جاذبه گردشگری/پارک جنگلی سراوان شهر رشت

شنبه 20 آذر 1400 جاذبه های گردشگری
پارک جنگلی سراوان

جاذبه گردشگری شهر رشت

دور تا دور رشت سرزمینی سرسبز است که به زیبایی رویاهای کودکی است. پارک جنگلی سراوان شهر رشت را باید از نزدیک دید تا به وسعت آن پی برد.

پارک جنگلی سراوان یکی از جاذبه های گردشگری گیلان و رشت است و طرفداران زیادی دارد. این جنگل با بافت سبز و زیبایی بی نظیرش مملو از قاب های دیدنی است که در نقاشی ها دیده اید. زیبایی خاص این جنگل به دلیل دریاچه سرسبز آن است که تصویری فراموش نشدنی را در چشمان شما به جا می گذارد.

تا زمانی که به دریاچه سراوان نزدیک نشوید، متوجه وسعت آبی این دریاچه نخواهید شد و آن را مانند زمینی سرسبز خواهید دید. اما نزدیک شدن به آن و دیدن اولین قایق که به آرامی روی بستر سبز دریاچه حرکت می کند همه چیز را آشکار می کند.

یکی از پارک های جنگلی گیلان که جلوه ای بسیار تماشایی دارد. در اینجا به دریاچه ای برمی خوریم که با نام دریاچه سراوان شناخته می شود و لذت قایق سواری در آن را نمی توان با دیگر قایق سواری های عمرتان مقایسه کرد.

پارک ملی سراوان شهر رشت

پارک ملی سراوان شهر رشت

 

زمان مسافرت به جنگل سراوان

هر چهار فصل جنگل سراوان دیدنی است و هر کدام زیبایی خاص خود را دارند. بهار با طراوت و سرسبزی آغاز سال، تابستان با طراوت آفتابی اش، پاییز با جادوی هزار رنگش و زمستان به خاطر بارش برف که سراوان را به عروس سفیدپوش گیلان تبدیل می کند.

 

موقعیت جغرافیایی پارک جنگلی سراوان رشت

پارک جنگلی سراوان رشت در استان گیلان است. در شمال این پارک، شهر رشت در فاصله حدود 17 کیلومتری قرار دارد. روی نقشه در غرب این جنگل منطقه شفت و در جنوب آن امامزاده هاشم دیده می شود.

 

پارک ملی سراوان شهر رشت

پارک ملی سراوان شهر رشت

در پارک ملی سراوان چه تفریحاتی می‌توان داشت

تفریحات این پارک نه تنها آرامش بخش است. هیجان هم هست! موتورسیکلت های چهار چرخ برای پیاده روی یک گزینه بسیار سرگرم کننده برای افرادی است که به دنبال هیجان هستند. اما اگر اهل چالش و رقابت هستید پیشنهاد می کنیم پینت بال را در سراوان امتحان کنید. پارک سراوان اولین جنگل شمال ایران است که به زمین پینت بال مجهز شده است.

جاذبه های گردشگری جذاب وعجیب

پینت بال پارک جنگلی سراوان نیز یکی از دلایل محبوبیت این جاذبه است و بسیاری برای تجربه این بازی هیجان انگیز به آن مراجعه می کنند.

گشت در طبیعت بکر سراوان,

قایقرانی در دریاچه‌ای به رنگ سبز؛ تالاب سراوان,

بازدید از موزه میراث روستایی سراوان رشت

 

این پارک دارای دو قسمت طبیعی و مصنوعی است.

قسمت طبیعی بخشی از جنگل است و شامل درختانی مثل بلوط، ممرز، انجیلی، توسکا، آلوچه و … است؛ و بخش مصنوعی به مرور و توسط انسان به این پارک اضافه شده که گونه‌های جانوری و گیاهی متنوعی در ان وجود دارد.

 

 

 

مرداب سراوان در پارک جنگلی سراوان - مجله گردشگری میهمان شو

وسعت پارگ جنگلی سراوان

پارگ جنگلی سراوان به اندازه 1487هکتار وسعت دارد و به طور میانگین در ارتفاعی بین 50 تا 250متری از سطح دریا قرار گرفته است.

نزدیکی پارک جنگلی سراوان به مرکز استان و مجاورت با جاده سراسری که دسترسی آسان را فراهم می کند، باعث شده تا این پارک در زمره پارک های جنگلی مهم و یکی از جاذبه های گردشگری شهر رشت است.

سالانه این پارک از گردشگران زیادی میزبانی می کند و خاطره ای خوش برای شان رقم می زند. در ادامه با هم می بینیم که در این پارک چه خبر است و چرا این همه دوستش دارند.

 

پارک ملی سراوان شهر رشت

پارک ملی سراوان شهر رشت

 موزه میراث روستایی سراوان رشت

یکی از جاذبه های پارک جنگلی سراوان وجودِ موزه میراث روستایی کشورِ که در قسمتی از این پارک زیباست.

در سال‌های اخیر موزه‌ای بی نظیر با عنوان موزه میراث روستایی در پارک جنگلی سراوان تاسیس شده است که به توریست ها و علاقه‌مندان این امکان را می‌دهد که از نزدیک با فرهنگ و زندگی روستاییان آشنا شوند. در این موزه روستای بنا‌های خطه‌ی خزر بازسازی شده اند و تجربه‌ای خاص را برای شما رقم می‌زنند.

 

امکانات پارک ملی سراوان

از آن جا که این پارک جنگلی زیبا، بسیاری را به سوی خود جذب می‌کند، امکانات رفاهی خوبی در آن ایجاد شده است. از جمله سرویس بهداشتی، منقل، سکو، آلاچیق، تامین امنیت توسط ایستگاه پلیس و غیره.

امکان چادر زدن در پارک وجود دارد و اگر علاقه‌مند به کمپینگ باشید مشکلی از لحاظ اقامت نخواهید داشت. همچنین می‌توانید از خانه‌های روستایی و مهمانپذیر‌های بومی نیز برای ماندن در شب بهره ببرید.

پارک ملی سراوان شهر رشت

پارک ملی سراوان شهر رشت

موزه های شهر همدان

آشنایی با8 موزه های شهر همدان

قلعه مورس ها در پرتقال

از قلعه های تاریخی پرتغال/قلعه مورس ها

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا