 1402 گوناگون ، کتاب
20 کتاب برای مبارزه با اضطراب

20 کتاب برای مبارزه با اضطراب

بر اساس گزارش «دنیای ما در داده»، حدود 284 میلیون نفر در سراسر جهان از اضطراب رنج می برند. چه به صورت حملات پانیک، چه شب‌های بی‌خوابی یا نگرانی ظاهر شود، زندگی با این مشکل سلامت روان می‌تواند چالش برانگیز باشد.

در حالی که همیشه باید از یک پزشک یا متخصص پشتیبانی دریافت کنید، مجموعه گسترده ای از کتاب های خودیاری نیز وجود دارد. بنابراین، راحت باشید، یک پتو و یک فنجان کاکائو داغ بردارید، و بیایید به 20 مورد از بهترین صفحه‌گردان‌ها بپردازیم.


کتاب کار کمال گرایی نوشته تیلور نیوندورپ

کمال گرایی مشکل بسیاری از افراد مبتلا به اضطراب است. ترس از انجام حتی کوچکترین اشتباهات می تواند بهترین ما را از شروع پروژه ها باز دارد. کتاب کار کمال گرایی که توسط درمانگر بالینی تیلور نیوندورپ نوشته شده است، از رفتار درمانی شناختی (CBT) و ذهن آگاهی استفاده می کند. نتیجه یک راهنمای مفید است که به افراد کمک می کند کمال گرایی سمی خود را مدیریت کنند و به جلو حرکت کنند.


«چگونه از افراط اندیشی دست برداریم» نوشته چیس هیل

با ترکیب تاکتیک‌هایی درباره نحوه مبارزه با اضطراب، نحوه بهتر خوابیدن، و حتی نحوه تغییر روابط خود، چگونه از افراط اندیشی دست برداریم، راهنمای جامعی است. نویسنده چیس هیل مجموعه ای از توصیه های مرتبط را ارائه می دهد که به راحتی قابل درک است و در زندگی روزمره شما به کار می رود. اگر با الگوهای افکار منفی دست و پنجه نرم می کنید و خودتان را حدس می زنید، این بهترین کتاب برای شماست.


“جرات” نوشته بری مک دونا

بر اساس یک دهه کمک به افراد مبتلا به اضطراب، Barry McDonagh’s Dare به این موضوع می پردازد که چگونه می توانید الگوهای افکار منفی خود را به چالش بکشید. چه با یک موقعیت مضطرب مواجه شده باشید که ممکن است از آن اجتناب کرده باشید یا بهترین مکمل های طبیعی را پیدا کرده باشید، توصیه های مفیدی در اینجا وجود دارد. جایزه: این کتاب با یک برنامه رایگان و کلیپ های صوتی برای تسکین اضطراب همراه است.


“آرام باش” نوشته جیل وبر

روانشناس دکتر جیل وبر در طول سال ها با طیف وسیعی از مشتریان کار کرده است. در «آرام باش»، او ابزارهای روان‌شناختی به‌روزی را ارائه می‌کند تا به شما در مبارزه با احساسات اضطراب‌آورتان کمک کند. این کتاب با طرح‌بندی آسان برای پیمایش و بخش‌هایی که بخش‌های خاصی از اضطراب را هدف قرار می‌دهند، یک مرور کلی عالی از بهترین تکنیک‌هایی است که می‌توانید استفاده کنید.

“راهبردهای اساسی برای اضطراب اجتماعی” نوشته آلیسون مک کلروی

گرد هم آوردن طیف وسیعی از رشته ها – از جمله درمان شناختی رفتاری (CBT)، ذهن آگاهی، و درمان پذیرش و تعهد (ACT) – استراتژی های ضروری برای اضطراب اجتماعی دقیقاً همان چیزی است که عنوان نشان می دهد. این کتاب شامل توصیه ها و تمرین های گام به گام است که به شما کمک می کند بر اضطراب اجتماعی خود غلبه کنید. چند حکایت واقعی و تمرین مراقبه بپاشید و دستور العملی برای موفقیت خواهید داشت.


«حذف تفکر منفی» اثر دریک هاول

دریک هاول، سخنران و مربی بین المللی، با اضطراب، حملات پانیک و استرس بیگانه نیست. او با تجربه‌ی مستقیم تمام موارد بالا، استراتژی‌های مقابله‌ای شخصی خود را در مورد اینکه چگونه کمتر نگران شود و افکار منفی را متوقف کند، به اشتراک می‌گذارد. با رویکردهای تایید شده توسط درمانگر و لیستی از اشتباهاتی که ممکن است مرتکب شوید، اینجا چیزهای زیادی برای دوست داشتن وجود دارد


«ذهن خود را از بین ببرید» اثر S.J. اسکات

داشتن یک خانه به هم ریخته یک چیز است، اما از خود بپرسید آیا ذهن شما به هم ریخته است؟ Declutter Your Mind این سوال را مطرح می کند و به روش های مفیدی می پردازد که می توانید مشکل را حل کنید. این راهنما بر اساس جدیدترین تکنیک‌های تمرکز حواس، راه‌هایی را بررسی می‌کند که می‌توانید افکار منفی‌ای را که تجربه می‌کنید، در حالی که یاد می‌گیرید چگونه حضور بیشتری داشته باشید، دوباره چارچوب‌بندی کنید.


“چگونه نگران نباشیم” اثر پل مک گی

آیا شما گرفتار یک حس طبیعی نگرانی هستید؟ اگر ترس‌هایتان شما را شب‌ها بیدار نگه می‌دارد، ممکن است بخواهید نسخه‌ای از چگونه نگران نباشید اثر پل مک‌گی را باز کنید. این راهنما که به سبکی قانع‌کننده نوشته شده است به دلایل تکاملی که انسان‌ها را نگران می‌کند نگاه می‌کند. همچنین نکات مفید و کاربردی در مورد چگونگی آرام شدن در مواقعی که بیشترین نیاز را دارید ارائه می دهد.

«راه حل غذایی ضد اضطراب» اثر ترودی اسکات

آیا می‌دانستید بین سلامت جسمانی و روانی شما ارتباطی ذاتی وجود دارد؟ در کتاب راه حل غذایی ضد اضطراب، نویسنده Trudy Scott از این ایده استفاده می کند و در عین حال تغییرات ساده رژیم غذایی را ارائه می دهد که ممکن است به شما در مدیریت اضطراب کمک کند. تغییر آنچه می خورید ممکن است تفاوت زیادی در خلق و خوی شما و احساس شما در هر روز ایجاد کند. آن را راه اندازی کنید.


«به ذهن میمون غذا ندهید» نوشته جنیفر شانون

جنیفر شانون روان درمانگر با بیش از 30 سال تجربه در درمان شناختی رفتاری (CBT) و اضطراب، در موقعیت عالی برای ارائه مشاوره است. به ذهن میمون غذا ندهید راهنمایی برای کند کردن پچ پچ مغز مضطرب شما، یا – به قول خودش – ذهن میمونی شماست. این کتاب با مجموعه‌ای از استراتژی‌های به‌راحتی قابل استفاده و حتی برخی تصاویر خلاقانه در طول مسیر، یک راهنمای عالی ضد اضطراب است.


«گریز از اضطراب» نوشته کریگ آوریل

آیا تا به حال از اضطراب خود به تعطیلات می خواهید؟ این کتاب بر اساس تکنیک‌های مورد استفاده در مرکز مدیریت حملات اضطرابی آوریل، شامل مجموعه‌ای از تکنیک‌ها و روش‌های درمان شناختی رفتاری (CBT) است. می توانید انتظار راهنمایی های عملی برای غلبه بر اضطراب، نحوه تشخیص پیام های ترس نادرست و موارد دیگر داشته باشید.


“ذهن آزاد شده” نوشته استیون سی هیز

نوشته شده توسط استاد روانشناسی در دانشگاه نوادا استیون سی. هیز، ذهن آزاد شده از درمان پذیرش و تعهد (ACT) استفاده می کند تا به خوانندگان کمک کند بر اضطراب غلبه کنند. اساس کتاب این است که درد انسان طبیعی است و ما آن را احساس می کنیم زیرا اهمیت می دهیم. هنگامی که بر آن مانع غلبه کردید، راهنما به مهارت‌های انعطاف‌پذیری روانی که برای داشتن یک زندگی کامل و معنادار نیاز دارید، می‌پردازد.


«سیلی واقعیت» نوشته راس هریس

برخلاف عنوان خشنش، The Reality Slap راهنمای حمایتی برای مبارزه با اضطراب و یافتن شادی درونی شماست. این کتاب پر از تمرین و فعالیت است، بنابراین به این کتاب به عنوان کتابچه راهنمای زندگی روزمره و مشکلاتی که ممکن است با آن روبرو شوید فکر کنید. می‌توانید انتظار مجموعه‌ای از مطالعات موردی، مثال‌های واقعی، رویکردهای ذهن‌آگاهی و توصیه‌های تحقق را داشته باشید.

 


«خودگویی منفی و چگونگی تغییر آن» اثر شاد هلمستتر

خودگویی منفی اغلب می تواند منجر به اضطراب شود. بنابراین، چگونه می توانید آن را متوقف کنید؟ خودگویی منفی و چگونگی تغییر آن دقیقاً همان چیزی است که ممکن است انتظار داشته باشید. نویسنده شاد هلمستتر، دکترا، یک مرجع برجسته در زمینه خودگویی است. در این راهنما، او بینش های خود را در مورد اینکه چگونه می توانید بر این عادت غلبه کنید، بر اساس کار موسسه The Self-Talk به اشتراک می گذارد.


«شخص بسیار حساس» اثر الین آرون

آیا با برس “خیلی حساس” قیر خورده اید؟ اگر مردم همیشه به شما می گویند که چیزها را اینقدر شخصی نگیرید، این راهنمای شماست. شخص بسیار حساس برای افرادی ایده آل است که تخیل بالایی دارند اما اغلب آنها را بسیار خجالتی یا فروتن می بینند. اگر آشنا به نظر می رسد، توصیه های نویسنده و روانشناس پرفروش الین آرون را بررسی کنید


«مغز ضد استرس» نوشته ملانی گرینبرگ

آیا گسترش مغز می تواند کلیدی برای باز کردن قفل اضطراب شما باشد؟ روانشناس دارای مجوز ملانی گرینبرگ در این راهنمای روشنگر توضیح می دهد که ذهن انسان چقدر خارق العاده است. با استفاده از تکنیک‌هایی از ذهن‌آگاهی گرفته تا عصب‌شناسی و روان‌شناسی مثبت، متخصص از زمینه‌های بسیاری استفاده می‌کند تا نگاهی جامع به نحوه مدیریت الگوهای افکار منفی ارائه دهد.


«چگونه خودت باشی» اثر الن هندریکسن

اگر ایده ورود به یک اتاق شلوغ شما را نگران کرده است، ممکن است به این کتاب نیاز داشته باشید. هدف چگونه خودتان باشید به شما کمک می کند تا بر هر اضطراب اجتماعی که ممکن است داشته باشید غلبه کنید. راهنمای آسان برای خواندن، لحنی دوستانه و قابل دسترس دارد و حتی دارای طنز آرام بخشی است. چه از صحبت کردن در مقابل دیگران کمی عصبی شوید و چه از ملاقات با افراد جدید می ترسید، خواندن این یکی ممکن است ابزاری را به شما بدهد که از دست داده اید.


«اضطراب: مرحله گمشده اندوه» نوشته کلر بیدول اسمیت

در حالی که اضطراب همیشه نباید دلیلی داشته باشد، ممکن است توسط رویدادهای بزرگ زندگی ایجاد شود. از دست دادن یکی از نزدیکان هرگز آسان نیست. به همین دلیل است که کلر بیدول اسمیت، درمانگر دارای مجوز، «اضطراب: مرحله گمشده غم» را نوشت. همانطور که از عنوان کتاب پیداست، او عمیقاً به مرحله فراموش شده فرآیند سوگواری می پردازد: اضطراب.


جعبه ابزار اضطراب» نوشته دکتر آلیس بویز

حال و هوای خواندن طولانی را ندارید؟ جعبه ابزار اضطراب به شما قطعاتی سریع و به اندازه گاز می دهد تا به شما کمک کند ذهن نگران خود را کنترل کنید. شما می‌توانید انتظار داشته باشید که ابزارهای مبتنی بر شواهد فراوانی که در کلینیک‌های درمانی در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرند، داشته باشید و بتوانید آن‌ها را بخرید و استفاده کنید. چرا این یکی را با خود حمل نمی کنید و در صورت نیاز به تعمیر سریع آن را باز نکنید؟


«ترفند نگرانی» اثر دیوید ای. کاربونل

آیا برایتان سخت است که جنبه روشن زندگی را ببینید؟ شما تنها نیستید – بسیاری از ما نگران به دنیا آمده ایم. در این راهنما، نویسنده و روانشناس، دیوید کاربونل، نظریه پیچیده ای را در مورد اینکه چرا ما نگران هستیم، می گیرد و آن را به زبان ساده تجزیه می کند. این کتاب با استفاده از تکنیک‌هایی از درمان پذیرش و تعهد (ACT) و درمان شناختی رفتاری (CBT)، به شما کمک می‌کند این چرخه بسیار باطل را بشکنید.

منبع : MSN

نکاتی برای دوست یابی در شهر جدید

نکاتی برای دوست یابی در شهر جدید

کدام حیوانات بیشترین خطر را برای انسان دارند؟

کدام حیوانات بیشترین خطر را برای انسان دارند؟

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا