طرز تهیه دسر مگلونیاتوت فرنگی، مخصوص مهمانی

پنج شنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۹ آشپزی

مواد لازم برای تهیه دسر  مگلونیا توت فرنگی 

  • شیر ۳ لیوان
  • شکر نصف لیوان
  • زرده تخم مرغ ۱ عدد
  • وانیل نصف قاشق چای خوری
  • خامه صبحانه نصف پاکت
  • موز یا توت فرنگی به دلخواه
  • بسکویت پتی بور یا هر بسکویت ساده دیگر ۱۰۰گرم
  • گردوی خرد شده به میزان لازم
  • آرد سفید ۳ قاشق غذا خوری
  • نشاسته ذرت ۳ قاشق غذا خوری

 

طرزتهیه دسر مگنولیا توت فرنگی

طرز تهیه دسر مگنولیا توت فرنگی

● برای درست کردن دسر مگنولیا خانگی خوشمزه ابتدا  آرد را در یک تابه روی حرارت ملایم گذاریم و کمی تفت می دهیم تا بوی خامی آرد گرفته شود. موزها را به صورت دایره ای برش می زنیم و بیسکویت را داخل غذاساز پودر می کنیم. و کنار می گذاریم.

● حالا در یک قابلمه شیر را به مدت دو دقیقه روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا شیر کمی ولرم شد. سپس شکر را اضافه می کنیم و به صورت مرتب هم می زنیم تا شکر به طور کامل در شیر حل شودو کنار بگذارید.

●سپس در ظرفی آرد و نشاسته ریخته و  شیرولرم  را به  نشاسته و آرد اضافه می کنیم و به صورت مرتب و سریع هم می زنیم تا نشاسته و آرد گلوله گلوله نشود و کاملا مخلوط شود. توجه کنید باید با یک دست شیررا به تدریج اضافه کنید و با دست دیگر مدام هم بزنید تا آرد و نشاسته  گلوله گلوله نشود و کرم صاف و یکدستی داشته باشیم. حال ظرف را روی اجاق گذاشته و مدام هم بزنیم.

● وقتی که موادمان به غلظت فرنی رسید، از روی حرارت برمی داریم و صبر می کنیم تا کمی خنک شود. در این مدت زمان زرده تخم مرغ را به همراه وانیل در یک کاسه می ریزیم و با قاشق یا چنگال به مدت دو تا سه دقیقه هم می زنیم.

● حالا مخلوط زرده تخم مرغ و وانیل را در حالی که به موادمان اضافه می کنیم با قاشق هم می زنیم تا زرده تخم مرغ به خوبی حل شود. سپس مجددا قابلمه را روی حرارت ملایم می گذاریم و به مدت یک دقیقه دیگر روی حرارت هم می زنیم.

●سپس خامه به دمای محیط رسیده را با همزن برقی به مدت ۷ تا ۸ دقیقه هم می زنیم تا کاملا فرم بگیرد. حالا خامه را به موادمان اضافه می کنیم و سه دقیقه هم می زنیم تا خامه به خوبی با موادمان مخلوط شود.

● در این مرحله داخل ظرف دسر یک نفره ، ابتدا یک لایه کرم می ریزیم سپس یک ردیف بیسکویت خرد شده و دوباره یک لایه کرم می ریزیم و روی کرم کمی موز یا توت فرت فرنگی برش داده شده می ریزیم. سپس مجددا یک لایه کرم و بعد مقداری گردوی خرد شده و بیسکویت می ریزیم و به همین شکل لایه به لایه ادامه می دهیم تا ظرف پر شود.

● حالا روی ظرف دسر را می توانید با موز یا توت فرنگی و هر میوه دیگر که دوست داشتید تزیین کنید. سپس ظرف دسر را به مدت ۶ تا ۸ ساعت در یخچال استراحت می دهیم تا آماده سرو شود.

☆شما می توانید دسر مگنولیا را به صورت شکلاتی هم درست کنید. برای این کار مقداری شکلات خرد شده داخل کرم می ریزیم تا بدین ترتیب دسر مگنولیا شکلاتی داشته باشیم.

 

طرز تهیه کوفته باقلا سبز

اگه باقلا سبز دوست دارید این کوفته را امتحان کنید

طرز تهیه شیرازی پلو اصیل ،خوشمزه و مجلسی

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا