جاذبه گردشگری کشور لبنان

سه‌شنبه 23 شهریور 1400 جاذبه های گردشگری
جاذبه گردشگری کشور لبنان

جاذبه گردشگری کشور لبنان

لبنان کشوری زیبا و متنوع از نظر جغرافیایی است ، با رشته کوه کوه لبنان که از شمال به جنوب این کشور عبور می کند ، دریای مدیترانه در امتداد ساحل غربی غروب آفتاب مجلل و چشم اندازهای استثنایی ارائه می دهد ، پوشش گیاهی متنوع به عنوان میوه و سبزیجات سرسبز ، خوشمزه در فراوانی ، و یک غذای خارق العاده که جوانه های چشایی ما را خوشحال می کند.

لُبْنان با نام رسمی جمهوری لبنان  کشوری در غرب آسیاست. لبنان در باختر با دریای مدیترانه و در شمال و خاور با سوریه و در جنوب با اسرائیل مرز مشترک دارد.

موقعیت جغرافیایی لبنان در نقطه طلاقی مدیترانه و جهان عرب منجر به شکل‌گیری تاریخی غنی و تنوع دینی، نژادی و فرهنگی شده‌است.

لبنان را عروس خاورمیانه گویند و بیروت از حیث کیفیت زندگی از برترین شهرهای جهان عرب محسوب می‌شود و لبنان بالاترین درآمد سرانه غیرنفتی را در جهان عرب دارد.

 آثاری از تمدن وجود دارد که به دوران باستان و پس از آن باز می گردد! برای مدت طولانی این منطقه متعلق به تمدن فنیقی بود و به نوبه خود توسط آشوری ها ، بابلی ها ، مصری ها ، پارس ها ، یونانی ها ، رومی ها ، بیزانس ها ، عرب ها ، صلیبی ها ، مغول ها و عثمانی ها فتح شد

بهترین جاذبه های گردشگری لبنان

بهترین جاذبه های گردشگری لبنان

 

1-جاذبه های گردشگری شگفت انگیز بعلبک( Baalbek)

یک شهر اخلاقی و جاذبه های گردشگری شگفت انگیز بعلبک در دره بقاع لبنان واقع شده است و شامل پاراگون های بی بدیل ثروت لبنان است. در میان ساخت و سازها ، معبد باخوس بهترین مرقد مقدس قدیمی با برج های بلند است. یکی دیگر از جاذبه های مشهور گردشگری معبد مشتری با ستون های عظیم آن است. سالانه ، این منطقه جشنواره بین المللی بعلبک را ترتیب می دهد که توسط سازمان های بین المللی و هنرمندان حمایت می شود تا بر روی بقایای شهر قرون وسطایی کار کنند. سرزمین های سبز و مزارع همسایه نیز تجربه ای فوق العاده در فضای باز را جبران می کنند.
بهترین جاذبه های گردشگری در لبنان

بهترین جاذبه های گردشگری در لبنان

2. موزه ملی بیروت(National Museum of Beirut)

موزه ملی بیروت مهمترین موزه محافظت از باستان شناسی و دیرین شناسی لبنان قدیم است. این موزه به سبک انگیزه فرانسوی ترسیم شد و به طور رسمی در سال 1942 به روی مسافران گشوده شد. این موزه بیش از 100000 اثر باستانی ، تندیس و آثار باستانی از دوران پیش از تاریخ و قرون وسطا را در خود ذخیره کرده است. نمایشگرهای خود را با توجه به تغییر سلسله ها و جوامع گذشته در یک مدار متوالی به نمایش می گذارد. جاذبه های کلیدی مجموعه موزه شامل مجسمه های فنیقی و تزئینات طلای بیزانس است. برای خرابکاری های ناشی از جنگ های جهانی ، بازسازی هایی انجام شده است.
بهترین شهرهای اسپانیا

بهترین شهرهای اسپانیا

زیباترین موزه های جهان

زیباترین موزه های جهان

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا