طراحی سایت – سایت شرکت ما باید چه ویژگی داشته باشد؟

چهارشنبه 29 مرداد 1399 فناوری

یک کسب‌و‌کار برای اینکه بتواند پیشرفت کند، نیازمند وب سایتی است که بر روی نام تجاری خود سرمایه‌گذاری کند. در دنیای دیجیتال امروز، یکی از راه‌های برند شدن، داشتن وب سایت و فعالیت در فضای اینترنت است
برای ساختن یک وب‌سایت خوب دستوراتی باید انجام گیرد؛ اولین کاری که باید در این زمینه انجام دهید، انتخاب یک نام اینترنتی خوب وایده آل ،که نشان اینترنتی که انتخاب کرده‌اید برای کسب‌و‌کار شما منطقی هست یا خیر، باید املای آن صحیح و خوانا باشد و از کلمات ناشناخته استفاده نشود
حالا زمانی که دامنه خود را خریداری کردید، زمان انجام کارهای بزرگتر فرا می‌رسدکه ما به 10 مورد بسیار مهم آن اشاره می‌کنیم.
نکاتی که اگر آنها را در طراحی وب سایت‌تان رعایت کرده باشید، می‌توانید اطمینان حاصل کنید آیا وب سایت شما مورد پسند مخاطبان‌تان قرار می‌گیرد ؟و یا اینکه چند قدم به سمت موفقیت نزدیک شده‌اید؟

1 – داشتن نقشه راه منطقی و اساسی
یک وبسایت باید از نظر ظاهری  زیبا باشد. اما مهم‌تر از آن این است که درمرحله اول نحوه کار کردن با سایت‌ را مشخص کنید، قبل از اینکه حتی سرور را انتخاب کنید ، لازم است که مشخص کنید که چه طرح و نقشه‌هایی برای سایت‌ در نظر دارید. تجربه کاربری هم برای ارتباط کار با سایت مهم است و هم برای جستجوگرها. زیرا گوگل، علاوه بر محتوا ساختار سایت را نیز برای رتبه‌بندی در نظر می‌گیرید.در  طراحی سایت شرکت باید تمام این موارد را رعایت شود
پس شما باید از نظر بصری و ظاهری طرحی مناسب و منطقی انتخاب نمایید. تا افرادی که از سایت بازدید می‌کنند بتوانند به راحتی با آن ارتباط برقرار کرده و بتوانند منطق سایت را درک کنند و همچنین بتوانید در رتبه‌بندی گوگل بالا بیایید.

2 – انتشار اطلاعات صحیح و مرتبط با کسب‌وکار
جاش فرانکل طراح می‌گوید: “بزرگترین شکست افراد این است که آن‌ها سعی می‌کنند وبسایتی را که دوست دارند، بسازند و نه لزوماً وبسایت مورد نیازشان را” . به عنوان مثال: یک رستوران را در نظر بگیرید، فرانکل می‌گوید “همه افراد به نوع موسیقی، دکوراسیون رستوران و تنوع غذاهای آن علاقه دارند،ولی از چیزهای اساسی مانند منو، اطلاعات تماس و دستورالعمل‌ها به صورت سرسری می‌گذرند .”
وهمه ما این را می‌دانیم که یک رستوران برای اینکه بتواند در کارش موفق باشد نیاز دارد که یک منو از غذاهایش داشته باشد تا به وسیله آن بتواند به راحتی مشتریانش را از غذاهای رستوران آگاه سازد. شما هم هر نوع کسب‌و‌کاری که دارید، این کار برای‌تان الزامی است. یعنی شما باید اطلاعات کامل مربوط به کسب‌و‌کارتان را در جایی داشته باشید تا با استفاده از آن مشتریان و مخاطبان‌تان را از نوع کاری که انجام می‌دهید آگاه سازید. مثلاً اگر شما شغل‌تان فروش محصول است، لازم است که از تمامی محصولات‌تان تصاویر مناسب و با کیفیتی تهیه کنید.

یک نکته مفید برای سایت این است که قبل از طراحی وب سایت خود، وب سایت رقیبانتان را بررسی کنید، مثلاً اگر در زمینه تولید و فروش پوشاک فعالیت می‌کنید، نیاز است تا بهترین رقیب خود را در زمینه شغلی‌تان جستجو کنید و سایت او را نیز بررسی کنید و دلایل موفقیتش را بیابید، ببینید او از چه سبک محتوایی در سایت خود استفاده کرده که باعث جذب مخاطبان خود شده است.

3 – ارائه اطلاعات تماس
ثبت اطلاعات تماس در سایت، یکی از مهم‌ترین کارها است، بنابراین باید یک صفحه مخصوص به خود داشته باشد. میلز می‌گوید: تا به حال شده چند بار به سایت یک شرکت سر بزنید و با خود بگویید که چقدر سخت میشود با این شرکت تماس گرفت؟ او می‌گوید بنابراین نیاز است که در سایت خود یک صفحه مختص به اطلاعات تماس قرار دهید و همه اطلاعات، مثل: آدرس ایمیل، تلفن ثابت، در صورت نیاز تلفن همراه، فرم تماس و لینک شبکه‌های اجتماعی مخصوص به کسب‌و‌کار خود را در این بخش قرار دهید. تا افراد به راحتی بتوانند به اطلاعات تماس شما دسترسی پیدا کنند. زیرا هیچ چیز ناامید‌ کننده‌تر از عدم برقراری ارتباط با یک کسب‌و‌کار نیست. زیرا هدف همه کسب‌و‌کارها از طراحی وب سایت این است که تعامل خود با مشتریانشان را افزایش دهند
زمانی که خواستید اطلاعات تماس و آدرس ایمیل و شبکه‌های اجتماعی‌تان را در سایت بگذارید، آنرا به صورت عکس در سایت قرار ندهید، باید قابلیت کلیک کردن روی آنها وجود داشته باشد، تا با کلیک بر روی آیکن‌های شبکه‌های اجتماعی، مخاطب به راحتی بتواند وارد صفحه مربوطه شود

4 – داشتن رابط کاربری ساده و جذاب
یک نقشه بدون علائم اختصاری، بی‌فایده است و یک سایت هم بدون راهبردی واضح، بی‌معنی و بی‌فایده است
این اطمینان را بدهیدکه از اسامی صحیح و منظقی برای صفحات مختلف سایت خود استفاده کرده اید. مثلاً: صفحه تماس با ما یا ارتباط با ما (اطلاعات تماس در آن موجود باشد)، در صفحه درباره ما (اطلاعات مربوط به تاریخچه شرکت شما وجود داشته باشد) و …
در هنگام توسعه استراتژی راهبردی سایت خود، باید راهی برای برقراری تماس یا ارتباط در سایت شما ببینندو بتوانند در هر صفحه‌ای از سایت که هستند به راحتی به صفحه دلخواه خود راهنمایی شوند، سفارش خود را ثبت کتتد و به سهولت بتوانند با مجموعه شما تماس برقرار کنند. بتوانند در سایت شما عضو شوند، بتوانند به ایمیل‌تان دسترسی پیدا کنند، خدمات شما را ببینند، محصولات‌تان را مشاهده کنند و …
باید در سایت خود اهدافتان را به وضوح نمایش دهید. فرانکل میگوید: خودتان را به جای مخاطب و مشتری خود بگذارید. به این فکر کنید که آنها با مراجعه به سایت چه می‌خواهند؟ چه اهدافی دارند؟ در مورد اهداف مشتری بالقوه خود فکر کنید
مخصوصاً زمانی که تصمیم دارید فروش آنلاین در سایت‌ داشته باشید، باید رابط کاربری آن را بیشتر در نظر بگیرید، زیرا سایتی که فروش اینترنتی دارد باید به صورت تمام و کمال، امکانات و اطلاعات مورد نیاز را به صورت اینترنتی به مشتری ارائه دهد تا مشتریان بتوانند به راحتی خرید خود را انجام دهند و به سایت شما اعتماد کنند.

5- تامین امنیت سایت
باید به امنیت سایت خود اهمیت ویژه‌ای بدهید، اگر شما فروش اینترنتی دارید، نیازمند تلاش برای تامین امنیت سایت خود با یک گواهی ssl هستید. ssl ارتباط بین شما و مشتریان شما را رمزگذاری می‌کند تا ترس شما و مخاطبان‌را نسبت به ثبت اطلاعات از بین ببرد. از آنجایی که سرقت هویت در فضای اینترنت زیاد است، باید امینت سایت خود را جدی گرفت.

6- ثبت لینک‌های شبکه‌های اجتماعی در سایت
توییتر، فیسبوک، لینکداین، اینستاگرام، تلگرام، پینترست، گوگل پلاس، آپارات و … شبکه‌های اجتماعی هستند که امروزه مورد استقبال بیشتر مردم واقع شده‌ است
بسیاری از شبکه‌های اجتماعی وجود دارند که شما برای رشد و پیشرفت لازم است که در این شبکه‌ها عضو باشید و اطلاعات آنها را در سایت خود قرار دهید. این کار در سئو سایت‌تان نیز بسیار موثر است. فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و نمایش لینک‌های ارتباطی آنها در وب‌سایت، برند شما را مطرح و شناخته شده می‌کند.

7- قابل دسترسی از طریق موبایل
گوشی‌های تلفن همراه دیجیتالی و تبلت، میزان ترافیک سایت را افزایش می‌دهند. زمانی که یک سایت قابلیت دسترسی با موبایل را داشته باشد، تعداد مراجعات به آن سایت افزایش می‌یابد.
اندی چو مدیر بخش توسعه موبایل بینگ می‌گوید، 70 درصد فرایندهای تکمیلی در سایت‌ها به صورت روزانه توسط موبایل ها انجام می‌شوند. این به این معنا است که افراد غالباً از طریق موبایل‌های خود، کارهای اینترنتی را انجام می‌دهند. اگر بخواهند خریدی انجام دهند، جایی بروند و … اکثراً با موبایل خود این کار را انجام می‌دهند. چو می‌گوید: بنابراین سایت شما باید در دستگاه‌های موبایل هوشمند، قابل دسترسی باشد.
(Responsive design) طراحی تعاملی: ریسپانسیو کردن یا طراحی تعاملی، باعث می‌شود تا سایت شما در هر سایزی نمایش داده شود و با همه صفحه نمایش‌ها سازگاری داشته باشد.
شما می‌توانید یک کد HTML را وارد کنید که باعث می‌شود تا نوار کناری سایت شما کشیده شود و 20 درصد از عرض صفحه نمایش را در بر گیرد و 80 درصد بقیه برای بدنه وب سایت شما باقی می‌ماند. ترتیب‌ها قابل تنظیم و تصاویر مقیاس پذیر بوده تا بتواند وب سایت را در دستگاه‌های بی‌شماری نشان دهد.

8- پاسخ به سوالات متداول
مردم اصولاً سوالات زیادی دارند که میخواهند به سوالات آنها پاسخ داده شود، شما همانطور که از طریق ایمیل، نظرات در سایت و شبکه‌های اجتماعی، سوالات مختلفی را از مخاطبان‌ دریافت می‌کنید می‌توانید آنها را جمع‌آوری و پاسخ‌های واضح و مختصر در سایت خود را نمایش دهید.
سوالات متداول غالباً در خصوص: مواد مورد استفاده در محصولات، هزینه، پشتیبانی، هزینه حمل و نقل و راه‌های انتقال، تاریخچه شرکت و برند محصولات است.

9- اختصاص یک فضای میزبانی خوب و مناسب
می‌توانید یک فضای میزبانی اختصاصی برای خود تهیه کنید و هر ماه هزینه آن را پرداخت کنید. عدم داشتن فضای میزبانی خوب می‌تواند از جهات مختلفی ایجاد هزینه کند. یک سایت آهسته و کند، بسیار نا امید کننده و خسته کننده می‌شود. میزبانی ضعیف، ترافیک سایت را کم می‌کند و همچنین بر روی رتبه سایت هم تاثیرگذار است.

10- چیزهایی که نباید در سایت شما قرار بگیرند:
فراموش نکنید که قدرت در سادگی است.
از قراردادن موارد زیر در سایت خود چشمپوشی کنید:
• موزیک
• فلاش، زرق و برق دادن به تصاویر
• هر چیزی که به صورت اتوماتیک در صفحه وب سایت شما باز شود (مثل: موزیک یا ویدئو). اینها فقط سایت شما را کند می‌کنند.
• اطلاعات رسانه‌های دیگر
با رعایت کردن این موارد می‌توانید یک وب‌سایت مناسب و کارآمد برای کسب‌و‌کار خود، طراحی کنید و به رونق برند خود کمک کنید.

مزیتهای طراحی سایت شرکتی
وب سایت فروشگاهی به عنوان یک ابزار امروزی جهت افزایش اعتبار کسب و کار مورد استفاده قرار می گیرد. وب سایت فروشگاهی در واقع مشتری های فی نفسه را جذب کرده و آن ها را به سمت سایت شرکت شما سوق می دهد.
سایت شرکتی این امکان را فراهم می کند که در تمام ساعات شبانه روز اطلاعات و امکانات مربوطه در دسترس مشتریان قراربگیرد و افزایش اعتبار شرکت و همچنین افزایش اعتماد مشتریان به سایت شرکت را در پی خواهد داشت.
با صرفه بودن طراحی سایت شرکتی
در مقایسه با هزینه تبلیغات دیگر مانند: تلویزیون، بیلبورد و… هزینه طراحی سایت شرکتی در دراز مدت بسیار به صرفه تر خواهد بود. پس هزینه وب سایت شرکتی به عنوان ابزاری قوی جهت تبلیغ همیشگی و در دسترس همگان بودن آن، بسیار مقرون به صرفه می باشد.
طراحی سایت شرکتی و برتری نسبت به رقبا
امروزه شرکت های زیادی دارای وب سایت بوده و فعالیت های زیاد و حضور پررنگی در این زمینه دارند. عدم فعالیت شرکت شما در این زمینه، سبب می شود که مشتریان بالقوه خود را از دست بدهید. برخی از شرکت ها خدمات فروش و پس از فروش خود را در وب سایت خود ارائه می دهند. علاوه بر آن ، مراحل معرفی تا فروش محصول را توسط وب سایت خود انجام می دهند. بنابراین به تیم فروش احتیاج نخواهند داشت. طراحی وب سایت شرکتی اگر به گونه ای باشد که ارتباط درست بین مشتریان بالقوه و کسب و کار خود تعامل ایجاد نماید.

اهداف طراحی وب سایت شرکتی
1) طراحی سایت شرکتی امکان خرید اینترنتی را به شکلی آسان و سریع فراهم می نماید.
2) می توان از طریق تبلیغات بنری درآمدی را برای سایت ایجاد کرد
3) با استفاده از وب سایت شرکتی به دلیل اینکه در مصرف کاغذ صرفه جویی می شود؛ با محیط زیست همگام می باشد.
با طراحی سایت شرکتی و بهینه سازی محتوا سایت، پس از شناخته شدن سایت توسط موتور جستجو گوگل، زمانی که کاربر به دنبال محصول یا خدمات مربوط به شرکت می باشد؛ وب سایت در نتایج جستجو نمایش داده شده و این امر برای سایت بازدید کننده ایجاد کرده و حتی می تواند منجر به خرید محصول یا خدمات بشود.
وب سایت مناسب کمک خواهد کرد که با هزینه اندک، شناخته شده و کسب و کار خود را بهبود ببخشد. طراحی سایت مناسب و همچنین رعایت نمودن سئو سایت از پیش نیازها در این امر می باشد.

نکته های مربوط به طراحی سایت شرکتی
در ادامه فعالیت بهتر و قوی تر باید قبل از طراحی وب سایت شرکتی به برخی نکات توجه نمود:
به دنبال سایت های آماده نباشید. حتما از طراحی سایت اختصاصی استفاده نمایید.
در طراحی گرافیکی سایت خود از طیف رنگی مناسب استفاده کنید..
رعایت اصول و قواعد استاندارد در کد نویسی
استفاده از کد واکنش گرا (responsive)
رعایت این نکات سبب می شود سایت به سمت هدفی که مد نظرتان هست سریع تر پیش رود.
امکانات سایت شرکتی
در هنگام طراحی سایت با توجه به نوع فعالیت وب سایت باید امکاناتی را اعمال نمود. طراحی وب سایت شرکتی به چه مواردی نیازمند است؟

سئو و بهینه سازی در طراحی سایت شرکتی
به جهت اینکه بسیاری از مشتریان قبل از خرید، در اینترنت و موتورهای جستجوگر مانند گوگل سرچ می نمایند؛ خدمات سئو دارای اهمیت بالایی می باشد. به همین دلیل در طراحی وب سایت باید به این مسئله توجه نمود که سایت بر پایه اصول سئو سایت طراحی گردد تا پس از وارد کردن محتوا سایت یا همان اطلاعات محصولات ، لینک سایت در نتایج جستجو نمایش داده شود.
شرکت طراحی سایت وب وان طراحی سایت را براساس اصول سئو سایت شرکتی انجام داده و پس از ورود محتوا سایت مشکلی از نظر SEO یا بهینه بودن سایت وجود نخواهد داشت.

با توجه به فراوانی مشاغل مختلف، طراحی سایت شرکتی با تنوع بالا انجام خواهد شد. می توانید در صفحه “نمونه کار طراحی سایت” انواع طراحی وب سایت شرکتی انجام شده توسط گروه متخصص وب وان را مشاهده فرمایید.
طراحی سایت شرکتی که توسط گروه متخصص وب وان انجام می شود؛ به صورت سئو شده و کاملا بهینه می باشد. شرکت طراحی سایت تهران وب وان ، سایت مورد نظر را با امکانات بالا و با استفاده از آخرین تکنولوژی برنامه نویسی و طراحی سایت و همچنین قیمت مناسب ، طراحی می کند.

رعایت کردن قواعد صحیح برنامه نویسی

کاربرانی که وارد سایت می شوند در ابتدا اولین چیزی که مشاهده می کنند، تصاویر سایت می باشد، که تمامی آنها کدهای خاصی دارند که به وسیله برنامه نویسی روی این صفحه ایجاد شده اند. بر این اساس باید به طراحی سایت شرکتی و این مورد توجه بسیار زیادی داشته باشید، چرا که شرکت گوگل به این مورد توجه زیادی می کند و اگر برنامه های درست و اصولی را در سایت تان رعایت کرده باشید آن را در صفحات اول جستجو می آورد.
سرعت و پایداری

سرعت بالا آوردن سایت باید بسیار بالا باشد و زیر 3 ثانیه بیشتر زمان نبرد. هرچه که سرعت سایت بالا باشد، رضایت و اطمینان کاربران هم بسیار بیشتر می شود و سریعتر می توانند کالا و محصول مورد نظر خود را پیدا کنند، ،همچنین موجب می شود از دیگر قسمت هایی که در سایت خود دارید هم بازدید کنند. یکی از نکاتی که بسیار مهم است و باید به آن توجه داشته باشید این است که، برای طراحی سایت شرکتی خود بدون شک باید به دنبال فرد یا شرکتی باشید که در این زمینه تخصص بیشتری دارد، چرا که در غیر این صورت تمامی هزینه ها و زمان بیهوده صرف شده است و نمی توانید به هدف خود برسید.

طراحی کردن قواعد صحیح برنامه نویسی

برای اینکه محصولات و یا خدمات خود را معرفی کنید، باید صفحاتی را در طراحی سایت شرکتی خود طراحی کنید که متناسب با آن محصول و خدمات باشد. در واقع باید بدانید که از این طریق مشتریان بسیار زیادی را جذب می کند و می توانید روز به روز به هدف هایی که در شرکت و سایت دارید نزدیک شوید. دقت داشته باشید صفحه هر محصول و خدمات باید به صورت جداگانه طراحی شود تا افراد به خوبی بتوانند محصول خود را پیدا کنند.

مرجع: رویاکو

پژو ۲۰۷i

آشنایی با «پژو ۲۰۷i» جدید

قلم جدید اپل مجهز به حسگر رنگ

قلم جادویی اختراع جدید اپل

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا