راهکارهایی برای کنترل هیجانات منفی

سه شنبه، ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ موفقیت
راهکارهایی برای کنترل استرس و اضطراب

نگرانی ،اظطراب ، ناراحتی و هیجانات بدون شک در زندگی همه مردم وجود دارد و هیچ کس نمی تواند ادعا کند که درگیر این تحولات روحی و روانی نمی شود .ولی نحوه برخورد و مقابله با این هیجانات و استرس ها در افراد مختلف متفاوت است در این مواقع حفظ آرامش و کنترل هیجانات کار دشواری است و بر زندگی عادی و روزمره تاثیر می گذارد .افرادی در این زمینه موفق هستند که راهکار های مقابله با این هیجانات را بدانند  تا بتوانند آن را کنترل کرده و به زندگی عادی خود برگردند و تاثیر منفی این تحولات روحی بر کیفیت زندگی شخصی و اجتماعی آن ها ضربه ای وارد نکند .

 راهکارهایی برای کنترل هیجانات روحی و روانی

۱- با شکر گذاری کردن  در مواقع ایجاد نگرانی و استرس و اظطراب می توانید بر مشکلات غلبه کنید و با ذهن آرام تر تصمیم بگیرید .یاد آوری داشته ها و موقعیت های خوب و شانس های زندگی به جای حسرت خوردن در مواقع نا امیدی و شکست کمک به سزایی در رسیدن ما به آرامش می کند .

۲-  با فکر کردن  بر هر آن‌چه در اختیار داریم، و نگاه کردن به  داشته‌های‌مان از جنبه‌های بهتر و مثبت اندیشی برای رسیدن به چشم انداز درست تری از زندگی به ما در رسیدن به آرامش و دور شدن از هیجانات منفی کمک زیادی می کند .

۳- با کشیدن نفس عمیق و تمرکز کردن  بر دم و بازدم و هم‌چنین با متمرکز شدن بر لحظه‌ی حال ، روح‌تان را با سرعت به زمین متصل کنید.تا ذهنتان به آگاهی برسد و اظطراب از شما دور شود.

۴- با توجه به اینکه هیجان‌ها ممکن است همه جا باشند و ،باید آن ها را شناسایی و درک کنیم و با نقاط ضعف خود روبرو شویم تا در مواقع حساس و خاص بتوانیم آن را کنترل کنیم .تا کمتر دچار آسیب شویم .

۵- با شناسایی و درک روحیات شخصی تان برای مراقبت از خود  راهکارهایی در نطر بگیرید مثلا وقتی دچار استرس می شوید با یک موسیقی ملایم آرام می شوید و یا هنگام دلشوره و اظطراب با خواندن یک دعا اظطراب شما از بین می رود و…

۶ -بعضی متخصصان معتقد هستند که مشکلات استرس را به وجود نمی آورند بلکه این واکنش به عواقب مشکلات است که استرس را ایجاد می کند و تغییر نگرش و طرز فکر راهکار بسیار خوبی برای مهار کردن استرس در روبرو شدن با مشکلات است  .

برای داشتن رابطه صمیمی با شریک زندگمان چه کنیم؟

برای داشتن رابطه صمیمی با شریک زندگمان چه کنیم؟

موفقیت مدیر در کارهای گروهی

نکات کلیدی که یک مدیر موفق در کار گروهی باید رعایت کند

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا