ایمن ترین خودروهای موجود

چهارشنبه 29 شهریور 1402 فناوری
ایمن ترین خودروهای موجود

 

در این مقاله به معرفی ایمن ترین خودروهای موجود در سال 2023 پرداخته ایم ، سازمان ایمنی جاده اروپا Euro NCAP در هنگام عرضه خودرو ضروری است و از سال 1997 خودروها را آزمایش می کند. اتومبیل‌ها بر اساس میزان محافظت از سرنشینان بزرگسال و کودک در صورت تصادف ناگوار و فناوری نجات‌دهنده آن‌ها امتیاز می‌گیرند. در اینجا خودروهایی هستند که آنها در حال حاضر با حداکثر امتیاز پنج ستاره رتبه بندی می کنند:

لکسوس NX 2022

لکسوس NX 2022: خودرویی ایمن و پیشرفته

لکسوس NX 2022 یک خودروی کراس‌اوور لوکس کوچک است که در سال 2022 معرفی شد. این خودرو از نظر ایمنی بسیار خوب است و توانسته است رتبه ایمنی پنج ستاره NCAP را دریافت کند.

رتبه ایمنی

NX 2022 در تست‌های ایمنی NCAP در تمام زمینه‌ها عملکرد خوبی داشت و توانست امتیازات بالایی کسب کند. این خودرو در تست محافظت از سرنشینان بزرگسال 91٪ و در تست محافظت از سرنشینان کودک 87٪ امتیاز کسب کرد.

سیستم ایمنی

لکسوس NX 2022 به‌طور استاندارد به سیستم ایمنی پیشرفته Lexus Safety System+ مجهز است. این سیستم شامل ویژگی‌های مختلفی مانند ترمز اضطراری خودکار، هشدار خروج از خط، حفظ بین خطوط، کروز کنترل تطبیقی و تشخیص ترافیک عبوری در تقاطع است.

مرسدس بنز کلاس C

مرسدس بنز کلاس C: خودرویی ایمن و پیشرفته

مرسدس بنز کلاس C یک خودروی سدان لوکس سایز متوسط است که از سال 1993 تولید می شود. این خودرو از نظر ایمنی بسیار خوب است و توانسته است رتبه ایمنی پنج ستاره NCAP را دریافت کند.

رتبه ایمنی

کلاس C در تست‌های ایمنی NCAP در تمام زمینه‌ها عملکرد خوبی داشت و توانست امتیازات بالایی کسب کند. این خودرو در تست محافظت از سرنشینان بزرگسال 93٪ و در تست محافظت از سرنشینان کودک 89٪ امتیاز کسب کرد.

سیستم ایمنی

کلاس C به‌طور استاندارد به سیستم ایمنی پیشرفته مرسدس بنز مجهز است. این سیستم شامل ویژگی‌های مختلفی مانند ترمز اضطراری خودکار، هشدار خروج از خط، حفظ بین خطوط، کروز کنترل تطبیقی و تشخیص ترافیک عبوری در تقاطع است.

کوپرا

کوپرا

متولد شد یک خودروی برقی هاچ‌بک است که توسط کوپرا، بخش عملکردی گروه فولکس‌واگن، تولید می‌شود. این خودرو از نظر ایمنی بسیار خوب است و توانسته است رتبه ایمنی پنج ستاره NCAP را دریافت کند.

رتبه ایمنی

متولد شد در تست‌های ایمنی NCAP در تمام زمینه‌ها عملکرد خوبی داشت و توانست امتیازات بالایی کسب کند. این خودرو در تست محافظت از سرنشینان بزرگسال 93٪ و در تست محافظت از سرنشینان کودک 89٪ امتیاز کسب کرد.

سیستم ایمنی

متولد شد به‌طور استاندارد به سیستم ایمنی پیشرفته کوپرا مجهز است. این سیستم شامل ویژگی‌های مختلفی مانند ترمز اضطراری خودکار، هشدار خروج از خط، حفظ بین خطوط، کروز کنترل تطبیقی و تشخیص علائم جاده است.

ولوو XC40

ولوو XC40: خودرویی ایمن و مدرن

ولوو XC40 یک خودروی کراس‌اوور لوکس کوچک است که توسط ولوو تولید می‌شود. این خودرو از نظر ایمنی بسیار خوب است و توانسته است رتبه ایمنی پنج ستاره NCAP را دریافت کند.

رتبه ایمنی

XC40 در تست‌های ایمنی NCAP در تمام زمینه‌ها عملکرد خوبی داشت و توانست امتیازات بالایی کسب کند. این خودرو در تست محافظت از سرنشینان بزرگسال 97٪ و در تست محافظت از سرنشینان کودک 87٪ امتیاز کسب کرد.

سیستم ایمنی

XC40 به‌طور استاندارد به سیستم ایمنی پیشرفته ولوو مجهز است. این سیستم شامل ویژگی‌های مختلفی مانند ترمز اضطراری خودکار، هشدار خروج از خط، حفظ بین خطوط، کروز کنترل تطبیقی و تشخیص ترافیک عبوری در تقاطع است.

کیا EV6

کیا EV6

یک خودروی کراس‌اوور الکتریکی است که توسط کیا تولید می‌شود. این خودرو از نظر ایمنی بسیار خوب است و توانسته است رتبه ایمنی پنج ستاره NCAP را دریافت کند.

سیستم ایمنی

EV6 به‌طور استاندارد به سیستم ایمنی پیشرفته کیا مجهز است. این سیستم شامل ویژگی‌های مختلفی مانند ترمز اضطراری خودکار، کروز کنترل هوشمند، دوربین معکوس و هشدار نقاط کور است. مدل‌های GT-Line همچنین به پارک نیمه خودکار، کمک رانندگی در بزرگراه و نمایشگر هدآپ مجهز هستند.

رتبه ایمنی

EV6 در تست‌های ایمنی NCAP در تمام زمینه‌ها عملکرد خوبی داشت و توانست امتیازات بالایی کسب کند. این خودرو در تست محافظت از سرنشینان بزرگسال 90٪ و در تست محافظت از سرنشینان کودک 87٪ امتیاز کسب کرد.

فولکس واگن مولتی ون

فولکس واگن مولتی ون

یک خودروی چندمنظوره است که توسط فولکس واگن تولید می‌شود. این خودرو در تست‌های ایمنی Euro NCAP امتیاز پنج ستاره را دریافت کرد، که یکی از بالاترین امتیازاتی است که یک MPV تا به حال دریافت کرده است.

سیستم ایمنی

مولتی ون به‌طور استاندارد به سیستم ایمنی پیشرفته فولکس واگن مجهز است. این سیستم شامل ویژگی‌های مختلفی مانند ترمز اضطراری خودکار، تشخیص سرعت و علائم جاده و کمک به حفظ خطوط است.

رتبه ایمنی

مولتی ون در تست‌های ایمنی Euro NCAP در تمام زمینه‌ها عملکرد خوبی داشت و توانست امتیازات بالایی کسب کند. این خودرو در تست محافظت از سرنشینان بزرگسال 96٪ و در تست محافظت از سرنشینان کودک 92٪ امتیاز کسب کرد.

فولکس واگن پولو
فولکس واگن پولو

یک خودروی هاچ‌بک کوچک است که از سال 2009 تولید می‌شود. این خودرو از نظر ایمنی بسیار خوب است و توانسته است رتبه ایمنی پنج ستاره NCAP را دریافت کند.

رتبه ایمنی

پولو در تست‌های ایمنی NCAP در تمام زمینه‌ها عملکرد خوبی داشت و توانست امتیازات بالایی کسب کند. این خودرو در تست محافظت از سرنشینان بزرگسال 94٪ و در تست محافظت از سرنشینان کودک 80٪ امتیاز کسب کرد.

سیستم ایمنی

پولو به‌طور استاندارد به سیستم ایمنی پیشرفته فولکس واگن مجهز است. این سیستم شامل ویژگی‌های مختلفی مانند ترمز اضطراری خودکار، نظارت بر نقاط کور و اسکن هشدار ترافیک متقابل عقب است. مدل‌های با مشخصات بالا همچنین به کروز کنترل تطبیقی و عملکرد «Stop & Go» مجهز هستند.

منبع : MSN

 

ماشین هایی با طراحی عجیب

ماشین هایی با طراحی عجیب

سریعترین خودروهای الکتریکی

سریعترین خودروهای الکتریکی

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا