شهرهای توریستی ترکیه کدامند؟

یکشنبه 27 بهمن 1398 آگهی ، جاذبه های گردشگری

کشور زیبای ترکیه در موقعیت جغرافیایی بی نظیری قرار گرفته که کمتر کشوری دارای چنین دستری ب دریا و جنگل و کوهستان خواهد بود همچنین این کشور در محل تلاقی دو قاره اسیا و اروپا قرار دارد که همین امر به جذابیت آن افزوده و باعث پدید آمدن چهره ای دوگانه در آن شده است . ترکیه با آثار تاریخی منحصر بفرد و شگفت انگیز و سواحل زیبا و شهرهای مدرن و سنتی و آفتاب داغ تابستانی یک مقصد عالی برای گردشگران خارجی است تا جائیکه این شهر در صدر لیست کشورهای توریستی دنیا قرار گرفته است .

استانبول از شهرهای پر طرفدار در کشور ترکیه است اما شهرهای دیگر آن نیز دارای زیبایی و جاذبه‌های خاص هستند .

در ادامه مطلب قصد داریم شهرهای این کشور در تور ترکیه را به اختصار معرفی نماییم پس با ما همراه باشید .

  1. شهر آنکارا پایتخت ترکیه

به گزارش سفر باتو ، آنکارا پایتخت کشور ترکیه و شهری بزرگ و بسیار مدرن است . سراسر این شهر پر شده از ساختمان‌های دولتی ، تجاری، دانشگاه‌ و سفارت‌خانه‌های کشور های مختلف .

آنکارا در مرکز کشور ترکیه واقع است و قطب اقتصادی و حمل و نقل در این کشور قلمداد می گردد . موزه‌ها، گالری‌های هنری و مراکز فرهنگی و ساختمان های مدرن و همچنین مراکز خرید متنوع از جمله جاذبه های دیدنی در این شهر است .

  1. ماردین

شهر تاریخی و بسیار زیبای ماردین بر فراز بین‌‌النهرین و در جنوب ترکیه واقع است . این شهر جزو اولین نقاطی است که دارای تمدن بوده است و شهرت خود را مدیون تاریخ پر فراز و نشیب و همینطور وجود اقوام و فرهنگ‌های مختلف در این منطقه است . این شهر زیبا بر دامنه های کوه زینت قرار گرفته و که معماری آن بسیار دیدنی است . صومعه‌ Deyrulzafaranکه جزو  قدیمی‌‌ترین صومعه‌های جهان است به همراه  چندین مدرسه و مکتب از آثار تاریخی این شهر است .

  1. قونیه

این شهر تاریخی  به جهت وجود آرامگاه مولوی بسیار مورد توجه است . در این شهر با آثار تاریخی ارزشمندی که به جا مانده از دوران سلجوقیان است برخورد خواهید نمود .

همچنین تماشای مراسم درویش‌ها به خصوص رقص سما در این شهر بسیار زیبا و سرگرم کننده است . شهر قونیه در قرون دوازدهم و سیزدهم میلادی پر رونق بوده و مسجد Alaeddin نیز در همین دوره ساخته شده است .

4.-آنتالیا

شهر زیبا و ساحلی آنتالیا در فهرست بهترین شهرهای ترکیه قرار گرفته که با سواحل زیبا و منظره دریای مدیترانه گردشگران بسیاری را به سمت خود کشانده است .

شهر توریستی آنتالیا هتل های لوکس ، رستوران بین المللی بی نظیر ، سواحل شنی آرام و تفریحات متعدد آبی، مقصد گردشگران بسیاری از سراسر دنیاست . آثار تاریخی بیشمار در این شهر نظیر دروازه هادریان (Hadrian Kapısı)، برج ساعت و شهر قدیمی فاسلیس به جذابیت این شهر افزوده است .

  1. مارماریس

کشور ترکیه از سه جهت به دریا دسترسی دارد و به همین دلیل بهترین شهرهای ترکیه در کنار دریا واقع هستند. شهر زیبای مارماریس با طبیعتی شگفت انگیز و آب‌های فیروزه‌ای، ماسه‌های سفید و مکان‌های تاریخی بیشمار مورد توجه گردشگران بسیاری از سراسر دنیاست . همچنین وجود ورزش‌ها و تفریحات آبی بیشمار در کنار تفریحات شبانه مفرح به جذابیت آن افزوده  است.

  1. سیده

سیده (Side) از شهرهای تاریخی ترکیه است که در جنوب کشور واقع شده است و شاید نام آن را تا به حال نشنیده باشید .  در تاریخ آمده است اسکندر مقدونی در قرن چهارم قبل از میلاد سیده را فتح کرده و برای مدتی در آن حکمرانی نموده است. این شهر تاریخی و بسیار زیبا در کنار ساحل دریای مدیترانه قرار دارد که با معماری مدرن و آثار تاریخی ارزشمند نظیر آمفی‌تئاتر و معبد آپولو مورد توجه گردشگران است است.

  1. بدروم

شهر زیبا و پر طرفدار بدروم در جنوب این کشور و در کنار دریای مدیترانه واقع است و مانند سایر شهرهای این کشور دارای آثار تاریخی منحصر بفرد ، سواحل زیبا و امکانات رفاهی متنوع است . قلعه تاریخی سنت پیتر (St. Pete) که در سال ۱۴۰۲ میلادی توسط شوالیه‌های هوسپیتالر ساخته شده تبدیل به یک موزه دیدنی شده و گردشگران بسیاری را به سمت خود می کشاند . همچنین وجود  مراکز خرید متعدد ، رستوران‌های متنوع و سواحل زیبا به جذابیت آن افزوده است .

  1. شهر افسوس

در شهر باستانی افسوس (Ephesus) با مجموعه‌های بی نطیر از آثار تاریخی متعلق به قرن یکم قبل از میلاد برخورد خواهید نمود . این شهر در دوران امپراطوری رومیان، بسیار پر رونق بوده و آثار تاریخی شگفت انگیزی مانند معبد آرتمیس و آثار باستانی افسوس و محوطه تئاتر قدیمی، معبد هادریان و کتابخانه سلسوس را در خود جای داده است .

  1. منطقه کاپادوکیه

شهر زیبای کاپادوکیه (Cappadocia) نام منطقه‌ای در فلات آناتولی است . که با وجود مناظر شگفت ‌انگیز کوه‌های صخره‌ای و جنگل دارای شهرت است. این منطقه تحت تاثیر فوران آتشفشانی ‌ و فرسایش خاک در طول هزاران سال پدید آمده است .

گفته می شود هیتی‌ها اولین ساکنان متمدن در این منطقه بودند که تونل‌ها زیرزمینی بسیاری را در این منطقه حفر نموده اند تا از حمله های اقوام سونانی و ایرانی در امان باشند .

و هم اکنون برخی از این غارهای دست ساز تبدیل به هتل و اقامتگاه گردشگران شده است ‌.

 

بلیط پای پرواز چیست ؟

از ساحل مرجانی تا لاک پشت های دریایی در جاذبه های دیدنی در جزیره کیش

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi