هنر های رزمی انتخابی درست برای دفاع شخصی و تناسب اندام

سه‌شنبه 7 مرداد 1399 ورزشی
انتخاب درست هنرهای رزمی
ورزش های رزمی از دیر باز مورد علاقه بسیاری از مردم در جهان بوده و هست و یادگیری تکنیک های آن علاوه بر تناسب اندام و حفظ سلامتی به پرورش مغز و حافظه هم کمک زیادی می کند .
همچنین یک راه برای دفاع از خود می باشد در واقع  ورزش های رزمی یک نوع هنر است که در مقایسه با دیگر ورزش ها از جایگاه خاصی بین افراد ورزش دوست برخوردار است .
انتخاب بهترین ورزش رزمی برای دفاع شخصی و تناسب اندام و … به ویژگی های هنر رزمی و علاقه شخص به سبک مبارزه بستگی دارد. باید رشته‌ای را انتخاب کنید که بتوانید با علاقه آن را ادامه دهید.
برای آنکه از هنر رزمی که کار می‌کنید لذت ببرید و بتوانید آن را تا انتها ادامه دهید، انتخاب اولیه بسیار اهمیت دارد. انجام یک ورزش رزمی می‌تواند برای تناسب اندام و سلامت کلی بدن شما بسیار مفید باشد.

انتخاب هنرهای رزمی برای دفاع شخصی یا تناسب اندام

یادگیری یک ورزش رزمی، یکی از بهترین و ضروری‌ترین کار‌هایی است که می‌توانید در هر سنی آن را شروع کنید. در حقیقت بهترین هنر رزمی، آنی است که شما بتوانید ۱۰۰ درصد از علاقه و انرژی خود را وقف آن کنید. یادگیری یک هنر رزمی می‌تواند به بهبود سلامت جسم و روان شما کمک کند و همچنین ممکن است در مواقع خطر نیز به کارتان بیاید.

۱. بوکس حرفه ای ترین

بوکس خالص‌ترین شکل هنر رزمی در طول تاریخ است. آموختن این ورزش در هنر‌های رزمی ترکیبی بسیار حائز اهمیت است و به آموزش حرکت سر و تکنیک‌های حرکتی پا بسیار کمک می‌کند.
بوکس همچنین از بهترین ورزش‌های رزمی برای دفاع شخصی است، چون بیشتر مبارزات به صورت ایستاده شکل می‌گیرند.
بوکس ورزشی است که در طول تاریخ مورد توجه بسیاری از توده‌ها بود و به آسانی و البته با تمرین می‌توان آن را آموخت.
بوکس یکی از آن چیز‌هایی است که هر کسی باید آن را یاد بگیرد. این هنر رزمی نه تنها یک ورزش عالیست، بلکه همچنین یکی از بهترین ورزش‌های رزمی برای دفاع شخصی محسوب می‌شود.

۲. موای تای (کیک بوکسینگ)

موای تای یا موی تای یکی از بهترین ورزش رزمی است که می‌توانید برای شروع و به عنوان یک فرد مبتدی به سراغ آن بروید.
این ورزش یکی از سبک‌های کیک‌بوکسینگ است که از تایلند ریشه می‌گیرد.
شاید باور نکنید، اما بسیاری از کودکان تایلندی در سن ۵ سالگی شروع به یادگیری این هنر رزمی می‌کنند.
موی تای برای مردم تایلند، مانند بیس بال برای مردم امریکا است. موی تای «هنر هشت اندام» است که شامل مشت، آرنج، لگد و زانو می‌شود.
این ورزش همچنین روی تکنیک «کلینچ» تمرکز دارد که برای یادگیری بسیاری از هنر‌های رزمی دیگر مانند جودو و کشتی مفید است.
موی تای نظم و انضباطی را که برای یادگیری هر گونه هنر رزمی دیگر لازم است، به شما یاد می‌دهد.
و شما را چند مرحله از حریفان‌تان در مبارزات جلوتر قرار می‌دهد. از لحاظ دفاع شخصی نیز این ورزش انتخاب خوبی به حساب می‌آید، اما عالی نیست. چون
تکنیک‌های دفاعی زیادی در این هنر رزمی وجود ندارد؛ در این ورزش حمله، بهترین دفاع شماست.

۳. جوجیتسو برزیلی

جوجیتسو برزیلی یکی از ورزش‌های زمینی است که شامل استفاده از تکنیک‌های «قفل مفصل» و «خفه کردن» می‌شود. جوجیتسو برزیلی (BJJ) این مفهوم را گسترش می‌دهد که یک فرد ریزاندام و ضعیف‌تر می‌تواند با استفاده از تکنیک و اهرم مناسب، از خود یا دیگری در برابر یک مهاجم بزرگتر، قوی‌تر و سنگین‌تر دفاع کند.
بنابراین جوجیتسو برزیلی یکی از بهترین ورزش های رزمی برای دفاع شخصی و مخصوصا برای بانوان است.
جوجیتسو برزیلی برای دفاع از خود از بهترین‌هاست. زیرا یک هنرجوی کمربند آبی، می‌تواند به خوبی از خود مبارزه کند.
—————————————————————————————————————————————————————————–

۴. کاراته برای کنترل خشم و عواطف

برای بسیاری از هنرجویان، کاراته یک تمرین عمیق فلسفی است. کاراته-دو به آموزش اصول اخلاقی می‌پردازد و می‌تواند جنبهٔ معنوی برای پیروان آن داشته باشد. امروزه کاراته برای کمال شخصی، دفاع شخصی، و به عنوان یک ورزش آموخته می‌شود.

کاراته یک هنر رزمی سنتی است که از پادشاهی «ریوکو» (اکنون بخشی از ژاپن است) ریشه می‌گیرد.

کاراته بهترین ورزش رزمی، یکی از محبوب‌ترین رشته‌های ورزشی و همچنین یکی از برجسته‌ترین سبک‌های مبارزه است که در فیلم‌های دهه ۶۰ و ۷۰ دیده می‌شود و همچنین در بازی‌های المپیک نیز حضور دارد.
کاراته همچنین گزینه خوبی برای دفاع شخصی نیست، اما برای کنترل خشم و عواطف عمومی، به عنوان یک ورزش عام یا حتی حرفه‌ای فوق‌العاده است.

۵. تکواندو هنر رزمی المپیکی و تناسب اندام

تکواندو، ورزشی است که از کره می‌آید و براساس آمار، از سایر هنر‌های رزمی طرفداران بیشتری دارد و یک ورزش المپیکی است. حملات در تکواندو شامل مشت‌های سریع، ضربات پای استادانه و پرتاب حریف است.
همچنین تکواندو برای بچه ها بسیار مناسب است و این امکان را به آن‌ها می‌دهد که روابط خوبی در اطراف خود ایجاد کنند و یک سبک زندگی سالم اتخاذ نمایند. همچنین تکواندو باعث لاغری و تناسب اندام می‌شود.
تکواندو ورزش ملی کره جنوبی است  و بیشترین طرفدار را در میان ورزش‌های رزمی در سراسر دنیا دارد و به سلطان ضربات پا مشهور است به صورتی که تعدد و تنوع ضربات پا در تکواندو بسیار زیاد می باشد و در مقایسه با ورزش های رزمی دیگر از این لحاظ دارای برتری خاصی می باشد. تکواندو بیشتر برای آرامش روح و روان است و جنبه ی خشنی ندارد. وای ضربات مرگباری در تکواندو وجود دارد که باعث مرگ فرد میشود.
—————————————————————————————————————————————————————————–

۶. جودو هنر رزمی بدون حرکت ضربتی

جودو قدیمی‌ترین ورزش رزمی موجود در این لیست است که در سال ۱۸۰۰ در ژاپن شروع شد. جودو به معانی راه نرمی، شیوه ظریف یا راه ملایمت و مدارا است؛ منشأ جودو، هنر جنگی تن به تن سامورایی‌هااست و جودو نسخه ی ورزشی و بسیار لطیف تر جوجوتسو است.جودو بر تکنیک‌های «پرتاب» و «خفه‌کردن» تمرکز دارد، و تقریبا فاقد هرگونه حرکت ضربتی است. سایر هنر‌های رزمی که درباره‌ی آن‌ها صحبت کردیم، مثل جوجیتسو، از همین رشته ورزشی رزمی نشات گرفته‌اند. جودو همچنین یک ورزش المپیکی است که محبوبیت زیادی در میان سنین مختلف دارد.
—————————————————————————————————————————————————————————–

۷. هنر‌های رزمی ترکیبی (MMA)

MMA مخفف «Mixed Martial Arts» به معنای هنر‌های رزمی ترکیبی است که اخیرا در حال رواج است. این ورزش ترکیبی از تمام هنر‌های رزمی است که در بالا درباره آن‌ها صحبت کردیم. این ورزش طیف گسترده‌ای از حرکات و تکنیک‌ها را در طول یک مبارزه، در اختیار مبارز قرار می‌دهد. MMA برای همه نوع شرایطی، نبرد‌های ایستاده، زمینی و مبارزاتی که شامل گلاویز شدن هستند مفید است.یک ورزش رزمی کامل است که مبارزان می‌توانند از ضربه‌های مشت، آرنج، زانو، پا، فنون درگیری و گلاویزی ایستاده، در خاک، فنون پرتابی و قفل مفاصل استفاده کنند؛ که شامل ترکیبی از تمام ورزش‌های رزمی می‌باشد؛ و بزرگترین و معتبرترین سازمان‌های برگزاری این مسابقات، سازمان‌های یواف‌سی، استریک‌فورس و ریزین می‌باشند.
مهاجمان ایرانی در جدول بهترین های اروپا

مهاجمان ایرانی در جدول بهترین های اروپا

مهدی طارمی

مهدی طارمی آقای گل لیگ برتر پرتغال

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi